Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Citroen C4 jaki termostat? 89 czy 91 stopni?

umbrella - 27 Wrzesień 2015, 00:41
Temat postu: Citroen C4 jaki termostat? 89 czy 91 stopni?
Witam. Padł mi termostat. 3 kreski pokazuje dopiero po 10min jazdy.
Orginał nazywa się 1336Z0 ale kosztuje w serwisie 285zł więc sobie daruję.
Po numerze znalazłem kilka zamienników. Wszystkie są odpowiednikiem 1336Z0. Problem w tym że niektóre mają temperaturę otwarcia 89 a inne 91 stopni.

Który powiniennem kupić?

wojtis1990 - 29 Wrzesień 2015, 08:26

Cytat:
Który powiniennem kupić?

Obojętne, 2 stopnie to żadna różnica.

karola44-81 - 29 Wrzesień 2015, 10:38

Skontaktuj się z firmą Mera (http://www.termostat.pl) i zapytaj o dostępność wkładu termostatu do twojego auta.
Za 50-60 zł z kosztami przesyłki kupisz prosty w montażu dobrej klasy zamiennik.

Ich katalog podaje coś takiego dla silnika 1,6:
Citroen C4
11/04>
1.6 TU5
1336-Q1
89
Tv-205*
159
Czy to jest odpowiednik dla twojego auta? nie wiem, ale możesz zapytać.
Ja od lat kupuję ich wkłady i jestem z nich całkowicie zadowolony.

umbrella - 30 Wrzesień 2015, 23:12

Ok. Dzięki za pomoc. Termostat kupiony . Jutro będę wymieniać.
Tadeusz Buchacz - 1 Październik 2015, 22:24

Dobry wieczór,
Jestem nowym uczestnikiem FORUM. Mam C5 HDI Dynamic- jeden z pierwszych egzemplarzy 3 generacji wyprodukowanych w końcu 2007 roku którym jeżdżę od początku. Dziś mam 190 tys przebiegu, (wymieniłem rozrząd, zawieszenie, etc - na to byłem przygotowany). Ostatnio mam serie drobniejszych usterek typu wentylator klimatyzacji czy wyciek płynu z przekładni kierowniczej. Mój mechanik radzi mi abym sprzedał ten samochód czym prędzej. Ja jestem w rozterce bo a/ lubię ten samochód, b/ nie wiem czy wymiana na inny ma sens ekonomiczny po tym jak zrobiłem rozrząd i zawieszenie. Pierwotnie planowałem że pojeżdżę jeszcze 3-4 lata do przebiegu ok 250 tys km
Moje pytanie do uczestników FORUM - co mi radzicie
Dziękuję z góry i pozdrawiam

karola44-81 - 2 Październik 2015, 10:13

Utrzymanie każdego pojazdu wiąże się z wydatkami. Szczególnie jeżeli ma już kilka latek i trochę przejechał.
Czy sprzedasz ten i kupisz inny - zależy od Ciebie.
Mechanik pewnie chciałby, abyś kupił jakieś Das Auto, albo inne z Germanii bo z tymi pójdzie mu łatwiej, chociaż może się okazać, że będziesz miał okazję bywać u mechanika nawet częściej.
Wyciek z przekładni, czy wentylator nadmuchu to niestety typowe usterki dla marki Citroen.
Czy to auta 20-letnie, czy "prawie" nowe.
Ludzie z tym sobie radzą i cieszą się swoimi samochodami dalej.
No chyba, że autko jest już dla Ciebie bardzo upierdliwe to wtedy pora powiedzieć mu papa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group