Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - C5 tka robi pompki - przyczyna tego stanu ?

darek_k - 16 Marzec 2016, 07:39
Temat postu: C5 tka robi pompki - przyczyna tego stanu ?
od jakiegoś czasu citroen zaczął robić pompki
wymieniłem czujnik wysokości na inny ( używany ) i nic to nie dało, więc czujnik odpada albo trafiłem też na uszkodzozny , hmm
ale jak czujnik dobry to co może jeszcze powodować takie zachowanie zawieszenia , nie ma trybu sport
https://youtu.be/YX0DKMSFusc

Marcivo - 16 Marzec 2016, 08:06

Też to czasem mam zazwyczaj jak stanę tak jak ty bardzo głęboko przodem i mam blisko ziemi zderzak.
Zawsze pomaga odjechanie kawałek do tyłu i samochód się uspakaja ;)

Rysiek3004 - 16 Marzec 2016, 08:28

U mnie zdarzyło się to też kilka razy. Zawsze w sytuacji, kiedy auto jest lekko pod górę i są skręcone koła. Po ustawieniu kół na wprost problem mija. Po prostu teraz o tym pamiętam.
Wojciu1995 - 16 Marzec 2016, 10:59

też tak miałem jak koła były skręcone ale nie aż tak jak u cb :) u mnie może z 1 cm sie podnosi. ale dużo c5 tak ma że sie podnosi przód i opuszcza
pedro - 16 Marzec 2016, 12:45

a to ciekawe... rozmawialiśmy o tym ostatnio... po wymianie czujnika robiłeś regulację wysokości i programowałeś wysokość w komputerze?? może to pomoże...
darek_k - 16 Marzec 2016, 12:55

nie robiłem korekcji wysokości w aucie ani lexia
ale wyświetla przód 128 krok, tył 120 krok
ale pokazuje wartość zaprogramowaną na przód 128 i bieżąca 132 i waha się między 132 a 133

pedro - 16 Marzec 2016, 15:47

proponuję zrobić pomiar wysokości i wpisanie korekt w lexii może pomoże bo komputer gubi się :p
najlepiej jak masz kanał to zadzwoń opowiem ci co i jak :D

darek_k - 16 Marzec 2016, 16:55

Wojciu1995 napisał/a:
ale dużo c5 tak ma że sie podnosi przód i opuszcza
ups, czyli ten typ tak ma czy to usterka po latach
dejnekomirek - 16 Marzec 2016, 19:17

Takie zachowanie zawieszenia wynika z niedomagania czujnika wysokosci, albo problemow z kontaktami na okablowaniu czujnikow (rowniez wtyczki na pompie).
Jacoll - 16 Marzec 2016, 19:49

darek_k, właśnie wczoraj się bawiłem lexią w zawieszeniu i takie bujanie jest podobne przy sprawdzaniu (teście) elektrozaworu podnoszenia... może tam tkwi problem... :roll: Może styki słabe i zaczyna wariować...
piotr88ek - 16 Marzec 2016, 20:08

darek_k, z ciekawości postawiłem auto tak samo jak Twoje, czyli nad krawężnikiem i skręcone koła. Cytrynka nie drgnęła ani ciut podczas kilku minutowej obserwacji, więc chyba ten typ tak... nie ma :)
Mi to wygląda jednak na czujnik. A może spróbuj podmienić tylni z przednim czujnikiem, hmm ?

darek_k - 17 Marzec 2016, 06:43

Jacoll napisał/a:
darek_k, właśnie wczoraj się bawiłem lexią w zawieszeniu i takie bujanie jest podobne przy sprawdzaniu (teście) elektrozaworu podnoszenia... może tam tkwi problem... :roll: Może styki słabe i zaczyna wariować...
gdzie szkukać tego elektrozaworu w C5 tce
Jacoll - 17 Marzec 2016, 09:34

darek_k napisał/a:
gdzie szkukać tego elektrozaworu w C5 tce

Dokładnie nie wiem, bo nie grzebałem przy nim... ale podsyłam rysunek z zaznaczonym elementem który mi na to wygląda...

