Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Wymiana amortyzatorów regeneracja

kociniak08 - 21 Czerwiec 2013, 22:05
Temat postu: Wymiana amortyzatorów regeneracja
Mam do wymiany amortyzatory z tyłu. Wiem, że koszt nowych bedzie spory dlatego chciałbym sie dowiedzieć czy można je regenerować? Jesli tak to ktoś mogłby mi polecić jakaś firme z dolnegośląska, ale nie koniecznie. I z jakimi kosztami musze sie liczyć?
grigori333 - 23 Czerwiec 2013, 19:23

kociniak08 napisał/a:
Mam do wymiany amortyzatory z tyłu.
Nie bardzo rozumiem , które amortyzatory ? Może siłowniki ? tylko nie wiem co mogło się w nich zepsuć .
kociniak08 - 24 Czerwiec 2013, 18:47

Pracownik stacji diagnostycznej powiedział, że działaja w 3o%
Slawkowski - 24 Czerwiec 2013, 19:57

A przypadkiem ręcznego nie kazał naprawić ? (poważnie pytam)
grigori333 - 25 Czerwiec 2013, 04:43

kociniak08 napisał/a:
Pracownik stacji diagnostycznej powiedział, że działają w 3o%
Trzeba było mu powiedzieć żeby się rozpędził i mocno z.....ł głową w ścianę , może wtedy takie pomysły nie przychodziły by mu do głowy .
kociniak08, podjedź tam jeszcze raz , podnieś auto do góry i niech wtedy sprawdzi , od razu się naprawią .

darek_k - 25 Czerwiec 2013, 06:06

kociniak08 napisał/a:
Pracownik stacji diagnostycznej powiedział, że działaja w 3o%
pracownik stacji diagnostycznej sugeruje się wskazaniem na monitorze, więc skoro na monitorze wyszło że są sprawne w 30%, to należy wymienić sfery ( gruszki ) tylne, i wtedy jedź na stację , albo dla pewności czy na stacji był sprawny sprzęt odwiedź inną
grigori333 - 25 Czerwiec 2013, 07:49

darek_k, na trzepakach nie sprawdzi hydrowozu :lol:
Jacoll - 25 Czerwiec 2013, 10:20

grigori333 napisał/a:
na trzepakach nie sprawdzi hydrowozu

Ale zawsze to robią :-P i do tego za każdym razem mam ręczny do roboty ..... :lol: :lol:

Sm0kus - 25 Czerwiec 2013, 10:31

Debile, wszedzie debile.. otaczaja Nas debile - w urzedach, na stacjach diagnostycznych - sa doslownie wszedzie. W 30% dzialaja... no wymiekam! Zreszta co to za przeglad, ze szarpaki byly?? Przeciez normalnie w procedurze nie ma. Luzy w zawieszeniu na plytach i tyle!
grigori333 - 25 Czerwiec 2013, 11:04

Jacoll napisał/a:
Ale zawsze to robią
Sm0kus napisał/a:
Przecież normalnie w procedurze nie ma
Nie ma i to już od kilku lat .
Sm0kus napisał/a:
Luzy w zawieszeniu na płytach i tyle!
Amen
kacymar - 25 Czerwiec 2013, 12:17

taaa ja jak rejestrowałem swojego to pojechałem na pierwszy przegląd. Poszedłem do poczekalni i koleś przychodzi po 15 min i mówi mi że auto nie przeszło przeglądu ponieważ brak w nim ręcznego... hmmm po wyjechaniu ze stacji zaciągnąłem ręczny, jedynka i but, auto stoi, nawet sie nie ruszy tylko od razu sie muli, czyli ręczny działa. Podszedłem do gościa i mu mówię że chyba źle sprawdził bo ręczny działa. No to on do mnie ze nie będę go uczył mechaniki i diagnostyki. No to moje drugi pytanie... Na które koła bierze ręczny w citroenie, gościowi już ciśnienie podniosłem tym pytaniem do góry i to dosc mocno i burczącym głosem do mnie żebym z niego idioty nie robił bo jeszcze bede miał amortyzatory wymieniać bo jeden z tyłu jest na granicy. Powiedziałem że gość jest idiotą, poszedłem do właściciela stacji diagnostycznej pogadałem sobie z tym szefem, to dosyć ze zrobili mi darmowy przegląd to jeszcze dostałem zniżkę na serwis klimy ;) A Panu diagnoście śmiałem sie prosto w twarz jak jeszcze raz robił mi przegląd z miną IDIOTY. :mrgreen:
Slawkowski - 25 Czerwiec 2013, 12:36

Sm0kus napisał/a:
Debile, wszedzie debile.. otaczaja Nas debile - w urzedach, na stacjach diagnostycznych - sa doslownie wszedzie.


