Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Podświetlenie liczników

arek1983 - 2013-04-07, 09:43
Temat postu: Podświetlenie liczników
Witam kolegów , spaliły mi się większość oświetlenia w liczniku i chciał bym je zmienić lecz nie wiem jak się go demontuje tak żeby nic nie zepsuć , jeśli można proszę o instrukcje demontażu pozdrawiam .
piotrekbyd - 2013-04-07, 12:42

Może rysunek ci pomoże.
arek1983 - 2013-04-07, 17:32

rysunek fajny ale nie zabardzo wiem jak rozebrac deske żeby sie do niego dostac
jedras.gda - 2013-04-07, 18:29

Cytat:
1. Najpierw wyjmujemy plastikową część w której jest zamocowany zegarek. Środkowa część kokpitu
2. Teraz odkręcamy dwie śrubki trzymające kratkę wentylatora, tę środkową i zdejmujemy ją. Pojawią nam się pierwsze dwie śrubki trzymające pokrywę deski rozdzielczej.
3. Odkręcamy dwie śrubki - tę stronę mamy z głowy
4. Teraz przerzucamy się na drugą stronę. Delikatnie podważając wyjmujemy plastikową część w której zamontowane są: regulacja wysokości świateł drogowych i potencjometr do przyciemnienia podświetlenia deski rozdzielczej. Odsłoniły nam się kolejne dwie śrubki trzymające pokrywę deski rozdzielczej. Oczywiście odkręcamy je.
5. Teraz należy odkręcić trzy śrubki trzymające osłonę kolumny kierownicy, są przykręcane od spodu i zdejmujemy dolną osłonę luzują dźwignię blokującą regulację kierownicy.
6. Teraz odkręcamy dwie śrubki, które znajdują się po obu stronach osłony kolumny kierownicy. Znajdują się one pod skajem łączącym górną osłonę kolumny kierownicy z pokrywą deski rozdzielczej, tuż przy krawędziach skaju prawie na samym wierzchu. Zostały już tylko dwie.
7. Znajdują się one w górnej części pokrywy deski rozdzielczej, w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny kierownicy przykręcane od spodu - tam, gdzie są zegary.
8. Teraz wystarczy tylko po odpinać kabelki od lewej idąc: regulacja wysokości świateł, potencjometr od oświetlenia deski rozdzielczej, przełącznik świateł awaryjnych, przełączniki sterujące elektrycznymi szybami i zegarek. Teraz możemy spokojnie zdjąć pokrywę deski rozdzielczej i odłożyć, aby nie przeszkadzała.
9. Odsłoniła nam się deska rozdzielcza. Jest mocowana jedną śrubką na górze centralnie. Oczywiście odkręcamy ją.
10. Odwracamy delikatnie deskę rozdzielczą horyzontalnie i odpinamy dwie złączki. Na każdej złączce jest takie ucho plastikowe. W prawej złączce odginamy w prawo i złączka sama wychodzi, w lewej analogicznie odginamy w lewo.
11. Teraz bierzemy deskę pod pachę i idziemy w wygodniejsze miejsce, gdzie spokojnie wymieniamy przepalone żaróweczki.
12. Aby złożyć z powrotem, wykonujemy czynności od 1 do 10 ale w odwrotnej kolejności.

Źródło: http://citroen.auto.com.p...pic.php?t=46229

grigori333 - 2013-04-07, 18:52

jedras.gda, powinno być to jako cytat lub jako link do strony z której to przekopiowałeś .
jedras.gda - 2013-04-07, 18:55

Cytat:
jedras.gda, powinno być to jako cytat lub jako link do strony z której to przekopiowałeś .

Proszę bardzo, już poprawione ;)

grigori333 - 2013-04-07, 19:08

jedras.gda, zuch
arek1983 - 2013-04-08, 15:47

jedras bardzo mi pomogłes o taki opis mi chodziło nie to żebym był tempy ale lepiej zapytać zanim coś sie zapsuje .pozdro