Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - jaki akumulator

geny - 30 Październik 2012, 19:30
Temat postu: jaki akumulator
siema w lecie kupilem nowy akumulator do xsary 1,,4 B+LPG
otóz moje pytanie jest takie kupilem 45ah ale to chyba nie wystarcza bo nie daje rady czasami nic nie pobiera pradu dodam ze aku jest varty wszyscy mi mowia ze one sa ujowe,i z tad moje pytanie jaki powinien byc odpowiedni aku do mojego samochodu ile powinien miec ah czy 45 to nie za malo ??

staszek - 30 Październik 2012, 19:53

geny napisał/a:
akumulator do xsary 1,,4 B+LPG
otóz moje pytanie jest takie kupilem 45ah

Wystarczający.
Większa pojemność skazana jest dość często na niedoładowanie.
Nie zawsze winny jest akumulator - instalacja znacznie częściej - klemy, mocowanie masy z nadwoziem, silnikiem; prądowy...
Zmierz napięcie ładowania z wyłączonymi odbiornikami prądu a następnie pod maxymalnym poborem/wszystko włączone.
Różnica pokaże czy przypadkiem nie szczotki z regulatorem napięcia.

Jacoll - 30 Październik 2012, 19:56

geny napisał/a:
otóz moje pytanie jest takie kupilem 45ah ale to chyba nie wystarcza bo nie daje rady czasami nic nie pobiera pradu dodam ze aku jest varty wszyscy mi mowia ze one sa ujowe

Można prosić o przetłumaczenie :-/
Popraw pojemność w profilu, bo masz wpisane "1" :cry:

Wedle danych jakie posiadam, aku 45Ah powinien dać sobie radę. Może masz słabe ładowanie ?? :roll:

geny - 30 Październik 2012, 20:45
Temat postu: jaki akumulator
o co chodzi czasami musze krecic dwa razy samochod poniewaz mam lpg i jest do wymiany sprezynka w prarowniku ktora powoduje ze zawor do konca sie nie zamyka i do pewnego momenta gaz miesza sie z bezyna i musze przy zapalaniu conajmniej 2 razy go przekrecic i tak mysle ze on dlatego pada ,w lecie to wiadomo dawal rade nawet jak sub chodzil
mam pojemnosc silnika 1,4
a aku z firmy VARTA
ładowanie mam dobre sprawdzalem przy wlaczonym subie kiedys to bylo 14,2 juz nie pamietam dokladnie ale jakos tak wiem ze nie malalo jak grala koncowka
z raci ze wzmacniacz pobiera duzo pradu wstawilem wylacznik i wylaczam za kazdym razem jak gasze samochod wiec nie ma mozliwosci pobory pradu,suba raczej uzywam podczas jazdy i to nie zawsze troche maslo maslane
a takie pytanie mam czy ta firma jest pozadna czy nie ?
bo kiedys w swoim starym samochodzie mialem centre i nigdy mi sie nie rozladowala gdzie radio gralo na okraglo z wzmakiem i tuba i bylo jezdzone tak jak teraz

Jacoll - 30 Październik 2012, 21:14

geny napisał/a:
mam pojemnosc silnika 1,4

To proszę popraw w profilu. ;-) Jest to ważna informacja dla udzielających porad. Nie trzeba szukać pojemności gdzieś na początku tematu, wystarczy zerknąć i wiemy. ;-)
geny napisał/a:
czasami musze krecic dwa razy samochod poniewaz mam lpg i jest do wymiany sprezynka w prarowniku ktora powoduje ze zawor do konca sie nie zamyka i do pewnego momenta gaz miesza sie z bezyna i musze przy zapalaniu conajmniej 2 razy go przekrecic i tak mysle ze on dlatego pada

Już masz przyczynę. Trzeba parowniczek naprawić i autko będzie palić od strzała, nie męcząc przy tym aku. :-)
geny napisał/a:
a takie pytanie mam czy ta firma jest pozadna czy nie ?

VARTA - raczej dobra firma i chyba od nie pamiętnych czasów kojarzona z akumulatorami. :->
Podładuj go porządnie i później targaj ile wlezie. Przecie jest na gwarancji. Jak będzie często zdychał, to do sklepu z nim i niech wymieniają. ;-)

Artur46 - 30 Październik 2012, 21:15

Varta stosowana jest na pierwszy montaż więc nie może być zła. Sprawdź wszystko co opisała staszek. Jak nie pomoże to zmierz prąd rozruchowy. Bywa też i tak, że akumulator długo stoi w magazynie i po zamontowaniu w samochodzie alternator nie naładuje go do "pełna".
robson - 31 Październik 2012, 11:03

Jeżeli ładowanie jest w porządku, to bateria jest uszkodzona.
robert - 31 Październik 2012, 11:12

Chyba, że masa gdzieś zanikła i cały czas jest pobór.
Proponuje sprawdzić pobór prądu przy wyłączonej stacyjce i audio, wtedy powinno wyjść co i jak. Jeżeli będzie OK to wszystko wskazuje, że kolega robson ma racje:
robson napisał/a:
...bateria jest uszkodzona.

staszek - 31 Październik 2012, 21:47

Proponuję sprawdzić akumulator u elektryka na obciążenie.
Narzędzie takie powinni również mieć sprzedający akumulatory -najlepiej pokaże.
Jeżeli będzie OK to rozrusznik bierze duży prąd - elektryk jaki ma cęgi prądowe łatwo to sprawdzi wielkością prądu pobieranego przez rozrusznik.