Niestety, smutna prawda :zly:

grigori333 - 25 Czerwiec 2013, 12:39

Tylko coś autor tematu się nie odzywa , mam nadzieje ,że w między czasie nie wymontował siłowników :mrgreen:
kociniak08 - 25 Czerwiec 2013, 19:05

Spokojnie nic nie robiłem jeszcze z tym, ostatnio mało czasu mam i dlatego tak póżno pisze:) To był przeglad kontrolny chcialem sprawdzic co mam do wymiany i to zrobić. Sprawdzali zawieszenie, amory, hamulce poza tymi rzekomymi amortyzatoraqmi to wszystko ok jest. Czyli co jechac jeszcze raz i podnieść do góry przed sprawdzaniem czy raczej gruszki do wymiany?
wojtis1990 - 25 Czerwiec 2013, 19:19

kociniak08, zawieszenia hydraulicznego nie da się sprawdzić na szarpakach, koledzy pisali wyżej.
Jeździsz samochodem i nie znasz jego podstawowych "umiejętności" ?
Obejrzyj filmik i zobacz jak to działa.
KLIK

Jacoll - 25 Czerwiec 2013, 19:43

kociniak08 napisał/a:
gruszki do wymiany?

Brakuje komfortu ?? Autko jest sztywne ?? Jeżeli nie, to raczej jest wsio ok. :-D

Sm0kus - 26 Czerwiec 2013, 08:49

Tekst o debilach...

Sa zatem nie tylko na stacjach diagnostycznych.. ;)

Sebastian FOTOS - 26 Czerwiec 2013, 20:24

Ja to samo miałem, jak robiłem przegląd. I też oczywiście był tekst, że ręczny nie trzyma :))))) powiedziałem wówczas owemu panu w fartuchu, aby się dokształcił, bo aż blask głupoty od niego bije. Tak się obraził, że wymyślił mi coś tam cieknącego i nie chciał przeglądu dać. To ja się na niego obraziłem odjechałem i pojechałem do ASO Citroena w Gdyni i poszło gładko bez żadnego ale.
Niestety czasami tak bywa z tymi diagnostami :)

Pozdrawiam :)

Sm0kus - 27 Czerwiec 2013, 14:38

Łachy nie robia, a jak nie chca puscic auta ze wzgledu na reczny (NA PRZOD BARANY DIAGNOSCI!), to nie place i wyjezdzam. On nie ma klienta i kasy (i ma zla renome), a ja mam przeglad w innej stacji - ktora uwazam za kompetentna.

I wszystko..

rychu85 - 7 Maj 2015, 18:44
Temat postu: amortyzatory
Witam
mam taki problem że ostatnio przy sprawdzeniu samochodu mechanik stwierdził że prawy przód amortyzator cieknie, czym to moze być spowodowane i czy można to naprawić zregenerować czy wymieniać całość i co sądzicie o używanym bo nowy 1000 trochę drogo

Jacoll - 7 Maj 2015, 20:11

rychu85 napisał/a:
mechanik stwierdził że prawy przód amortyzator cieknie,

Gdzie dokładnie jest wyciek?
Często pękają gumowe wężyki powrotne i się leje po nadkolu lub siłowniku. :roll:

rychu85 - 8 Maj 2015, 08:18

Ciezko mi powiedziec od spodu widac ze amortyzator jest mokry
Jacoll - 8 Maj 2015, 09:14

rychu85, to autko na maxa w górę i trza zerknąć... Wężyk jest widoczny, więc nie powinno być problemu z jego sprawdzeniem. ;-)
ReDaL - 8 Maj 2015, 10:39

To na pewno wężyk powrotu, (ostatnio to miałem - 120 zeta z wymianą), gdyby siłownik to przy ciśnieniu w nim panującym płyn wydmuchałoby bardzo szybko.
KasieNka_LoDz - 8 Maj 2015, 11:35

120 zeta z wymianą ?? To trochę kolego przegiął ten Twój cudowny mechanik :) Wężyki powrotu są takie same jak w Xantii i kosztują 30 zł, no a wymiana to 20 zł to już świat i ludzie, więc całość moim zdaniem max 50 zł :) Więcej to już ździerstwo.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group