Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Citroen C5 2.2 HDI 2001r kody błędów.

uniu91 - 2 Październik 2012, 13:12
Temat postu: Citroen C5 2.2 HDI 2001r kody błędów.
Witam. Mam problem z moją "cytrynką" po wkreceniu ją na powyżej 3tys obrotów zaświeca serwis i awaria silnika, auto słabnie. Po jakimś czasie samo mu przechodzi, tzn kontrolki gasną i moc wraca, lecz jazda powyżej 3tys obrotów sytuacje powtarza.
Podpiąłem pod komputer, poniżej udostępniam kody błędów z opisem:

- P0571 WSPÓŁBIEŻNOŚĆ PRACY STYKÓW PEDAŁU HAMULCA
- P1421 KATALIZATOR 1 SYGNAŁ TEMPERATURY WLOTOWEJ ZWARCIE DO + LUB PRZERWA W OBWODZIE

Dodam jeszcze, że podczas wystąpienia awarii przy gaszeniu silnika, gdy przekręcę kluczyk w celu zgaszenia samochodu, silnik jeszcze pracuje przez kilka sekund.

Ma ktoś jakieś pomysły co działać dalej, gdzie i czego dokładniej szukać?
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr!

Sm0kus - 2 Październik 2012, 13:53

1. Przeczytaj bledy Lexia - wchodzac w blad mozesz sprawdzic tzw. zamrozone ramki czyli parametry przy ktorych wystepuje blad. Bardzo czesto jest to odpowiedz na zadawane pytanie: co jest grane?

2. Czy jest to samochod z DPF/FAPem (filtrem czastek stalych).

3. Koniecznym bedzie pomiar parametrow na zywo, najlepiej z Lexi zrobic screenshoty w bloku diagnostycznym Wtrysk.

Jesli masz blisko Malopolska Krakow lub okolice Olkusza moge sluzyc pomoca przy diagnozowaniu (Lexia, kabel, troche wiedzy nt. auta).

grigori333 - 2 Październik 2012, 14:07

Sm0kus, podejrzewam , że "KW" to Katowice
uniu91 - 2 Październik 2012, 14:27

Mam proxie. Mogę zrobić screeny. Autko ma wyrzucony fap komputerowo i mechanicznie.
Jeden wtryskiwacz byl wymieniany, pompa paliwa, zawor cisnienia paliwa.

uniu91 - 2 Październik 2012, 14:40

Screene wrzucę dziś wieczorem lub jutro w południe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group