Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Czyżby remont silnika ?? :(

robertinho11 - 1 Marzec 2016, 22:54
Temat postu: Czyżby remont silnika ?? :(
Witam
mój problem wygląda tak:
Citroen Xsara 1.8 8v 97r B+G
Znika olej oraz trochę płynu chłodniczego. 18 listopada dolałem oleju do pełna i ostatnio dolałem ok 1.5L oraz z 600ml płynu chłodniczego. W tym czasie zrobiłem ok 3tys może 4tys km. Głownie miasto. Nie ma śladów wycieków pod silnikiem tylko trochę pod klawiaturą i trochę od strony rozrządu. Jednak największy problem który mnie martwi to podczas jazdy auto jakby same hamuje jakby się dusiło, dodaję więcej gazu wciskając przy tym sprzęgło żeby wszedł na wyższe obroty (nie zawsze pomaga) natomiast na postoju obroty lubią falować spadają do 500 obr i często kończy się zagaśnięciem. Na benzynie jest to jakby mniej odczuwalne.

Świece wymieniane jakieś 15 tys temu kable jakieś 2 lata, serwis gazu (filtry mapy regulacja itp.)
Moje pytanie brzmi- czy macie jakieś sugestie co to może być?? Podejrzewam albo uszczelkę pod głowicą lub uszczelniacze. Czy ewentualnie macie kogoś połapanego kto potrafi dobrze i w miarę dobrej cenie zrobić przegląd i remont silnika...

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc

Pozdrawiam

sasun71 - 2 Marzec 2016, 18:01

Do kontroli czujniki,filtr powietrza,i może kompresja na tłokach do sprawdzenia-która określi może stan silnika jak duży przebieg bo lata swoje ma...
robertinho11 - 2 Marzec 2016, 22:02

Jaki może być koszt sprawdzenia kompresji i jakie czujniki do sprawdzenie??
wojtis1990 - 2 Marzec 2016, 22:06

robertinho11, kup se manometr i sam sprawdzisz :)
Myślę że mechanik za wiele nie zaśpiewa.

sasun71 - 3 Marzec 2016, 18:08

Mając na myśli czujniki to:temperatury cieczy,wału bo gaśnie jak i przepływomierz bo wszystkie mają wpływ na prace silnika oraz sondy lambda,silniczki krokowe,przepustnica..Wiele tego więc czasem ciężko trafić z diagnozą ;)
jaro324 - 3 Marzec 2016, 20:26

Witaj, w pugu 306 mojej ładniejszej połowy objaw podobny, do łykania oleju się przyzwyczaiłem, krótkie odcinki jazda miejska między wymianami (co 10 000km) dolewam litr, natomiast borygo ubywało mi przez nagrzewnicę wnętrza. Taka mała podpowiedź. Jak Ci nie kopci na zimnym silniku na biało a na ciepłym na niebiesko to głowicę masz git ale gumki na zaworkach do du.. ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group