Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Zapala się kontrolka Stop i inne

remioszna - 15 Sierpień 2011, 00:45
Temat postu: Zapala się kontrolka Stop i inne
Witam. Mam pewien problem a mianowicie taki iż przy jeździe skręcam w lewo lub jak hamuje to zapala mi się kontrolka stop wraz z kontrolką płynu chłodniczego oraz oleju i świeci jeszcze kontrolka jakby hamulca? Dzieje się to przez chwile podczas jazdy i skrętu w lewo oraz po naciśnięciu hamulca bo jak skręcę w prawo to jest wszystko ok Wszystkie płyny i olej mam uzupełnione. I jeszcze jak naciskam hamulec to słyszę jakieś syki z pod pedała hamulca. Prosiłbym o jakieś porady.
henryxm - 15 Sierpień 2011, 10:30

remioszna, To objaw elektryczny , zły styk masy pomiędzy silnikiem a karoserią .
remioszna - 15 Sierpień 2011, 11:29

TZn?? Wiesz może gdzie tej masy mam szukać??
piotto30 - 16 Sierpień 2011, 10:27

Witaj . Masa powinna być przyczepiona do skrzyni biegów , lub żółte kable przy termostacie . Jeśli nie możesz znaleść tej masy to połacz sobie dodatkowym kablem z akumulatora do silnika.
remioszna - 19 Sierpień 2011, 08:39

No i tak masa odpada ponieważ przeczyściłem wszystkie kable od masy jakie idą do silnika i nic. Nawet dałem dodatkową od akumulatora do silnika i nadal nic :cry:
robson - 19 Sierpień 2011, 09:13

remioszna, Poziom LHMu masz na pewno prawidłowy? Wiesz, że sprawdzasz go na położeniu "górny serwis"?
remioszna - 19 Sierpień 2011, 18:27

Tak płyn lhm jest ok na górny serwis jest ten grzybek między jedna a druga czerwona kreska po srodku wiec plyn jest ok
robson - 20 Sierpień 2011, 09:22

No to faktycznie wygląda na jakiś problem z instalacją... Może raczej jakieś zwarcie następuje. Wszystkie te kontrolki są właśnie sterowane masą. Zatem to raczej nie brak masy a jej nadmiar ;)
remioszna - 20 Sierpień 2011, 20:28

Ja juz nie wiem :( Pogrzebie pogrzebie i moze cos sie akurat uda. Dam znac jak cos :) a narazie dzieki za podpowiedzi ;-)
Automach - 20 Sierpień 2011, 23:02

remioszna, Witaj !!! Ja się zastanawiam nad sprawdzeniem elektryki pod zegarami albo nawet od jakiegoś znajomego pożycz zegary by się nie pchać w koszta przypuszczam ze wina tkwi albo w desce rozdzielczej albo w okolicy kolumny masz uszkodzony kabel co przy skręcie powoduje takie zmiany

Polecam to sprawdzić ,


Pozdrawiam Krzychu

remioszna - 26 Sierpień 2011, 01:51

Dalej objaw zostaje :(( może jakieś inne pomysły??
robson - 28 Sierpień 2011, 23:48

remioszna napisał/a:
zapala mi się kontrolka stop wraz z kontrolką płynu chłodniczego oraz oleju i świeci jeszcze kontrolka jakby hamulca
Nadal świecą się na raz te aż 3 kontrolki jednocześnie?!
remioszna - 30 Sierpień 2011, 00:06

Świeci się stop kontrolka płynu chłodniczego, oleju i hamulców. te kontrolki świecą.
Jak było tak jest. Zero poprawy.

robson - 31 Sierpień 2011, 21:00

remioszna, Może jakaś dioda padła w płytce i robi zwarcie. Tzn, na przedniej konsoli, zaraz pod kontrolkami jest właśnie układ elektroniczny. Pewnie ktoś tam coś nagrzebał przed tobą....
remioszna - 31 Sierpień 2011, 23:54

Konsola była podmieniana i na tej podmienianej też taki incydent się pojawiał. A u znajomego nic takiego nie było i nie ma.
Jacoll - 1 Wrzesień 2011, 08:04

remioszna, Tak mi wpadło do głowy. Może pedał hamulca robi cyrki? Chodzi o włącznik światła stop. Nie wiem, czy XM ma w pedale, ale Xantia ma. Może coś tam nie łączy, lub jest luźne i miesza (pisałeś w pierwszym poście, że coś syczy po naciśnięciu). :oops:
remioszna - 17 Październik 2011, 20:48

Już znalazłem przyczynę. Mam uszkodzoną maglownicę i ona przepuszcza ciśnienie Płynu hydraulicznego i dlatego świecą się te kontrolki. A to że one są połączone pod jedną masę to dlatego wszystkie naraz świecą. Dziękuje wszystkim za pomoc i zamykam temat. :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group