Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Mega wibracje pojawiające się znikąd...

MarcinLbn - 13 Sierpień 2016, 12:55
Temat postu: Mega wibracje pojawiające się znikąd...
Hej,
Może wy macie pomysły co może być nie tak? Jadę ja sobie dzisiaj spokojnie, jakieś 60 km/h po mieście i nagle auto wpada w wibracje jakby mu ktoś wrzucił kamień w oponę. Telepało wszystkim, że mało mi duszy nie wytrzęsło. Po zwolnieniu wibracje i telepanie ustało. Elementy w zawieszeniu nowe (najstarsze mają nie więcej niż 15.000 km przebiegu). Drogi, na których zaobserwowałem kilkukrotnie dziś to zjawisko są równe i jeżdżę nimi codziennie więc nie ma mowy o złym stanie nawierzchni. Wykluczam opony bo są nowe, tegoroczne. Poza tym wibracje pojawiają się nieregularnie, nagle i niespodziewanie.
Podpowiedzcie co to może być... Może to poduszka silnika? Jedna jest uwalona ale żeby aż tak...?

sasun71 - 13 Sierpień 2016, 20:24

Możliwe że poduszka-jak się ustabilizuje to przestaje;) Wnoszę z tego ze piszesz że telepie wszystkim :-D
MarcinLbn - 13 Sierpień 2016, 20:41

Nie telepie, a nap***la :)
Dziś czułem się jakbym siedział na wirującej pralce, której ktoś wrzucił do bębna cegłę :)
Przegub może być? Półoś?
Czeka mnie od jutra do wtorku jakieś 150 km. Nie mam wyjścia i muszę jechać. Da radę? Wiem, że ryzyko ale muszę.
We wtorek przed południem oddaję bolid do mechaniora.
I kolejny miesiąc, gdzie -set złotych pójdzie się paść bo Xsara to, Xsara tamto... :evil:

wojtis1990 - 13 Sierpień 2016, 23:16

Kanał, lewarek, łyżka i szukanie.
Jak ci Xsara za drogo wychodzi to zmień na golfa albo zmień mechanika.

MarcinLbn - 14 Sierpień 2016, 08:29

Nie mam kanału ani lewarka. Poza tym w niedziele i święta nie wypada cokolwiek robić przy aucie :P
Ale tak, Citroen w utrzymaniu wychodzi drogo. Szczególnie jak co miesiąc, regularnie coś się spieprzy i ciągnie kolejne set złotych. Mechanika zmieniłem na tańszego i nie naciągającego. Ten przynajmniej wystawia faktury bez problemu, a na tym mi zależy. Jeden, do którego dwa razy pojechałem na robienie zawieszenia z tyłu był tak dobry, że zwinął interes.
Rozumiałem wyższe wydatki na Xantię. Bo hydro, bo inaczej zbudowany, bo inne powody. Ale zwykła, najzwyklejsza Xsara? Nie mająca nic szczególnego? Bulić tyle bo Citroen? Trochę przesada...
No nic, oby do wtorku... Zaraz jadę i zobaczymy co się stanie ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group