Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - błyszczący kokpit

niamniam29 - 4 Czerwiec 2013, 21:32
Temat postu: błyszczący kokpit
miał może ktoś problem odbijającej się deski rozdzielczej w szybie podczas słonecznych dni? znacie jakieś sposoby żeby to zniwelować?
Sm0kus - 5 Czerwiec 2013, 10:50

Zeby nie bylo, zadna krypciocha - ale to naprawde dziala bo sam uzywam:
Link

Euroalkomat_pl - 5 Czerwiec 2013, 12:35

W zasadzie ciekawe rozwiązanie,może ktoś jeszcze z forumowiczów używa i wypowie się na temat skuteczności takiego rozwiązania? Będę wdzięczny za kazdą opinię.
grigori333 - 5 Czerwiec 2013, 13:45

Sm0kus, Na filmie mówią wyłącznie o ładnym wyglądzie nic na temat
niamniam29 napisał/a:
problem odbijającej się deski rozdzielczej w szybie podczas słonecznych dni

niamniam29 - 5 Czerwiec 2013, 21:27

dokładnie, w filmie pokazują jak wyczyścić deskę a mi potrzebne jest jak "zakryć" deskę żeby się nie odbijało
Slawkowski - 5 Czerwiec 2013, 22:09

Może flokowanie deski ? ;)
banan - 5 Czerwiec 2013, 23:36

grigori333 napisał/a:
Sm0kus, Na filmie mówią wyłącznie o ładnym wyglądzie nic na temat
niamniam29 napisał/a:
problem odbijającej się deski rozdzielczej w szybie podczas słonecznych dni


lektor mowi w 28 sek "przywaca elegancki, matowy wyglad"
a w 36 sek pani cos tam gada i dziwnie sie patrzy w szybe. lektor nie tlumaczy tego, tylko mowi o czystym kokpicie. niemieckiego niestety nie znam, wiec ciezko :)

wydaje mi sie, ze matowy kokpit nie bedzie odbijal swiatla.

Sm0kus - 6 Czerwiec 2013, 10:21

Widze ze dla Was film marketingowo-reklamowy jest wazniejszy niz opinia uzytkownika.

Jeszcze raz powtorze zatem, gdyby ktos jednak zmienil zdanie: Uzywam Sonax Mat Api (z woskiem pszczelim), deska jest matowa i sie nie odbija w szybie, preparat super pachnie. Uzywane w 3 moich samochodach (w Vectrze B byla normalnie masakra!! nic nie bylo widac jak przyswiecilo, tylko deche - po uzyciu problem znikl). Kazdy zrobi jak uwaza. To nie jest reklama, nie mam nic od Sonaxu za pozytywna opinie. Po prostu uwazam ze ten preparat jest rozwiazaniem dla przedstawionego problemu, bo sam go w ten sposob rozwiazalem.

Pozdrowki
TS

grigori333 - 6 Czerwiec 2013, 10:39

Sm0kus napisał/a:
Używane w 3 moich samochodach (w Vectrze B była normalnie masakra!! nic nie było widać jak przyświeciło, tylko dechę - po użyciu problem znikł)
I taki wpis mnie przekonuje :-)
virooz - 6 Czerwiec 2013, 14:47

Kupiłem dokładnie środek który opisujecie, dlaczego?

Ano, nigdy nie używałem plaków bo nadają śmiesznie oleisty wygląd samochodu (jak z komisu :mrgreen: ), oprócz tego właśnie szyba robiła za lustro.

Od jakiegoś czasu używałem ściereczek Moje Auto właśnie z woskiem pszczelim - matujących chusteczek. Było tylko jedno ALE... na plastikach 'gładkich' zostawiało to okropne smugi, a i właściwości czyszczące były na mega niskim poziomie.

Natomiast Sm0kus, ja nie doczytałem aby w tym specyfiku Sonax Cocpit Xtreme - Mat był wosk pszczeli :roll:

Sm0kus - 6 Czerwiec 2013, 17:55

Kiedys kupilem puszke tego ustrojstwa w Carefourze, za 12 zl... wszystkie auta opendzlowalem. Dawno nie kupowalem nowej, bo dawno tez nie czyscilem aut - nima czasu!
niamniam29 - 11 Czerwiec 2013, 21:16

kupiłem i wypróbowałem ten produkt. Różnica jest widoczna, jestem zadowolony jak na tak niska cenę
Sm0kus - 12 Czerwiec 2013, 08:22

Jak cos to jest jeszcze Pianka Matowa Autoland (tez z woskiem pszczelim). Dziala podobnie, czasami nawet wydaje mi sie ze lepiej ;)
niamniam29 - 12 Czerwiec 2013, 17:42

powiedz mi jeszcze jak długo trzyma się efekt?
Sm0kus - 13 Czerwiec 2013, 17:36

Duzo zalezy od tego czy jezdzisz z szybami w dole, czy nie. Generalnie, dziala poki sie nie zakurzy. A z kazdym uzyciem bedzie lepiej (bardziej matowo). Sonax dzialal mi jakies 3-4 tygodnie, Autoland chyba tez cos kolo tego (nie pamietam juz, generalnie najbardziej klulo w oczy w Vectrze bo tam jest tak wyprofilowany kokpit ze odbija sie idealnie na wysokosci oczu kierowcy i G... widac i po prostu byl mus cos z tym zrobic - wymieniono szybe, nic, potem zaczalem szukac rozwiazan typu matowienie i w sumie tymi preparatami poradzilem sobie!).
niamniam29 - 17 Czerwiec 2013, 22:29

no przyjacielu masz rację, nie otwieram okien i efekt działa już tydzień i jest bosko.

polecam ten produkt, naprawdę działa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group