Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - hamulec reczny-wymiana linek

tomcio1969zz - 2011-08-02, 20:15
Temat postu: hamulec reczny-wymiana linek
witajcie.....mam pytanko-jak wymienia sie linke hamulca recznego(prawa strona)przy xantii 1,6.....wlazlem pod nią i normalna masakra,nie wiem od czego sie zabrac....robson,a moze masz jakies fotki poglądowe w/w tematu,bede wdzieczny.....pozdrawiam
Jacoll - 2011-11-07, 12:08

tomcio1969zz, Jestem w trakcie wymiany. Jutro zapodam fotki. Dojście po wyciągnięciu katalizatora jest całkiem dobre. Niestety w moim przypadku skończyło się na demontażu całego wydechu. :-/
Cała reszta to już zabawa. Pancerze wychodzą aż miło. Linki już zamówione, jutro montaż.

Dorobię jeszcze parę fotek jutro i zapodam co by było dla potomnych.

Jacoll - 2011-11-10, 21:53

Troszkę to moje jutro się odsunęło, ale już opisuję co nie co i zapodaję fotki.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest postawienie autka na kobyłkach i ściągnięcie kół. Będziemy mieli bardzo dobre dojście do mocowania linek i pancerzy przy zaciskach. :-)
Niestety gorzej jest z dojściem do łącznika linek. Umieszczony jest pod autkiem nad katalizatorem, a dokładnie nad metalową osłoną (ekranem). Jest on zabudowany i przykręcony do podwozia. Ma otwór w który idzie wpakować palce do środka co by odczepić stare i zaczepić nowe linki. Niestety moje się nie bardzo mieściły. A przynajmniej jak już wlazły, to nie mogłem nic nimi zrobić. Skończyło się na demontażu całego wydechu i wtedy dopiero mogłem sobie spokojnie pogrzebać w łączniku. Sam łącznik też odkręciłem od podwozia i wtedy to już nie było najmniejszych przeszkód. ;-)

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4
zdjęcie 5

Nie są to może zdjęcia od fotografa, ale coś tam widać. :-?