Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Citroen C5 2.0 HDI, kod błędu FA4A

romano_prodi - 2013-01-11, 21:02
Temat postu: Citroen C5 2.0 HDI, kod błędu FA4A
Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na forum.

Od niedawna jestem posiadaczem Citroena C5 (Tourer, 2008 rok produkcji). Po podłączeniu do Lexii i przeprowadzeniu globalnego testu można wielokrotnie odnaleźć w logach błąd o kodzie FA4A. W Lexii błąd ma opis "Fault not listed", czyli generalnie nic więcej nie wiadomo poza tym, że jest jakiś błąd. Próbowałem też szukać tego kodu w Google, jednakże bezskutecznie.

Czy ktoś z was dysponuje odpowiednią wiedzą i potrafi powiedzieć co to może być za błąd i z czego wynikać?

Pozdrawiam

grigori333 - 2013-01-12, 07:38

Ja też nie mogę zlokalizować takiego komunikatu
Jacoll - 2013-01-12, 15:22

romano_prodi napisał/a:
Fault not listed

Po naszemu "usterka nie wymieniona" :roll: Do tego obszukałem swoje pomoce i nie ma kodu "FA4A" :-/ Wszystkie mam zaczynające się literą "P" lub "U" ;-)

romano_prodi - 2013-01-12, 20:35

Dzięki za odpowiedzi panowie. :-)

W widoku szczegółowym dla tego błędu mam jeszcze takie info:
Family: BSI ECU
Fault Code: 0A4A (na liście błędów widnieje on jako FA4A, nie wiem dlaczego jest różnica)

Występuje jeszcze jeden błąd, mianowicie F5FF, który jest opisany jako "unexpected reinitialisation of the Built-In Systems Interface". Myślałem, że być może to FA4A powoduje restart, ale kurcze nie wiem czy może występować taki związek.

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale ten niespodziewany restart może być spowodowany pewnie przez cokolwiek? :-/

Pozdrawiam

Jacoll - 2013-01-12, 21:42

romano_prodi, Polecam tą stronkę. ;-) Sam się nią posilam.
Co do tych kodów - to chyba mam za stare dane, bo nie mam takich w spisie. :-/

romano_prodi - 2013-01-13, 19:12

Dzięki Jacoll. Z Google Translate korzystam również - bardzo dobra stronka :-)

Generalnie rozumiem opis błędu, bo z angielskim jest OK. :-) Bardziej chodziło mi o znalezienie przyczyny występowania danego błędu albo chociaż o próbę zrozumienia skąd on może pochodzić. Wtedy wiedziałbym czy jest powód do zmartwień czy nie :-/

Pozdrawiam

Jacoll - 2013-01-14, 04:38

romano_prodi, Tak sobie zapytam ;-)
Cos sie dzieje z autem ?? Czy po prostu (bez urazy) sam sobie wyszukujesz problemy ??
Moim skromnym zdaniem - jak jezdzi, to nie dotykac. ;-) Moze zle podchodze w tym momencie do sprawy, ale taki juz jestem. :-?

romano_prodi - 2013-01-14, 10:38

Nie ma problemu Jacoll, pytaj śmiało :-)

Z autem się generalnie nic nie dzieje w sensie takim, że jeździ, silnik pracuje fajnie i do codziennego użytkowania nie mam w zasadzie zastrzeżeń. Jak odpalam auto to czasami zapalają się wszystkie kontrolki na chwilę i później gasną - myślałem, że ma to coś wspólnego z tym nieoczekiwanym resetem może.

Poza tym zapala się jedynie kontrolka silnika z komunikatem "Depollution system faulty", ale to najprawdopodobniej związane jest z FAPem, ponieważ kontrolka zapala się zazwyczaj przy większych obrotach na trójce albo czwórce (i gaśnie po jakimś czasie).

Do tego są jakieś błędy z żarzeniem i EGRem, ale jest to do zrobienia. Zresztą wiedziałem o nich kupując auto.

Generalnie też praktykuję Twoje podejście do tematu jeśli chodzi o fury, jednak "osoby trzecie" poryły mi trochę baniak no i zacząłem grzebać w aucie Lexią i szukać co tam jest nie halo ;-)

Jeśli dobrze rozumiem, to mówisz, że autko dopiero robić trzeba jak zaczyna odmawiać posłuszeństwa? :-) hehe

Pozdrawiam

Jacoll - 2013-01-14, 12:12

romano_prodi napisał/a:
Jeśli dobrze rozumiem, to mówisz, że autko dopiero robić trzeba jak zaczyna odmawiać posłuszeństwa? hehe

Dokładnie :mrgreen: