Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Centralka zamka

paciek001 - 21 Maj 2012, 15:15

Moje pytanie brzmi: jak podłączyć drugi sterownik centralnego zamka w citroenie c5. Gdzie znajduje się fabryczny i jak je połączyć. Za podpowiedzi z góry dziękuje. paciek001.
robert - 23 Maj 2012, 08:18

A po co ci dwa sterowniki, oryginalny nie działa??
grigori333 - 23 Maj 2012, 09:02

robert napisał/a:
A po co ci dwa sterowniki, oryginalny nie działa??


Też się nad tym zastanawiałem

paciek001 - 23 Maj 2012, 17:49

Sterownik działa, ale jest tylko jeden pilot i jeden kluczyk. Tu jest problem, bo pilot jest w kiepskim stanie. Jak zdubluje, to mam kolejne dwa piloty. Sam kluczyk raczej uda się dorobić za rozsądne pieniądze. Dzięki za podłączenie się do tematu. Proszę o więcej.
Jacoll - 23 Maj 2012, 19:08

paciek001 napisał/a:
Tu jest problem, bo pilot jest w kiepskim stanie. Jak zdubluje, to mam kolejne dwa piloty.



Czy nie lepiej by było po prostu go wymienić. ;-) Po kiego czorta dwa :?: Jak znam życie, to po zdublowaniu mogą się zacząć problemy. :-)

paciek001 - 23 Maj 2012, 22:31

Kluczyki i piloty muszą być dwa- dwoje kierowców. A dublowanie, to normalna rzecz, robiłem to już w innych samochodach, nigdy nie było problemów. C5 jest super, ale specyficzne. Potrzebuje wskazówek, gdzie szukać, bo jak szukać to wiem. No bo poco po raz wtóry odkrywać amerykę. Tak się robi jak padnie fabryczne sterowanie. A i forum jest po to, żeby dyskutować i nawzajem sobie pomagać. Pozdro. Nara. A właśnie, co miałeś na myśli pisząc : po prostu go wymienić- co i w jaki sposób?
Jacoll - 24 Maj 2012, 18:28

paciek001 napisał/a:
A właśnie, co miałeś na myśli pisząc : po prostu go wymienić



Skoro masz drugi sterownik z dwoma pilotami ;-)


paciek001 napisał/a:
co i w jaki sposób


Tu już nie bardzo pomogę. :-/ Szukałem, ale niestety nic nie mam.
W Xantii jest schowany w tunelu przy dźwigni ręcznego ;-) Może w C5 jest podobnie. :roll:

grigori333 - 25 Maj 2012, 08:06

Powiem szczerze , że ja też nie mogę nic znaleźć .
paciek001 - 25 Maj 2012, 16:08

Prawdopodobnie jest tu moduł komfort, sterujący nie tylko zamkiem, ale też szybami, czy światłem w kabinie. Jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli tak jest, to może być problem. Ale jest jeszcze alternatywa: dodatkowy siłownik w drzwiach i do niego sterownik. Jak będzie się do czego podczepić. Czy ktoś zdejmował już tapicerkę z drzwi kierowcy? Jak wygląda zamek w drzwiach kierowcy? A może ktoś ma inne pomysły? Czy jest możliwość skopiowania kluczyka z IMO i pilotem ze wszystkimi jego funkcjami. Może ktoś już coś takiego robił? Tymczasem.
robson - 26 Maj 2012, 23:34

Najprostszy sposób aby się podłączyć do centralu, to wpiąć się pod kabelek, który idzie do drzwi kierowcy a który to wyzwala wszystkie inne drzwi. Będzie możliwość otworzenia i zamknięcia z nowych pilotów , poprzez nową centralkę.
grigori333 - 27 Maj 2012, 14:34

paciek001 napisał/a:
Czy jest możliwość skopiowania kluczyka z IMO i pilotem ze wszystkimi jego funkcjami.

Na pewno jest taka możliwość tylko musisz posiadać kod pin.

robert - 27 Maj 2012, 16:47

Jest taka możliwość, musisz posiadac kod no i w ASO kosztuje to troszeczkę, na całe szczęście mozna to zrobić poza ASO.
Sm0kus - 28 Maj 2012, 06:57

A nie lepiej kupic kluczyk?? Dorobic grot a kluczyk zakodowac?:P Przypuszczam ze koszty te same ;P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group