Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Pomoc w wyborze

lkrys - 22 Styczeń 2013, 12:52
Temat postu: Pomoc w wyborze
Witam wszystkich miłośników Cytrynek, nadeszły dobre czasy zmiany mojej wysłużonej Xantii. Niestety nie wiem na co się zdecydować, czy ostatni wypust Xantii z której jestem bardzo zadowolony czy może przesiąść się do C5. Niestety budżet skromny do 10tyś zł.
Proszę o opinię

grigori333 - 22 Styczeń 2013, 13:51

lkrys napisał/a:
Niestety budżet skromny do 10tyś zł.
C5 można już ładną kupić w taj cenie , najlepiej na Litwie
lkrys - 22 Styczeń 2013, 14:54

Na to bym nie wpadł żeby jechać na Litwę, niestety trochę jak dla mnie za daleko, bo ja z dolnośląskiego.
grigori333 - 22 Styczeń 2013, 15:40

Np. taki
albo lekko pogięty ale jaki rocznik
a ja bym wolał taki

Jacoll - 22 Styczeń 2013, 19:35

No to ja zapodam z innej beczki :lol: 1, 2, 3
:mrgreen: i jeszcze zostanie na ewentualne poprawki, nie dociągnięcia. Wiadomo, że nikt dobrego nie sprzedaje. :-P

robert - 23 Styczeń 2013, 01:35

Ja bym się z tą kasą w C5 raczej nie pakował, po zakupie trzeba zmienić rozrząd, a to już parę groszy, coś wyskoczy i autko będzie stało. Osobiście przy takim budżecie wybrałbym Xantię z ostatnich roczników, wersja oczywiście exclusive.
lkrys - 23 Styczeń 2013, 09:34

Właśnie z tego co się pytałem to C5 z pierwszych roczników miały troszkę kłopotów z elektryką, podobno warto kupować po lifcie czyli rok 2004. Niestety na taką mnie nie stać. Skoro padło na Xantię to jakie silniki polecacie i może ktoś uprzejmy pragnie się pozbyć dobrze utrzymanej księżniczki. Niestety jak oglądam niemieckie giełdy to wszystkie autka mają nie mniej niż 200tyś przebiegu a po pojawieniu się na otomoto czy allegro dziwnym trafem liczniki wskazują 150tyś. Co oni na wstecznym jadą tymi autami do Polski :D Może ma ktoś godną osobę polecenia kto sprowadza Citroeny w województwie dolnośląskim.
Jacoll - 23 Styczeń 2013, 15:02

lkrys napisał/a:
to C5 z pierwszych roczników miały troszkę kłopotów z elektryką

Raczej nie do końca jest to prawdą. ;-) Znam parę osób, które jeżdżą właśnie takimi i nie mają problemów. :-)

grigori333 - 23 Styczeń 2013, 15:04

Jacoll napisał/a:
Znam parę osób, które jeżdżą właśnie takimi i nie mają problemów
albo się nie przyznają :oops:
Jacoll - 23 Styczeń 2013, 15:09

To też jest możliwe. :lol:
robert - 24 Styczeń 2013, 10:36

lkrys napisał/a:
... Skoro padło na Xantię to jakie silniki polecacie i może ktoś uprzejmy pragnie się pozbyć dobrze utrzymanej księżniczki.....

Ja swoją będę sprzedawać ale tak za 2-3 lata ;-) ... - tyle chyba nie będziesz czekać...
Co do silnik to wybór należy do Ciebie.
Jakbyś chciał zagazować to raczej 2.0 benzyna - mniejszej nie ma sensu (1.6 jest za słaby, a 1.8 ma podobne opłaty a jest troszkę słabszy).
Z diesli to poleciłbym Ci HDi - 110KM, ale jest pewne ryzyko przy używce - turbo, wtryskiwacze.
Lepiej lać jest paliwo premium - odwdzięczy się spalaniem rzędu 6,5 - 7l/100 km. Dobry, elastyczny silnik... bezproblemowo powinien osiągnąć przebieg rzędu 500 kkm.

lkrys napisał/a:
.... Niestety jak oglądam niemieckie giełdy to wszystkie autka mają nie mniej niż 200tyś przebiegu a po pojawieniu się na otomoto czy allegro dziwnym trafem liczniki wskazują 150tyś. Co oni na wstecznym jadą tymi autami do Polski :D Może ma ktoś godną osobę polecenia kto sprowadza Citroeny w województwie dolnośląskim.

Nie patrz za bardzo na przebieg, to tylko orientacyjne dane, które można łatwo zmienić. No chyba, że kupisz od jakiegoś znajomego w Niemczech który jeździ nią od nowości.

lkrys - 24 Styczeń 2013, 10:55

Dzięki wszystkim za pomoc, pozostaje tylko teraz szukać, jednak jeśli ktoś coś wie i widział godne polecenia, proszę o info lkrys@wp.pl

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group