Prviel - 2 Listopad 2012, 14:51
Temat postu: Re: jaki akumulator
geny napisał/a:
siema w lecie kupilem nowy akumulator do xsary 1,,4 B+LPG
otóz moje pytanie jest takie kupilem 45ah ale to chyba nie wystarcza bo nie daje rady czasami nic nie pobiera pradu dodam ze aku jest varty wszyscy mi mowia ze one sa ujowe,i z tad moje pytanie jaki powinien byc odpowiedni aku do mojego samochodu ile powinien miec ah czy 45 to nie za malo ??


Aż ch***** to może nie, jak zresztą ktoś napisał, że są montowane fabrycznie. Są dość przeciętne - to znaczy można kupić równie wytrzymały jakiś polski akumulator dużo taniej. I tyle.

robert - 3 Listopad 2012, 14:50

Czyli jakościowo są w miarę, ale stosunek jakość/cena jest do dupy.
geny - 5 Listopad 2012, 18:01

no ojciec ma centre i daje rade ale 55 w 1,4 benzyna w roverze 400

w zimie sie wszystko okaze co bedzie z ta varta jak nie to gwarancja

Prviel - 6 Listopad 2012, 21:18

robert napisał/a:
Czyli jakościowo są w miarę, ale stosunek jakość/cena jest do dupy.


Dokładnie tak. Z ostatniego doświadczenia - wytrzymała porównywalnie co polski jenox, który był o jakąś 1/3 tańszy.

Artur46 - 7 Listopad 2012, 21:50

Moja Xsara od dwóch miesięcy ma nowy akumulator - Varta Blu Dynamic 52 Ah. Samochód odpalany średnio dwa razy w tygodniu i jak na razie żadnych problemów. Zima pokaże czy wybór był dobry.
geny - 20 Listopad 2012, 20:26

no i nie wytrzymala varta poszla na reklamacje zobaczymy co bedzie :)
varicolor - 26 Listopad 2012, 11:34

na akumulatorze nie ma co oszczędzać, od lat jeżdzę na Centrze albo Boschu i większych problemów nie miałem :) ostatnio wziałem Future 77Ah i myślę, że na kilka ładnych lat mam spokój.. Zamawiałem z Sklep i śmiało mogę polecić, miałem kilka pytań to przedzwoniłem i wyjasnili na spokojnie ;-)
robson - 27 Listopad 2012, 00:42

Ja też Centrą jeździłem ale postanowiłem po kilkunastu latach poeksperymentować i kupiłem marketowy Bottari. Nazwa mnie się kojarzyła, że jakaś włoszczyzna to jest ale akku made in Poland.
Prviel - 27 Listopad 2012, 02:30

varicolor napisał/a:
na akumulatorze nie ma co oszczędzać, od lat jeżdzę na Centrze albo Boschu i większych problemów nie miałem :) ostatnio wziałem Future 77Ah i myślę, że na kilka ładnych lat mam spokój.. Zamawiałem z Sklep i śmiało mogę polecić, miałem kilka pytań to przedzwoniłem i wyjasnili na spokojnie ;-)


Odważnie. Ale ja właśnie mam ostatnio odwrotne przeświadczenie - ponieważ te droższe firmy robią coraz słabszy sprzęt, to nie bardzo jest sens przepłacać.

geny - 7 Grudzień 2012, 19:14

no i warta wrocila i jest g_wno warta :) kupilem drugi aku 55 ah centra musi wytrzymac :)
robert - 11 Grudzień 2012, 12:05

Ja mam w ładzie Centre z REALa - seria Budget, chyba 50 Ah. W zeszłym roku łada stała około miesiąca. Kiedy były największe mrozy łada odpaliła od strzała - wprawdzie podpompowałem ręcznie paliwo - bo łada ma swoje lata i szybko się cofa paliwo - ale mimo wszystko po 1 obrocie wału w takim mrozie silnik sam pracował.
robson - 13 Grudzień 2012, 00:34

robert, Charoszaja maszina! No i w dodatku gniotsa - nie łamiotsa!!!
robert - 13 Grudzień 2012, 06:23

Jednym słowem polecam Centre, nawet tą budżetową serię.
remioszna - 13 Grudzień 2012, 22:45

Ja polecam Także Boscha w każdym aucie jaki miałem i padł akumulator to boscha kupowałem ja mam w swoim Xm już 3 lata i sprawdzałem ostatnio i ma 65% wiec jeszcze wytrzyma :)
grigori333 - 14 Grudzień 2012, 07:59

Ja właśnie wczoraj zapodałem nowy Centra Futura CA722 bo zaczęły się problemy z odpalaniem a stary akumulator ma już 8 lat i niestety dzisiaj rano żadnej zmiany tak samo ciężko odpalał na nowym , teraz nie wiem czy nie jest całkiem naładowany a od sklepu do domu zrobiłem tylko 13 km , czy może coś innego jest przyczyną tej dolegliwości .
Artur46 - 14 Grudzień 2012, 18:40

Bywa i tak, że akumulator długo stoi w magazynie i po zamontowaniu w samochodzie alternator nie naładuje go do "pełna".
robson - 15 Grudzień 2012, 02:45

grigori333, Ładowarka i do pełna zatankuj prądu do tego akku. Powinno pomóc. Później na dużych mrozach sprawdzisz efekty. :-P
grigori333 - 15 Grudzień 2012, 12:08

robson napisał/a:
Ładowarka i do pełna zatankuj prądu do tego akku. Powinno pomóc. Później na dużych mrozach sprawdzisz efekty. :-P
Tak też zrobiłem i teraz czekam na mrozy bo wczoraj akurat się ociepliło i jak odpalałem po pracy to załapał od strzała .
ANDY1123 - 19 Październik 2015, 18:38

Witam. mam pytanie jaki idzie fabrycznie akumulator do c4 b7 2012 1,6hdi 92?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group