Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

ZX - Woda w bagażniku , w otworze

Maximo - 13 Grudzień 2011, 09:05
Temat postu: Woda w bagażniku , w otworze
Wczoraj otwieram bagażnik patrze a w prawym górnym koncie mam mokro , odkręciłem plastiki a w otworze jest woda skąd mogła się tam wziąć ?


robert - 13 Grudzień 2011, 19:16

Prawdopodobnie to resztki deszczu. Zobacz, czy czasami nie masz zapchanych otworów odpływowych w bagażniku.
Maximo - 13 Grudzień 2011, 22:53

robert napisał/a:
Prawdopodobnie to resztki deszczu. Zobacz, czy czasami nie masz zapchanych otworów odpływowych w bagażniku.


Robert a możesz mi powiedzieć gdzie znajdują się te otwory i jak one wyglądają ?

donalehandro - 15 Grudzień 2011, 21:00

nie myj auta to wody nie bedzie :-P
Maximo - 16 Grudzień 2011, 06:11

donalehandro napisał/a:
nie myj auta to wody nie bedzie :-P


Liczyłem na bardziej konkretną odpowiedź :-| , wczoraj padał deszcz i znowu musiałem wypompować z otworu wodę , po prostu ręce opadają , jak ona sie tam dostaje :542:

robert - 17 Grudzień 2011, 00:21

Sprawdź uszczelkę tylnej klapy, może być uszkodzona, po za tym sprawdź otwory odpływowe w bagażniku
jarulis - 18 Grudzień 2011, 23:26

A spryskiwacz tylnej szyby działa? Może leje do środka?
Oprócz tego, zakładając, że nie masz dodatkowych otworów w blasze, wszystko jedno czy tuningowych, czy od korozji (w co nie wierzę) to tylko uszczelka i mycie ciśnieniowe. Sprawdź czy klapa dociska uszczelkę na całym obwodzie.
Jeszcze jedno: uszczelka jest zrobiona z jednego kawałka. Taki detal, ale łączenie powinno być oczywiście na dole i powinno być na styk.

Maximo - 19 Grudzień 2011, 06:51

jarulis napisał/a:
A spryskiwacz tylnej szyby działa? Może leje do środka?
Oprócz tego, zakładając, że nie masz dodatkowych otworów w blasze, wszystko jedno czy tuningowych, czy od korozji (w co nie wierzę) to tylko uszczelka i mycie ciśnieniowe. Sprawdź czy klapa dociska uszczelkę na całym obwodzie.
Jeszcze jedno: uszczelka jest zrobiona z jednego kawałka. Taki detal, ale łączenie powinno być oczywiście na dole i powinno być na styk.


Wczoraj , pościągałem plastiki wszedłem do sirotka , kolega lał wodę prosto na tylną klapę , i zaobserwowałem ze woda w tym otworze podchodzi od dołu do góry i jest zapełniony cały otwór , coś jest nie tak z tylną uszczelką

grigori333 - 19 Grudzień 2011, 09:08

Cytat:
Wczoraj , pościągałem plastiki wszedłem do sirotka , kolega lał wodę prosto na tylną klapę , i zaobserwowałem ze woda w tym otworze podchodzi od dołu do góry i jest zapełniony cały otwór , coś jest nie tak z tylną uszczelką

Raczej otwory odpływowe pozatykane skoro podchodzi do góry.

Maximo - 19 Grudzień 2011, 10:07

grigori333 napisał/a:
Cytat:
Wczoraj , pościągałem plastiki wszedłem do sirotka , kolega lał wodę prosto na tylną klapę , i zaobserwowałem ze woda w tym otworze podchodzi od dołu do góry i jest zapełniony cały otwór , coś jest nie tak z tylną uszczelką

Raczej otwory odpływowe pozatykane skoro podchodzi do góry.


Dobrze , a możecie mi powiedzieć gdzie się znajdują te otwory odpływowe i jak one wyglądają ?

grigori333 - 19 Grudzień 2011, 10:09

W ZX-sie nie mam pojęcia ale na pewno muszą być.
jarulis - 19 Grudzień 2011, 20:32

Zdejmij uszczelkę, sprawdź ją i ułóź od nowa. Tak jak napisałem.
Otwory są jeśli dobrze pamiętam na powierzchniach płaskich podłogi bagażnika. Jak spojrzysz od spodu to widać okręałe korki, chyba jest ich 2.
IMHO nie powinno być wody we wskazanym przez Ciebie otworze. Czy są tam spusty z blacharki - nie wiem. Często pod te uszczelki ładuje się kable, więc może ktoś niewfortunnie to poskładał. Powodzenia.

tomeks71 - 19 Styczeń 2012, 22:42

Witam.Miałem ten sam problem w swoim Pikusiu.Winne były słabo dokręcone śruby amortyzatora-podnośnika od tylnej klapy.Dokręciłem i zasilikonowałem.Teraz suchutko. :-D
patryk11516 - 29 Sierpień 2021, 22:19

Witam jestem tu nowy ,mam niecodzienny problem ...
Zakupiłem swoją Cytrynkę jakiś czas temu ,sprawuje się świetnie ale mam problem z wodą w bagażniku i mokrą tapicerką po lewej stronie ;/ Może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się samemu wybrnąć z sytuacji dodam tylko że próbowałem lać wodę i nic nie znalazłem ...

jarulis - 29 Sierpień 2021, 22:31

Sprawdź i uszczelnij przelotkę kabli w klapie + ułożenie uszczelki klapy.

ps. masz szyberdach?

sasun71 - 30 Sierpień 2021, 15:46

Obejrzyj tylne światła czy kable do nich idące nie są droga do ścieżki wody bo brak jakiegoś uszczelnienia w karoserii.W pracy jedna miała do połowy klosza wodę że do świateł można by jeszcze rybkę wpuścić i była by podświetlana;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group