Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - centralny zamek

Bogdan1217 - 4 Październik 2010, 21:22
Temat postu: centralny zamek
Centralny tylko zamyka auto a nie otwiera ,za kazdym nacisnięciem pilota tylko zamyka . Kluczykiem jak otwieram drzwi to tylko te jedne drzwi sie otwierają a powinny wszystkie .
robson - 4 Październik 2010, 21:59

Domyślam się, że to oryginalny central... Może czas najwyższy założyć coś lepszego?
Bogdan1217 - 14 Październik 2010, 21:25

Przeczyściłem styki przy przekaźniku C Z tym pod schowkiem i znow działa dobrze
Eryk - 2 Maj 2011, 18:04

A może ktoś z kolegów próbował podłączyć coś takiego np.

http://allegro.pl/sterown...1570777718.html

Chętnie posłucham co do czego i gdzie podłączyć.

robson - 4 Maj 2011, 17:57

Eryk, Każdy sterownik/alarm można przystosować do XMa. Wywalasz stary, ten pod schowkiem i wpinasz się w wyprowadzenia, które sterują siłownikami. Znajdziesz te przewody metodą prób i błędów (dotykając do plusa). Jedne zamykają inne otwierają centralny zamek. Wystarczy to podłączyć do odpowiednich wyprowadzeń sterownika. A to nie jest trudne, gdyż w tym wypadku masz już gotowy schemat podłączeń.
jedras.gda - 10 Czerwiec 2011, 10:01

To ja tu się podepnę. Muszę wymienić wkład zamka w drzwiach kierowcy, bo drzwi były wymieniane i oczywiście klucz nie pasuje. W związku z tym muszę otwierać samochód od strony pasażera z przodu, co jest trochę irytujące ;) . Zastanawiam się czy nie wyciągnąć wkładu ze schowka i zamontować w drzwiach. Można tak zrobić? Może zadaje głupie pytanie, ale się nie znam.
jedras.gda - 11 Czerwiec 2011, 12:47

Dobra, stwierdziłem, że to był głupi pomysł i zamawiam nowe wkłady, będzie zdecydowanie wygodniej. Teraz mam pytanie odnośnie sterowania centralnym zamkiem. Chciałem zamontować nowy, a starej centralki nigdzie nie widzę. Niby powinno być pod schowkiem, ale jakoś tak nic nie znalazłem, chyba, że to jeszcze gdzieś jest przykryte warstwą plastiku przykręconą na wkręty.
robson - 12 Czerwiec 2011, 22:15

jedras.gda napisał/a:
Teraz mam pytanie odnośnie sterowania centralnym zamkiem. Chciałem zamontować nowy, a starej centralki nigdzie nie widzę. Niby powinno być pod schowkiem, ale jakoś tak nic nie znalazłem,



Umiejscowienie centralki zamka centralnego

baksowaty - 1 Lipiec 2011, 14:37

Witam nie chcąc zaczynać nowego tematu podpinam się tutaj szukam u siebie w aucie odbiornika do centralnego zamka zaznaczam że nie ma go w lampce koło dachu.
jedras.gda - 1 Lipiec 2011, 16:19

Nie masz tego czarnego modułu w podsufitce,a masz fabrycznego pilota, czy jakiś zupełnie inny? Jak miałeś zmieniany, to może na radio, to odbiornik powinien być wtedy pod schowkiem. W tamtych okolicach bym szukał. Może ewentualnie gdzieś przy bezpiecznikach.
robson - 2 Lipiec 2011, 23:49

baksowaty, Przecież w poście powyżej jest fotka z miejscem, w którym się znajduje centralka. Niezależnie czy jest to centralka na podczerwień, czy radiowa - zawsze jest pod schowkiem. W podsufitce jest tylko ewentualnie odbiornik podczerwieni.
baksowaty - 3 Lipiec 2011, 13:10

Witam właśnie chodzi mi oten odbiornik podczerwieni.
robson - 3 Lipiec 2011, 18:51

baksowaty napisał/a:
Witam właśnie chodzi mi oten odbiornik podczerwieni.

Jeżeli nie masz go koło lampki wewnętrznej, to nie masz go wcale ;) Masz już pewnie oryginalną radiówkę. Ja mam ten sam rocznik i w jednym była podczerwień a w drugim oryginalna radiówka. Po prostu w tym roczniku od któregoś dnia zaczęli po prosu montować już radiówki. Podczerwień przeszła do lamusa...

baksowaty - 11 Lipiec 2011, 16:14

Witam dzisiaj rozebrałem schowek oraz plastiki pod kierownicą i dalej nie mogę zlokalizować odbiornika zamka centralnego.
jedras.gda - 11 Lipiec 2011, 16:30

baksowaty, jak masz samochód z 1998 roku, to raczej centralkę masz już radiową i wszystko masz pod schowkiem w głębi po prawej stronie, jak na zdjęciu zamieszczonym wcześniej.
robson - 12 Lipiec 2011, 06:37

jedras.gda, Radiowa czy nie to jest pod schowkiem ;)
baksowaty, Zrób fotkę to my ci pokażemy palcem, które to pudełko będzie ;)

