Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - [Mk1 liftback] Wymiana oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Sroqraf - 7 Październik 2013, 21:04
Temat postu: [Mk1 liftback] Wymiana oświetlenia tablicy rejestracyjnej
Panowie, od początku tłumaczę - nie znaleziono frazy "tablicy rejestracyjnej" w szukajce. Aż mi wstyd, mam jakieś pojęcie techniczne, ale chciałbym nie błądzić za długo i zapytuję: jak zabrać się do wymiany żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej? Ostatnio nieomal połamałem dziadostwo, zastanawiam się czy można zdjąć klosz i wymienić żarówkę z zewnątrz czy trzeba wyciągnąć lampkę od wewnętrznej części klapy i demontować od "du*py strony", co byłoby co najmniej śmieszne :) Wszelkie próby zdjęcia klosza spełzły na niczym. Proszę o pomoc zanim upokorzy mnie nadgorliwy policjant :)
jedras.gda - 7 Październik 2013, 23:03

W Xantii, czy np. ostatnio w Mazdzie wymieniałem żarówki od tablicy rejestracyjnej, to wystarczyło oprawę z żarówką przesunąć w lewo bądź w prawo i wyskakiwała z prowadnicy. Z resztą nawet była strzałka narysowana na tym. Może w C5 jest tak samo?
grigori333 - 8 Październik 2013, 06:35

jedras.gda napisał/a:
Może w C5 jest tak samo?
Nie może a tak samo .
wojtis1990 - 8 Październik 2013, 08:08

Sroqraf, na forum nie ma bo o takie pierdoły nikt nie pyta.
Te informacje są zawarte w instrukcji obsługi.

http://instrukcja.pl/i/ci...trukcja_obslugi strona nr 136

I tu:



Szukać dalej ?

Dla mnie kosz.

Sroqraf - 8 Październik 2013, 19:49

Ale owszem, że instrukcja o tym traktuje, tyle że "ściągnąć przeźroczystą pokrywkę" niewiele mówi. U mnie ni cholery nie chce zejść, przesuwana na boki, na dół, do góry - nic! Dlatego zapytałem. Bez obaw, zawsze w pierwszej kolejności zaglądam do instrukcji.
grigori333 - 8 Październik 2013, 19:51

Sroqraf napisał/a:
U mnie ni cholery nie chce zejść
A to ciekawe , niektórym samo odpada .
ROBSON1976 - 8 Październik 2013, 20:02

Srograf- podważ klosz lampki cieńkim śrubokrętem i wyskoczy- nie przesuwa się jak ktoś wyżej napisał.
wojtis1990 - 8 Październik 2013, 22:13

Myśl technologiczna w cytrynie pozostała.
W Xsarze wkładam dwa cieniutkie śrubokręty po bokach i przezroczysta pokrywka ładnie schodzi.
Sroqraf, może u ciebie cię zapiekła i jest ciężej ?
Ja tak miałem z światłem STOP - niby odkręcić dwie nakrętki a trzymała uszczelka światła i za nic nie szło tego wyjąć, dopiero jak opukałem młotkiem zeszło.

Sroqraf - 12 Październik 2013, 19:54

Czyli nie tak prosto ;)
grigori333 - 12 Październik 2013, 20:07

Sroqraf, Jeżeli jeszcze się nie uporałeś to postaram się jutro zrobić jakieś fotki lub nagrać film .
Sroqraf - 12 Październik 2013, 20:15

OO będę bardzo wdzięczny, dziś znowu walczyłem - i ...d*pa. Coś ewidentnie trzyma te klosze, albo ktoś tam majstrował i posklejał, trzeszczą, przesuwają się z gumową podkładką, ale zejść nie chcą.
CichyEska - 12 Październik 2013, 20:41

Jak wymienialem to srubokretem sciagnalem klosiki zapierajac go za brzeg klosza od strony zewnetrznej i zeszlo...
grigori333 - 13 Październik 2013, 12:11

Według mnie bardzo proste .
Mam nadzieję , że pomoże .

Sroqraf - 14 Październik 2013, 19:38

Wielkie dzięki. Jutro obadam zgodnie z instrukcją ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group