Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xantia - Pytanie do kogoś z dokumentacją Xantii

AndrzejJak - 29 Październik 2022, 13:49
Temat postu: Pytanie do kogoś z dokumentacją Xantii
Witam, przecieka przewód wysokiego cisnienia przy zaprasowanym końcu - chciałem go wymienić. Niestety końcówki sztywnych przewodów nie wyglądają, jakby były wkręcanie (obwód jest okrągły a nie sześciokątny jak pod klucz). Czy ktoś mógłby sprawdzic w dokumentacji czy da się to rozkręcić a jeżeli nie to jaki element w takim przypadku trzeba wymienić? Załączam fotki całego elastycznego odcinka oraz obu końcówek...
dejnekomirek - 29 Październik 2022, 14:46

Te przewody sa po prostu zagniatane, jak zreszta wszystkie weze hydrauliczne. Nie rozumiem na jakiej zasadzie myslisz o gwintach. Pamietaj tez, ze w wezu od maglownicy jest dlawik dla zmniejszenia efektu drgan spowodowanych praca pompy. Najlepsze wyjscie to termin u ludzi pracujacych z wezami hydro , demontaz calego przewodu i wymiana elementow gumowych z zagnieceniem.
wojtis1990 - 29 Październik 2022, 18:30

W tym temacie pokazałem jak przerobić takie połączenie:
https://citroen.org.pl/forum/viewtopic.php?p=130856&highlight=#130856&gsc.tab=0

AndrzejJak - 29 Październik 2022, 20:43

A to jest przewód do maglownicy? Demontaż całości tzn. Razem ze sztywnymi przewodami? (Jeden kończy się w pompie a drugi koniec nawet nie wiem gdzie....)
dejnekomirek - 29 Październik 2022, 22:40

W zaleznosci od wersji Xantii masz kilka takich wezy(przewodow). Sam musisz ustalic od czego ten jest. Tak czy siak i tak musisz cos z tym zrobic , bo wyciek nie jest dobra sprawa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group