Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara - Citroen xsara centralny zamek

dziudek - 15 Czerwiec 2012, 22:08
Temat postu: Citroen xsara centralny zamek
Witam.. w xsarze nie dziala mi prawidlowo centralny.. tzn jesli zamykam z pilota to zamknie i za chwile otworzy.. jesli z kluczyka to tylko po stronie pasazera mozna zamknac ale i tak sie zpowrotem otwiera.. sprawdzalem bezpieczniki i sa ok.. jesli ktos mial taki przypadek to prosze o pomoc..;)
robson - 16 Czerwiec 2012, 00:27

dziudek, Prawdopodobnie masz zblokowany zamek tzw master, który to otwiera kluczykiem i zamyka resztę drzwi. Skoro nie działa na przednich drzwiach od kierowcy, to tu na pewno leży przyczyna. Musisz zdjąć tapicerkę i dostać się do styku, który jest w tej chwili zmostkowany i nie pozwala zamknąć resztę drzwi.
tom109 - 16 Czerwiec 2012, 14:46

Miałem podobnie, przerwany był przewód w takiej osłonie gumowej między drzwiami a karoserią.
dziudek - 16 Czerwiec 2012, 16:08

ok sprawdze te przewody.. dzieki..:)
dziudek - 16 Czerwiec 2012, 22:50

sprawdzilem przewody w tej gumie w dzrzwiach kierowcy i 3 byly przerwane.. zaizolowalem i nic z tego.. tez nie dziala prawidlowo.. tez podejrzewalem drzwi kierowcy ze cos musi byc nie tak ale ich nie rozbieralem.. tylko zastanawia mnie tak jakby kostka pod kierownica ktora cyka jak wlaczam z pilota centralny.. sprawdzilem kostke i z trzech kabelkow byly podlaczone tylko dwa.. podczepilem trzeci i tez nie dziala.. z tym ze kostka jest troche zasniedziala wiec moze jest cos z nia nie tak
Robert 1957 - 17 Czerwiec 2012, 21:50

Przede wszystkim musisz sprawdzić czy wszystkie drzwi się domykają, to jest jeden z objawów niedomkniętych drzwi , a jeśli i to nie pomorze to czeka cię wymiana kasety zamka drzwi kierowcy , ja miałem podobne objawy i po wymianie tej kasety problem zniknął , kupiłem na allegro za 2o zł używaną .
Można też odpiąć zasilanie modułu sterującego otwieraniem za pomocą pilota , być może ten moduł jest uszkodzony , i sprawdzić czy się zamyka z kluczyka .

dziudek - 17 Czerwiec 2012, 23:15

zdjalem boczek z drzwi kierowcy.. odpialem kostke i byla troche zasniedziala.. przeczyscilem i podpialem.. wczesniej mowilem o kostce pod kierownica, przylutowalem jeden przewod i teraz dziala bez problemu z kluczyka jak i z pilota..:) dzieki panowie za pomoc..:)
greenvehicle - 27 Czerwiec 2012, 21:06
Temat postu: xsara - problem z centralnym zamkiem
Witam

Mam problem z centralnym zamkiem w xsarze. Otóż zamykając drzwi kierowcy kluczem zamykają się tylko te drzwi. Wszystkie drzwi się zamykają i po chwili otwierają, zamknięte są tylko kierowcy (bagażnik jest również otwarty). Zamykając pilotem dzieje się podobnie z tym, że wszystko jest otwarte (słychać tylko pracę siłowników: zamknięcie i otwarcie), kierunkowskazy nie świecą podczas zamykania i otwierania z pilota. Stało się to po tym, gdy rozładował się akumulator i samochód pozostał bez niego na noc.
Pamiętam, że czasami zamykając samochód nie zamykały się drzwi z lewej strony.
Co może być przyczyną i jak można usprawnić pracę centralnego zamka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

robert - 29 Czerwiec 2012, 09:51

W przyszłości używaj opcji SZUKAJ

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group