Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Saxo - Czerwona kontrolka przy temperaturze.

przemyk1990 - 4 Kwiecień 2013, 16:01
Temat postu: Czerwona kontrolka przy temperaturze.
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mam swoje Saxo już 4 lata i jak to w 13 letnim samochodzie niektóre rzeczy zaczęły się psuć.

W drugi dzień świąt miałem małą awarię, mianowicie podczas jazdy zauważyłem, że zaświeciła mi się czerwona kontrolka przy temperaturze, chociaż była ona delikatnie wyższa(przekroczyła pierwszy raz połowę skali) niż standartowa. Okazało się, że chłodnica jest dziurawa i jest do wymiany. Po zakupie nowej a następnie wymianie oraz odpowietrzeniem kontrolka nadal się świeci niezależnie od temp silnika. Jest to o tyle uciążliwe, że przez to wentylatory pracują cały czas z zawrotną prędkością i nawet po zakończonej pracy trzeba zdjąć klemę, żeby zatrzymać cały proces. Wypiąłem bezpieczniki ale po chwili wpiąłem je z powrotem obawiając się ugotowania silnika.

Moje pytanie jest następujące: Czy czerwoną kontrolkę można jakoś skasować bez podpięcia komputera? A może powinna ona sama zgasnąć i poza chłodnicą mam do wymiany coś jeszcze?

Sm0kus - 4 Kwiecień 2013, 16:50

Hmm, podjedz na Wlodkowica 5 jak masz chwilke, zadzwon na numer 788 192 756 i powiedz ze juz jestes - zejde na dol, podepniemy auto pod Lexie i bedziemy wiedziec co i jak. Jak sie uda "zgasic" to postawisz mi piwko ;) Jak nie, to podamy sobie rece i rozejdziemy sie w spokoju i bedziemy dalej myslec co z tym fantem zrobic.
przemyk1990 - 6 Kwiecień 2013, 18:50

Nie taki diabeł straszny...krótkie spięcie z Lexią, chwila roboty a silnik wolny od błędów(o jednym nawet nie wiedziałem) i palących się kontrolek. Dzięki Sm0kus dobra robota! :-D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group