Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Choinka tylne lampy

dress32 - 13 Listopad 2023, 16:36
Temat postu: Choinka tylne lampy
Witam, coś się porobiło ze światłami w tylnych lampach
przy włączeniu świateł awaryjnych przód i bok świeci normalnie, z tyłu świeci 3 stop i podświetlenie tablicy
po wciśnięciu hamulca świeci 3 stop i boczne kierunki
po włączeniu wstecznego świecą światła cofania, ale tez boczne kierunki
stopy w lampach nie działają, pozycyjne świecą normalnie
kierunki czasem działają normalnie, ale niekiedy tył nie działa.


Może miał ktoś podobny problem z kreatywną technologią :) .
Myślę żeby zacząć od przewodów, ale nie wiem gdzie są łączone wiązki na wtyczkach.
Może ma ktoś schemat tej wiązki od bsi do tylnych lamp?.
Lub coś innego ktoś podpowie

waldek40 - 13 Listopad 2023, 19:43

ja bym zaczął przegląd od żarówek i ich mocowań
dejnekomirek - 13 Listopad 2023, 20:05

To nie tylko creative technologi, ale w kazdym pojezdzie tak sie dzieje, gdy zaczna sie problemy z masa w lampach. Sprawdz wtyczki na lampach, czy wszystkie piny maja dobre kontakty. Moim zdaniem masz wypalone piny od masy w lampach. Najlepiej naprawic przez polaczenie masy na stale dluzszym , dodatkowym kabelkiem ( wszelka innowacyjnosc wskazana!).
dress32 - 13 Listopad 2023, 21:23

dejnekomirek napisał/a:
To nie tylko creative technologi, ale w kazdym pojezdzie tak sie dzieje, gdy zaczna sie problemy z masa w lampach. Sprawdz wtyczki na lampach, czy wszystkie piny maja dobre kontakty. Moim zdaniem masz wypalone piny od masy w lampach. Najlepiej naprawic przez polaczenie masy na stale dluzszym , dodatkowym kabelkiem ( wszelka innowacyjnosc wskazana!).


Każda lampa ma swoją masę?

sasun71 - 13 Listopad 2023, 21:36

dress32, W Xsarze jak robiłem wiązkę klapy, uziom/masa szła do śruby w karoserii,reszta w kostkę w kierunku sterownika.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group