Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Czujnik ciśnienia opon C5

jacek110 - 17 Styczeń 2014, 11:12
Temat postu: Czujnik ciśnienia opon C5
Witam, jestem nowym użytkownikiem C 5 i mam pytanie , kupiłem ją na zimowych nieoryginalnych felgach bez czujników. Poprzedni właściciel będą w serwisie wyłączył wskazania bo zgłaszał błąd na tych felgach. Jak założę na wiosnę oryginalne z czujnikami to tylko ASO żeby to włączyć no i czy muszę te koła na te same miejsca zakładać ? Ewentualnie jak macie wiedzę gdzie w Krakowie mogę to zrobić będę wdzięczny za odpowiedź.
prisonerhatred - 17 Styczeń 2014, 11:55

Każdy dobry mechanik Ci to zrobi na kompie. Felgi nie musza byc na tych samych miejscach.
kjarzyna - 18 Styczeń 2014, 20:05

Witam. Można założyć koła na innych miejscach, nie będzie błędu. Jednak czujniki są przypisane do konkretnego koła i jak np. prawy przód założysz na lewy tył to w przypadku gdy fizycznie spadnie ciśnienie w lewym tylnym kole to komputer pokaże błąd prawego przedniego. Włączyć opcję można nie tylko w ASO ja jestem z Miechowa -40 km od Krk, mam interfejs Diagbox i lexia. Co prawda jak naraziejestem początkujący ;-) ale na zimowe koła sam sobie adoptowałem czujniki i jest okej.
Erinye - 17 Marzec 2018, 21:11

Witam, udało mi się nabyć C5 :) Mile zaskoczenie :) Dzień po zakupie pojechałem wymienić opony. Wcześniej przejechałem około 40km z komputerem jeszcze w języku francuskim. Czekając na zmianę opon ustawiłem język angielski. Po wymianie, w trasie, pojawił się komunikat, że ciśnienie w oponach nie jest monitorowane. I... czy coś jest wyłączone, co mogę włączyć, czy coś spartolili przy wymianie? Nie chcę jechać od razu z reklamacją, a i nie wiem, czy po francusku mnie komputer nie informował o tym :)
__Robert__ - 17 Marzec 2018, 22:26

Pewnie źle wczytali czujnik.
Erinye - 18 Marzec 2018, 08:01

Jestem w stanie sam coś zrobić, czy podjechać na wulkanizację?
Pyotrek - 18 Marzec 2018, 12:59

A masz czujniki?
__Robert__ - 18 Marzec 2018, 14:04

Ano właśnie, czy są czujniki, ja pierdziele :-D :-D

Uzupełnij profil, bo nawet nie wiadomo o jakim aucie piszemy :diabelek:

Erinye - 18 Marzec 2018, 16:10

A no bo trudno mi sie z xantia rozstać :) Ale już zmieniam. Dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz uzupełnie profil. Tymczasem, jest to C5 1,6HDI, niestety nie wiem, jaka to wersja. Sprzedawca twierdził że exclusive. VIN: VF7RC9HZC76643111
__Robert__ - 18 Marzec 2018, 17:29

Erinye, a to jest C5 Fl ?
Erinye - 18 Marzec 2018, 17:58

Ehh... mk II
Erinye - 19 Marzec 2018, 20:13

Ogarnąłem trochę temat i wiem już jak ten czujnik wygląda itd. I teraz zastanawia mnie, dlaczego komputer informuje, że ciśnienie w kołach nie jest monitorowane. Wszystkich 4 czujników chyba nawet największe ofermy by nie sknocili. Jak już takie coś na wypasie mam, to niech sobie działa, albo przynajmniej niech nie irytuje informacją, że coś nie działa :)
Ktoś ma pomysł co sprawdzić?

wojtekadam - 19 Marzec 2018, 22:09

Witam , żeby ogarnąć temat czujników ciśnienia , musisz mieć dostęp do specjalnego urządzenia które obsługuje te czujniki , i nie jest to leksja . Leksją możesz wyłączyć funkcje monitorowania ciśnienia w oponach. Dodam dla ułatwienia ,ze mam takie urządzenie do przyuczania , kopiowania i nadawania numerów czujnikom , nowym i starym. Szukaj kogoś kto ma takie urządzenie , nie wszyscy to maja bo jest drogie. Powodzenia.
Erinye - 19 Marzec 2018, 23:19

Dzięki za odpowiedź. Dopytam tylko na koniec, czy jeśli przez program wyłączy się tąfunkcję, to czy przypadkiem nie będzie komunikować o właśnie niemonitorowaniu ciśnienia?
pedro - 20 Marzec 2018, 10:01