Wojciu1995 - 17 Marzec 2016, 10:39

a takie pytanko . ile takie przewody kosztują jak na zdjęciu ? te które idą od prawego siłownika ?
darek_k - 17 Marzec 2016, 13:54

u mnie tego czegoś z rysunku nie ma, ja mam wersję bez trybu sport, a rysunek widać że przestawia rurki z trybem sport

wg schematu na service citroen elektrozawór jest w pompie LDS

wypiąłem wtyczkę, był jakiś nalot, preparatem do czyszczenia styków popsikałem , wtyczkę i gniazdo, na razie jest cisza

XxxCinuxxX - 17 Marzec 2016, 14:47

Wojciu1995 napisał/a:
a takie pytanko . ile takie przewody kosztują jak na zdjęciu ? te które idą od prawego siłownika ?

W ASO w Chorzowie zawołali mi 1450zl brutto i o dziwo dostępne od ręki.

Wojciu1995 - 17 Marzec 2016, 17:15

XxxCinuxxX napisał/a:
W ASO w Chorzowie zawołali mi 1450zl brutto i o dziwo dostępne od ręki.


a to dzięuje ;d wole zakuć :D

grigori333 - 17 Marzec 2016, 20:17

Wojciu1995 napisał/a:
a to dziękuje ;d wole zakuć :D
Ja też tak zrobiłem
XxxCinuxxX - 18 Marzec 2016, 05:55

U mnie w rejonie Bytomia, Gliwic, Rudy Śląskiej, Zabrza był z tym problem bo wszedzie gdzie podjechalem ludzie z serwisow mowili ze średnica najmniejsza przewodu do zakucia to 5mm a nasze z zawieszenia mają 3 coś i nigdzie nie chcieli tego zrobić i skończyło się na używkce. Jakby ktoś znalazł taki serwis gdzie to zrobią to z chęcią podeślę ( lub podjadę jak będzie gdzieś w mojej okolicy) moje przewody bo te stare zostawiłem z myślą że może gdzieś to jednak zrobią :-)
grigori333 - 18 Marzec 2016, 08:09

Mi przerobili na skręcany KLIK
Jacoll - 18 Marzec 2016, 08:54

darek_k napisał/a:
wypiąłem wtyczkę, był jakiś nalot, preparatem do czyszczenia styków popsikałem , wtyczkę i gniazdo, na razie jest cisza

:one: Czyli cosik było w połączeniach... :one:

darek_k - 18 Marzec 2016, 17:33

Jacoll napisał/a:
darek_k napisał/a:
wypiąłem wtyczkę, był jakiś nalot, preparatem do czyszczenia styków popsikałem , wtyczkę i gniazdo, na razie jest cisza

:one: Czyli cosik było w połączeniach... :one:
pewnie tak, dziś jeszcze dobrałem się do wtyczki przy silniku i przy wentylatorze z prawej pod deklem, masa nalotu koloru zielonego na stykach , przekaźnikach , czyszczenie i składanie 2 godzinki
Czykwins - 21 Marzec 2016, 08:45

grigori333 - gdzie zakuwałeś przewody? Da się zakuć ten główny najdłuższy od hydro który jest widoczny między silnikiem a chłodnicą po podniesieniu maski?

Ogólnie to forum chyba ściąga na mnie usterki - bo nigdy czegoś takiego nie miałem a w sobotę pojechałem na myjnię i po myjni czekałem na kompresor stojąc ze skręconymi kołami. Wtedy auto zaczęło robić coś takiego jak na filmie w tym temacie :)
Dokładnie kilka dni po przeczytaniu tego wątku :)

grigori333 - 21 Marzec 2016, 11:40

Czykwins napisał/a:
grigori333 - gdzie zakuwałeś przewody?
A czytałeś temat do którego podałem link?
Czykwins - 1 Kwiecień 2016, 14:00

Przepraszam nie :/
Ale już naprawiłem błąd :)
Dzięki chyba mi się to niedługo przyda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group