Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Problem z odpaleniem

Minuz - 7 Styczeń 2024, 17:11
Temat postu: Problem z odpaleniem
Cześć, jestem posiadaczem Citroena C5 2.0 HDi 2011r. i mam taki problem mianowicie, gdy samochód postoi około 1-2 h to odpala normalnie, ale gdy przejadę większą ilość km i zgaszę i chciałbym od razu po tym odpalić to się nie da, kręci kręci i nic. Ten problem nie występował przed incydentem jakim było jeżdżenie na rezerwie a w rezultacie zgaśnięcie silnika. Gdy paliwo zostało dolane i gruszką pompowałem to odpalił. Od tamtego momentu występuje problem. Jest ktoś w stanie coś doradzić? Z góry dziękuję.
dejnekomirek - 7 Styczeń 2024, 18:10

Zaczalbym od filtra paliwa, bo to on moze byc powodem. Problemem moze tez byc slaby akumulator, rozrusznik, masa , bo to ze rozrusznik kreci, nie znaczy, ze osiaga prawidlowe obroty, ktore sa z kolei potrzebne do wytworzenia odpowiedniego cisnienia na szynie paliwowej, ktore potrzebne jest do uwolnienia blokady rozruchu.Nawet slaby uklad rozruchowy sprawuje sie lepiej na zimnym silniku z powodu duzo nizszej kompresji na cylindrach. Po rozgrzaniu kompresja wzrasta, czesto bardzo mocno. Podlacz tester , wejdz w parametry silnika i sprobuj krecic rozrusznikiem, podgladajac wartosc cisnienia paliwa, albo przelaczenie sterownika na uwolnienie blokady rozruchu. Jesli rozrusznik jest w idealnym porzadku problem moze dotyczyc pompy wysokiego cisnienia, ktora rozgrzana moze dawac nizsze cisnienie paliwa. Do tego duze przelewy na wtryskach moga ten problem potegowac. Do diagnostyki warto miec troche oprzyrzadowania i korki zaslepiajace do rurek paliwowych

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group