Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - spryskiwacze reflektorów

kociniak08 - 30 Styczeń 2013, 16:32
Temat postu: spryskiwacze reflektorów
Nie ciekawy problem mnie spotkał. Zamarzł mi płyn do spryskiwaczy który miał być do -35. Przez co spryskiwacz reflektoru został wypchany ta czesc ktora sie wysówa i rozprasza plyn na reflektor chyba zostal wylamany ale pewnosci nie mam . da sie wymienic ta czesc ktora mi sie wylamala czy calą pompe trzeba? Postaram sie niedlugo zdj dodac elementu
robert - 30 Styczeń 2013, 17:59

Ciężko powiedzieć. Mógł uszkodzić tylko ten element wypchany - spryskiwacz reflektora - ale mógł też zamarznąć w pompce i ona też jest do bani, przewody też mogły zostać uszkodzone. Zawsze pada najsłabszy element. Trzeba sprawdzić i to i to.
grigori333 - 31 Styczeń 2013, 09:16

robert napisał/a:
ale mógł też zamarznąć w pompce i ona też jest do bani
nie sądzę , jeżeli by zamarzła pompka to nie wypchała by spryskiwacza
kociniak08 napisał/a:
da się wymienić ta część która mi się wyłamała ?
da się
kociniak08 - 4 Sierpień 2013, 11:58

Nadal mam problem ze spryskiwaczami reflektorów. Wymieniłem pompke spryskiwaczy szyb na nową, a reflektorów używana. Jak sprawdzałem czy działa to słychać tylko jak wyje ta od szyby. Ta druga jak by nie działała stara była peknieta ale także ją podłączyłem dla testu i też cicho jest. Jak mogłbym sprawdzić czy wogóle sprawna jest i co powinienem jeszcze zobaczym, żeby spryskiwacze lamp działały?
grigori333 - 5 Sierpień 2013, 04:39

kociniak08 napisał/a:
co powinienem jeszcze zobaczyć, żeby spryskiwacze lamp działały?
Czy dochodzi prąd .
kociniak08 - 6 Sierpień 2013, 17:23

w jaki sposób najlepiej mam to sprawdzić?
robert - 6 Sierpień 2013, 22:48

Multimetrem na wtyczce do pompki. Potrzebne są dwie osoby, jedna naciskana spryskiwacz a druga sprawdza napięcie.
banan - 7 Sierpień 2013, 00:04

tylko nie mienikiem, bo i ten moze pokazac opowiednie napiecie, ale prad bedzie za slaby.

wez poprostu kontrolke z zarowka.

robert - 7 Sierpień 2013, 06:10

Może tak być tylko w przypadku słabej masy, aczkolwiek mnie jak na razie nie zawiódł. Ja zawsze mierze napięcia na wtyczce i napięcia wobec masy i zawsze działa.
Kapucha - 22 Luty 2014, 17:16

A ja mam taki problem ze spryskiwaczami lamp że wcale nie działają :( Przy zapalonym silniku i włączonych światłach mijania włączam spryskiwacz szyby i rozumiem że wtedy powinny wysunąć się spryski na lampy. Jednak nic się nie dzieje. Bezpiecznik sprawdziłem i jest OK, płyn też jest, pełny zbiorniczek. Dodam jeszcze że jest to wersja z bi-xenonem, czyli spryski są od nowości. Czy jest możliwość że zostały wyłączone w lexii mimo tego, że to xenon?
Kapucha - 22 Luty 2014, 19:36

Hmmm chyba coś się święci... próbowałem podważyć płaskim wkrętakiem klapkę spryskiwacza reflektora i... wysunąłem go.. ale okazało się że plastikowa zaślepka jest dosłownie przydrutowana do dyszy spryskiwacza. Puściłem i całość została wciągnięta w zderzak i leży OK. Następnie chciałem sprawdzić to samo z drugiej strony. Jeszcze gorzej - klapka była sklejona na sztywno z dyszą i przy próbie wysunięcia odpadła :( jeden z plastikowych zawiasów jeszcze się jakoś trzymał więc udało mi się tak to złożyć żeby całość się trzymała po wsunięciu dyszy. Myślę że klapki nie zgubię na dziurach. Jak to jest z tymi klapkami - są takie felerne że pękają? Bo skoro mam dwie uszkodzone to chyba więcej niż pech :/ A może ktoś z Was ma zdjęcie takiej klapki w całości - chodzi mi o to jak powinna wyglądać kiedy jest cała (tym moim już trochę plastiku brakuje)
Pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group