Gerro - 14 Wrzesień 2011, 16:34

Witam .
Wydaje mi się że to co widać na tej fotce to jest to tylko element wykonawczy , który otrzymuje sygnał z centralki i odbiornika radiowego (c.z. oczywiście) .sam bardzo chętnie bym się dowiedział gdzie znajduje się to ustrojstwo .
Prosił bym kolegów o podanie do wiadomości czy jest możliwość ponownego zakodowania (sparowania) kluczyka z nadajnikiem radiowym (jeden przycisk) czy nie ,znalazłem tylko info na temat IR i kluczyków z dwoma przyciskami na temat kluczyka który ja posiadam nie mogę doszukać się żadnych informacji
Z góry dziękuję za odpowiedź

robson - 18 Wrzesień 2011, 10:06

Gerro napisał/a:
Wydaje mi się że to co widać na tej fotce to jest to tylko element wykonawczy
Mnie się za to nie wydaje bo wiem, że to sterowanie bo demontowałem to i podłączałem nowy sterownik ;)
Gerro - 18 Wrzesień 2011, 17:50

No dobra .
A co steruje tym sterowaniem ? :->
Bo według mnie TEXTON który jest pod półką koło dmuchawy
Tak czy siak czy jest konieczność synchronizacji kluczyka i tego textona czy kluczyk ma stały kod przypisany do centralki ?
Będę wdzięczny za odpowiedź

robson - 18 Wrzesień 2011, 20:45

Gerro, Daj sobie spokój z tymi starymi gadżetami i wyrwij dziada ;) ZA parę zł kupujesz nowy sterownik i masz spokój.
jedras.gda - 20 Lipiec 2012, 10:49

Na dniach będę montował nowy centralny zamek, bo ten co mam na podczerwień, to pilot już siadł. Czy przy montażu zastępuje tylko ten sterownik co jest pod schowkiem, czy coś jeszcze jest do roboty?
robson - 20 Lipiec 2012, 18:19

jedras.gda, Ja się wpiąłem pod ten stary. To było dawno i nie zrobiłem fotek :(
jedras.gda - 24 Lipiec 2012, 18:21

Sukces, centralka podłączona. Wszystko działa, koniec gimnastyki w celu otwarcia drzwi kierowcy. Teraz jeszcze wymienić wiązkę w drzwiach pasażera z przodu, żeby bagażnik i wlew paliwa się zamykały i będzie można składać cały bajzer :) .
Jacoll - 24 Lipiec 2012, 19:37

jedras.gda napisał/a:
Sukces, centralka podłączona


A gdzie fotorelacja :?: :cry: Co by było dla potomnych. ;-)

jedras.gda - 24 Lipiec 2012, 20:37

Postaram się coś wrzucić z czasem, ale nic trudnego, bo podłączenie centralki zajmuje może 10 minut ;) .
wojo10 - 31 Styczeń 2013, 10:22

Podłączę się do tematu centralnego, ja mam ostatnio ciekawostkę ...
centralny troszkę wariuje to znaczy prawdopodobie jeden z zamków "stanął" i jak chcę zamknąć z pilota to zamyka i od razu otwiera - chyba znany objaw, z zamykaniem jest lepiej, jak manualnie zamknę ten zamek co stanął to pilot zamyka wszystko tyle, że jak otworzę i po odpaleniu alarm próbuje zamknąć drzwi (tzw. antynapad) to wraz z próbami zamykania wyłącza się panel klimy, i tak parę razy w końcu po jakimś czasie zaskakuje i panel działa, od wczoraj już nie chce działać, było zimno i w zamku nie grzebałem teraz go postaram się zreanimować tylko zastanawiam się nad związkiem alarmu z centralnym i panelem klimatronka, szukałem na forum ale nie znalazłem takiej ciekawostki, może ktos miał cos podobnego ??

wojo10 - 2 Luty 2013, 09:13

walczę nadal i nic nie mogę wykombinować ...
jakieś podpowiedzi ???

robson - 5 Marzec 2013, 14:57

wojo10, Normalnie dyskotekę masz. Skoro nawet klimatronik szwankuje przy zamykaniu drzwi, to prewnie o luty chodzi i styki...
wojo10 - 8 Marzec 2013, 08:39

dzięki troszkę lepszej pogodzie zabrałem się za rozwiązanie problemu i zacząłem od zasilania, właśnie styki okazały się podstawowym problemem, gniazdo bezpiecznika i powypalane styki, po wyczyszczeniu i wsadzeniu nowego bezpiecznika wszystko działa normalnie choć zamek i tak będę musiał zrobić bo siłownik nadal nie działa :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group