Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Citroen C5 mkI spalanie + regulacja zawieszenia

damian999 - 15 Kwiecień 2012, 13:29
Temat postu: Citroen C5 mkI spalanie + regulacja zawieszenia
Witam, mam 2 problemy z moim citroenkiem, jest to wersja przed liftem 2004 rok, silnik 2.0 hdi 107 km.
1 z nich dotyczy spalania, średnio na komputerze wychodzi ok 8.5 litra, w praktyce jest bardzo podobnie. Do pracy dojeżdżam codziennie ok 15 km drogą krajowa. Nogę mam raczej lekka i staram sie zachowywać zasady eco- drivingu, a mimo to spalanie nie spada poniżej 8 litrów. Wiadomo w dłuższej trasie jest nieco lepiej, ale czy przy czysto miejskiej jeździe prawie 9 litrów to nie jest trochę za dużo? Dodam że mieszkam w małym mieście.

2 problem związany jest z regulacją wysokości zawieszenia, wiem że jest na forum instrukcja do Xantii ale czy dotyczy ona również c5? Jeśli nie to proszę o jakąś inną pomoc :) Po naprawie tylnego zawieszenia mechanik zbyt wysoko je ustawił, przez co auto okropnie pływa po drodze i niepewnie wchodzi w zakręty. Przed naprawą było o wiele lepiej... Pozdrawiam.

grigori333 - 15 Kwiecień 2012, 13:40

damian999 napisał/a:
problem związany jest z regulacją wysokości zawieszenia


Może TO pomoże

grigori333 - 15 Kwiecień 2012, 13:46

Co do spalania to ja z hdi-kiem nie pomogę
chociaż u mnie po kapitalnym remoncie zacisków hamulcowych spalanie spadło o jeden litr na setkę .

damian999 - 15 Kwiecień 2012, 14:46

Nie wiem dlaczego ale po ustawieniu wg tej instrukcji na 73 mm tył dosłownie leży... i przy pomiarze od środka błotnika do ziemi, miedzy przodem a tyłem jest ok 6-7 cm roznicy ;/ Móglby ktoś potwierdzić, czy te 73 mm to na pewno dobra wartość?
robert - 15 Kwiecień 2012, 16:44

Może zawieszenie z przodu jest źle ustawione?

Co do spalania, to albo kierowca nie potrafi oszczędnie jeździć, albo auto ma duże opory zarówno w zasilaniu silnika, jak i toczenia po drodze. Jakie masz opony, standardowe? Ciśnienie odpowiednie? Nie wozisz zbędnych ciężarów, nie jeździsz z otwartą szybą? Jeździsz na odpowiednich obrotach?? Zmieniałeś filtry na czas??
To wszystko ma wpływ na zużycie paliwa.
Ja mam wprawdzie xantię ale nigdy średnie zużycie paliwa nie wzrosło mi ponad 7 litrów, a często oscyluje w granicy 6l.

damian999 - 15 Kwiecień 2012, 21:44

Opony standardowe, auto puste, jeżdżę zazwyczaj sam, obroty zwykle ok 2- 2.5 tys, szyb nie otwieram, bardzo sporadycznie używam klimy, ciśnienie w kołach wg. tabeli na słupku, a wszystkie filtry są wymieniane wraz z olejem czyli po 10 tys km. Szczerze to mnie też zaskakuje to spalanie, miałem okazje przez pewien czas jeździć laguna II 1.9 dci 120 koni i tam 6-6.5 to był max, bez jakiegoś specjalnego oszczędzania... A tutaj ciągle gapiąc się w komputer na chwilowe spalanie, wychodzi 8-9. Może ten litr czy 2 więcej wydaje się nie dużo, ale patrząc w skali 1 tysiąca czy 10 tys km to już trochę tego jest. Nie wiem czy to też normalne, ale przyspieszając na prostej drodze niezbyt dynamicznie, chwilowe skacze na 14-16 litrów.
robert - 15 Kwiecień 2012, 21:57

Chwilowe zużycie paliwa może skoczyć Ci nawet do 20l i to jest normalne.
donalehandro - 15 Kwiecień 2012, 23:19

natomiast ciagle spalanie w granicach 8-9 i wiecej nie bedzie raczej czyms nadzwyczajnym w ciezkiej krypie z przekombinowanym silnikiem.
damian999 - 16 Kwiecień 2012, 21:25

donalehandro napisał/a:
natomiast ciagle spalanie w granicach 8-9 i wiecej nie bedzie raczej czyms nadzwyczajnym w ciezkiej krypie z przekombinowanym silnikiem.


Co masz na myśli?

donalehandro - 16 Kwiecień 2012, 21:52

ponad 1500kg. auta z tym silnikiem nie bedzie palic pieciu litrow. 8do9 litrow to jest normalne spalanie dla tego auta z ta jednostka napedowa. znam kilka osob co mialo ten model i zawsze plakali nad spalaniem.
bik3rz - 17 Kwiecień 2012, 13:36

Witam,

takie spalanie to ja mam w benzynie 2.0 hpi 140 kucykow, dodam, że mam ciężka nogę. Czasami uda mi się zejść do 7.5 jak się postaram. Więc 8-9L w dieslu to chyba dużo...aczkolwiek mogę się mylić

damian999 - 17 Kwiecień 2012, 19:17

Tez mi sie wydaje dużo, tym bardziej ze w tamtym roku tyle nie palił, 7L z groszami to było max...
grigori333 - 18 Kwiecień 2012, 08:55

bik3rz napisał/a:
takie spalanie to ja mam w benzynie 2.0 hpi 140 kucykow, dodam, że mam ciężka nogę. Czasami uda mi się zejść do 7.5 jak się postaram

potwierdzam w 100 % a w zeszłym roku trasa do Aten i z powrotem udało mi się zejść do 6,9

darek_k - 11 Maj 2012, 05:21

donalehandro napisał/a:
ponad 1500kg. auta z tym silnikiem nie bedzie palic pieciu litrow. 8do9 litrow to jest normalne spalanie dla tego auta z ta jednostka napedowa. znam kilka osob co mialo ten model i zawsze plakali nad spalaniem.

kurcze, ale numer, byłem przekonany że pali z max 6L w mieście C5, w trasie z 5 L, ale niespodzianka, w końcu nowsza technologia silnika

średnie spalanie 8,5L, tym bardziej że w większości jest trasa, no troszkę za dużo
może wtryskiwacze już leją , jak by tak było, to masz przyczynę zdiagnozowaną, ale jest problem lub nie ma problemu ( w zależności od zasobności portfela ) cena wtryskiwaczy do HDI 2.0 jest powalająca na kolana

moja xantia w mieście pali teraz ( po remoncie głowicy ) 6L i to specjalnie nie oszczędzam, obroty do 3tys kręcę na przyspieszaniu , wożę powietrze w większości,


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group