Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xantia - ustawienie wysokosci xantia hdi

keram969 - 2012-04-02, 01:03
Temat postu: ustawienie wysokosci xantia hdi
uporałem się z wahaczami a zrobił się problem z wysokością i tak:mam taki problem z wysokością przodu:po ustawieniu wysokości i podniesieniu na max wracam do położenia jazdy ale samochód nie chce opaść jeżeli wyreguluje wysokość i jest wyżej niż powinna być to wszystko działa prawidłowo czyli podnoszę i wracam do jazdy reaguje opuszczam wracam do jazdy reaguje jak przestawię wysokość i jest prawidłowa to mogę jechać jest ok ale jak podniosę auto to już nie opadnie i jak opuszczę to tez nie wstanie a wszystko było dobrze tylko zdemontowałem drążek reakcyjny i po założeniu taki problem rozchodzi się o przód
banan - 2012-04-02, 20:56

a gdzie z przodu jest drazek reakcyjny? pewnie chodzi ci o stabilizator. sprawdz czy nie spadl lacznik pomiedzy stabilzatorem a zaworem- ten malutki bialy plastik.
keram969 - 2012-04-03, 12:13

z dieta była obejma na drążku do regulacji wysokości i teraz nie mogę ustawić wysokości a łącznik jest na swoim miejscu ale prawie jest dobrze bo tak:przód do jazdy jest teraz dobrze ale jak podniosę na max pierwsza kreska na dźwigni to przód idzie w gore a tył nie daje na druga kreskę całkiem góra tył idzie i teraz opuszczam na jazdę tył spada a przód nie muszę dać całkiem na dól spadnie i teraz na jazdę i się podnosi przód i tył z tyłem nic nie robiłem regulacja obejma na drążku to minimalne ruchy bo miałem przód wysoko ale był mieki przesunąłem obejmę 1max 2mm łącznik w kierunku silnika czyli obejma w dol i przód spadł o jakieś 10cm i tak zostawiłem
banan - 2012-04-03, 12:55

wybacz, ale ja nie moge sie polapac w opisie twojego problemu- zbyt zawile to opisujesz.

po kilkakrotnym przeczytaniu dalej sie gubie.
moze tak: nie pisz o drugich kreskach. uzywaj ogolnie przyjete i stosowane nazwy pozycji zawieszenia:
- gorny serwis (czyli najwyzej jak sie da)
- pozycja terenowa
- pozycja normalna (ta do jazdy)
- dolny serwis (calkowita gleba czy na sam dol)

jeszcze raz opisz na spokojnie co sie dzieje i staraj sie uzywac znakow interpunkcyjnych. moze latwiej ci bedzie w punktach.

keram969 - 2012-04-04, 11:30

opisałem co robiłem przy aucie czyli z dieta obejma do regulacji wysokości z drążka nie zaznaczyłem jak była i teraz mam problem z ustawieniem wysokości przodu problem jaki pozostał na chwile obecna:podnoszę auto pozycja terenowe poszedł do góry opuszczam na jazdę tył opada przód nie muszę opuścić na sam dol samochód opadnie i wtedy przelanczam na jazdę i się podniesie do tej pozycji......
pisze tak jak mowie i jak umie tego już nie zmienię