Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Zamarzająca odma

pietreczka - 9 Grudzień 2012, 20:02
Temat postu: Zamarzająca odma
Witam wszystkich. Mam problem z wyrzucaniem oleju przez bagnet przy minusowej temperaturze (picasso 1.8, 2000r.). Już trochę w tym temacie szukałem i wiem że jest to wynik zamarzającej odmy.
Korzystam z autka w weekendy i to na krótkich trasach w mieście. Chciał bym się podpytać czy mogę samemu wyczyścić taką odmę? Jeżeli tak to czy mogę prosić o podpowiedź który to z przewodów (jakieś zdjęcie).
Dowiadywałem się w serwisie że nawet są jakieś grzałki do podgrzewania odmy, ale jest to wyrób własnej myśli technicznej i nigdzie w internecie nie znalazłem na ten temat informacji.
Bardzo bym chciał pozbyć się tego problemu bo to już druga moja zima z tym autkiem gdzie przy minusowych temp. „wywala” mi olej. Nie mogę sobie z tym poradzić. W tym roku olej z filtrem wymieniłem zaraz jak się zaczęło robić zimno z nadzieją że świeży olej i filtr rozwiążą zeszłoroczny problem, ale już widzę, że nie…..

Jacoll - 9 Grudzień 2012, 20:32

pietreczka, Szukaj węży podobnych do tych z tej aukcji. ;-) Może nie będą identyczne, ale na pewno jeden z nich będzie wychodził z pokrywy klawiatury. :->

Polecam jeszcze ten temat do przeczytania. ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group