Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Popielniczka - nie zamyka się

Sroqraf - 10 Wrzesień 2013, 20:33
Temat postu: Popielniczka - nie zamyka się
Witam, auto dopiero kupiłem. Pierwsze co dotknąłem - popielniczka, która otworzyła się i by ją zamknąć, trzeba porządnie przyłożyć - kilka razy najlepiej, aby męczyć się gdy inna osoba spróbuje zajrzeć co jest pod klapką ;) Macie doświadczenie co można zdziałać? Z tego co widzę, sama popielniczka to tylko drzwiczki, a mechanizm blokujący to chyba druciana zawleczka po prawej stronie konsoli. U mnie działa jakby pękła jej jakaś sprężynka, przesuwam ją palcem i zostaje w takiej pozycji jak ustalę. Można to jakoś naprawić? Z góry dziękuję.
robert - 12 Wrzesień 2013, 13:42

Popielniczka jest jednym elementem, z tego co widzę to najprościej ją całą wyciągnąć i obejrzeć z każdej strony.
Goofer - 12 Wrzesień 2013, 14:16

Nie ma tam żadnej sprężynki (oprócz oczywiście tej która wypycha popielniczkę). Podciągnij ten bolec do siebie (w stronę drążka zmiany biegów) i powinna się zamknąć. O ile tak jak piszesz bolec nie lata luźno tylko stawia jakiś tam opór to powinno działać.

U mnie bolec opadał samoczynnie bo się wyrobił, zdemontowałem konsolę centralną, podłożyłem cieniutką podkładkę koronkową pomiędzy obudowę popielniczki a bolczyk i działa.

Sroqraf - 17 Wrzesień 2013, 19:12

@Goofer widzę, że oboje korzystamy z tych samych źródeł wiedzy. Dywersyfikacja pozwala na szybsze rozwiązanie problemu :) Tylko cholera ta rycinka pokazuje, że mogę wyciągnąć całą popielniczkę. Chyba dopiero po zdemontowaniu obudowy konsoli środkowej co?
Goofer - 17 Wrzesień 2013, 22:23

Tak, musisz zrzucać konsolę środkową. Ale no stres ;-) bo jest na forum opis demontażu konsoli bez połamania zaczepów. Uważaj tylko na żarówki (a raczej kabelki) od pokrętła od nawiewów oraz popielniczki.
Sroqraf - 19 Wrzesień 2013, 18:43

To ja póki co sobie odpuszczę. Poznaję dopiero to auto i chyba wolę go przez kilka chwil jeszcze nie demontować ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group