Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xantia - Xantia 2.0 Hdi 90KM wyciek oleju ze skrzyni manualnej

JaroslawR6 - 21 Październik 2013, 21:17
Temat postu: Xantia 2.0 Hdi 90KM wyciek oleju ze skrzyni manualnej
Witam. Zauważyłem że z mojej cytrynki cieknie olej ze skrzyni biegów (manualnej). Wyciek występuje pomiędzy silnikiem a skrzynią przynajmniej tam samochód jest najbardziej zabrudzony olejem. Leje strasznie, całe podwozie zalane. Po postoju kilkudniowym w garażu wylał ok 200ml. Jaka jest najczęstsza przyczyna tego typu wycieków. Czy mieliście coś podobnego w swoich samochodach. Miałem wcześniej 306 z tym samym silnikiem i do 450tys. km przebiegu nie było żadnego problemu ze skrzynią. Dodam tylko że sprzęgło chodzi ciężej.
sasun71 - 22 Październik 2013, 10:58

to czeka remont tak czy siak,ciekawe tylko jaki olej leci,skrzyniowy czy silnikowy z uszczelki wału?
JaroslawR6 - 22 Październik 2013, 17:50

Z tego co widziałem to oleju z silnika troszkę ubyło. Nigdy nie brała ml a teraz zeszło poniżej dolnej kreski. Po zapachu i wyglądzie widzę że ze skrzyni też się leje(kolor i zapach o tym świadczy).
robert - 22 Październik 2013, 18:19

Najczęściej leje się z uszczelnień wałków. Musisz jednak dokładnie znaleźć miejsce wycieku, co by kilka razy nie remontować.
Olej z silnika ubywa w zależności od stylu jazdy, jak jeździsz dynamicznie, to można się spodziewać ubytków oleju.

JaroslawR6 - 22 Październik 2013, 18:42

Akurat, styl jazdy mam niezmienny od kilku lat i olej nie ubywał. Tak więc Raczej to nie przyczyna ciężkiej nogi czy też krótkich tras. Możecie napisać na czym będzie polegał dokładnie ten remont?
sasun71 - 23 Październik 2013, 00:03

prawdopodobnie wymontowanie skrzyni i oględziny ze strony sprzęgła, a jak te będzie zdemontowane to i uszczelke wału radze wymienić ,o ile się to może okazać koniecznościa bo wycieka, takie operacje w xsarze przy okazji wymiany sprzęgła miałem :-) Oczywiście przy okazji oględziny sprzęgła i co najmniej nowe łożysko oporowe sprzęgła.tak że koszt rosną wraz z diagnozą
JaroslawR6 - 23 Październik 2013, 09:10

Zobaczymy jeszcze w jakim stanie jest sprzęgło. Z tego co pamiętam to nie są one aż takie drogie a jak naprawiać to kompleksowo. Samochód ma jeździć jak fabryka przykazała.
sasun71 - 23 Październik 2013, 09:41

Wg .mnie jak taka robota czeka to raczej wszystko;) ale z tą kasą nie zawsze bywa najlepiej :-|
karola44-81 - 24 Październik 2013, 09:07
Temat postu: Re: Xantia 2.0 Hdi 90KM wyciek oleju ze skrzyni manualnej
JaroslawR6 napisał/a:
Witam. Zauważyłem że z mojej cytrynki cieknie olej ze skrzyni biegów (manualnej). Wyciek występuje pomiędzy silnikiem a skrzynią przynajmniej tam samochód jest najbardziej zabrudzony olejem. Leje strasznie, całe podwozie zalane. Po postoju kilkudniowym w garażu wylał ok 200ml. Jaka jest najczęstsza przyczyna tego typu wycieków. Czy mieliście coś podobnego w swoich samochodach. Miałem wcześniej 306 z tym samym silnikiem i do 450tys. km przebiegu nie było żadnego problemu ze skrzynią. Dodam tylko że sprzęgło chodzi ciężej.

Trochę ogólnikowo, ale sens twojego przypadku oddaje bardzo dobrze. Od 10 minuty http://www.youtube.com/watch?v=_kRBVYs4fWs


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group