Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Nie działa klimatyzacja.

emswisnia - 8 Czerwiec 2016, 20:39
Temat postu: Nie działa klimatyzacja.
Witam.
Dzisiaj spotkał mnie dziwny objaw a dokładnie na początku przy odpaleniu jak zawsze działał nawiew na każdym biegu ale niestety nie działała klimatyzacja. Brak było chłodnego powietrza. Zgasilem silnik i odpalilem ponownie i tutaj zaskoczenie nawiew całkowicie przestał pracować. Zero reakcji na siłę wentylatora i na sposób nawiewu powietrza.

Zastanawiam się co mogło się stać. Czytałem różne informacje na forum i podobno bezpiecznik a40 trzeba sprawdzić czy jest na nim napięcie tylko czy jest to ten w komorze silnika?
Niektórzy piszą również o wiązce stacyjki która się upala i ona powoduje ta przyczynę i można to jakoś obejść (nie wiem jak) lub kupić nową wiązkę stacyjki. W moim przypadku kiedyś już wymienialem na nową.

Zamówiłem kabel który po odebraniu okazał się troszkę inny a dokładnie chodzi o położenie dwóch bocznych przewodów (żółty i czerwony) na kostce stacyjki.

I tak w tej co przyszło były odwrotnie niż tej zamontowanej w samochodzie.
Rozebrałem tą nową wtyczkę i przełożyłem przewody miejscami i zamontowałem w aucie.

Wentylatory działają bez problemu ale niestety nie działa klimatyzacją (czynnik jest) wciskając przycisk na konsoli włączający klimatyzację nie słychać charakterystycznego pik i nie słychać aby załączyła się sprężarka klimatyzacji.

Gdzie można szukać rozwiązania w takim przypadku?

Dodam że zwierajac piny 1 i 4 na wtyczce przy chłodnicy wentyaltor się załącza bez problemu i słychać charakterystyczne pykniecie ale oczywiście podczas takiej pracy i ustawieniu najniższej temperatury nie ma chłodnego powietrza.

emswisnia - 9 Czerwiec 2016, 15:43

Byłem tam gdzie została nabita klimatyzacja i na dole chłodnicy wody po założeniu okularów ukazała się wielka plama koloru żółtego. Wychodzi na to że żywot swój zakończyła chłodnica klimatyzacji.

Dodam zdjęcie w którym to miejscu dokładnie się stało.

sasun71 - 9 Czerwiec 2016, 21:17

A może tylko przewód skapitulował....Pęd powietrza rozniesie wszędzie ciecz.. trzeba sprawdzić ;)
emswisnia - 12 Czerwiec 2016, 09:10

Zamówiłem już nową chłodnice klimatyzacji cała.
Zastanawiam się również czy bez problemu można ja wymienić czy raczej potrzebny jest kanał do tego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group