Jak wylaczysz to nie będzie komunikatu
Pyotrek - 20 Marzec 2018, 13:18

Jeśli w Lexii wyłączysz monitorowanie to nie będzie się wyświetlała informacja o braku monitorowania. Pytanie czy faktycznie masz czujniki. Widziałeś jak wygląda czujnik sprawdź czy masz taki wentyl czy normalny.
Jacoll - 20 Marzec 2018, 15:51

Wedle VIN powinny być czujniki w kołach ;-)
KOŁO (TYP) MONTAŻ KOŁA ZE STOP LEK 1
WSKAŹNIK SPADKU CIŚNIENIA W OGUMIENIU WSKAŹNIK SPADKU CIŚNIENIA W OPONACH

Tu jest temat o czujnikach... co prawda odnośnie I... ale zawsze coś. ;-)

__Robert__ - 20 Marzec 2018, 20:00

Ja miałem czujniki w kołach i nawet działały :-D , ale pewnego pięknego dnia podjechałem sobie na Statoil w celu sprawdzenia i ew korekty ciśnienia w oponach. Jak postanowiłem tak też zrobiłem i kurna wentyl ( aluminiowy ) został mi w ręku, a powietrze z koła zeszło na 0. Kurcze jak się wtedy wkurzyłem :-/ :cry: . Wiecie co zrobiłem, otóż przy zmianie na opony zimowe kazałem te wszystkie czujniki zlikwidować i założyć zwykłe gumowe wentylki. Lexią sobie wyłączyłem monitorowanie i mam święty spokój :-D :-D ,
Ot i taka historia.

Erinye - 25 Październik 2018, 22:34

Odgrzeję temat. Cały czas komunikuje mi komputer: tire pressure(s) not monitored. Ale rzecz niebywała, bo przebiłem koło i bezbłędnie komputer pokazał mi które koło ma mało powietrza. Zrobiłem więc eksperyment. Upuszczałem powietrze z kół po kolei i sprawdzałem komunikaty. Prawy tył, lewy tył, prawy przód pokazało bezbłędnie. Natomiast lewy przód pokazało jako prawy przód. No ale pokazało. Jak to się ma do wcześniej wspomnianego komunikatu? Czy występuje on dlatego, że komputer nie widzi lewego przodu i czegoś mu brakuje? :) I w jaki sposób przeprogramować czujnik? Da się bez zdejmowania koła?
wojtis1990 - 26 Październik 2018, 06:01

Może bateria pada w czujniku ? Ja lexią kiedyś komuś czujniki dopisywałem.
ktosiek68 - 26 Październik 2018, 13:59

Jeszcze tylko połączenie ze smartfonem i nie będziemy musieli kierować autami.
Do roboty zapędzimy surogatów i będziemy całymi dniami siedzieli przed kompami i pili piwko. PS. kupiłem żonie ostatnio nową pralkę - z połączeniem ze smartfonem.
Czekam tylko jak wyśle mi kopa (żona albo pralka) SMS-em - wstaw albo wyjmuj pranie :mrgreen: :shock: :cry:

Erinye - 26 Październik 2018, 19:03

Baterie bym wykluczył, gdyż czujnik pokazuje, że jest mało powietrza, ale błędnie wskazuje koło. Profesjonalny serwis woła 80zł za podłączenie do kompa. Elektryk po sąsiedzku, 20zł. Tylko nie wiem co on ma za interface i czy by to ogarnął.
__Robert__ - 28 Październik 2018, 14:46

Weź Lexie i wyłącz to ustrojstwo. Te wszystkie czujniki to syf kił i mogiła. Miałem też i w cholere zlikwidowałem i wstawiłem nowe eleganckie GUMOWE wentyle i mam święty spokój.

PS
Po tym jak został mi aluminiowy wentyl ( czujnik ) w ręku powiedziałem DOŚĆ i je wy je ba łem z kół.

:-) :-) :-) :-) :-)

Erinye - 30 Październik 2018, 11:44

Tak łatwo się nie poddam 🙂 W ASO wołają 250zł za przeprogramowanie czujników. Na wulkanizacjach chcą jedynie wciskać nowy i zaprogramować. Nie wychodzi to taniej. Skoro ASO da radę, to czemu inni nie chcą? Będę zmieniał opony, to mogę sczytać numery seryjne itd.
ktosiek68 - 30 Październik 2018, 14:59
Temat postu: Trzeba być twardzielem ......
Ja zdezaktywowałem - czujnik deszczu, świateł, niezapiętych pasów z przodu i z tyłu, czujniki parkowania, czujnik opon i mam święty spokój.
Albo się umi jeździć albo nie umi :-D
PS. nie chcę myśleć jak się jeździ autami, które samo może zahamować. O parkowaniu nie mówiąc ......

__Robert__ - 30 Październik 2018, 17:15
Temat postu: Re: Trzeba być twardzielem ......
ktosiek68 napisał/a:
Ja zdezaktywowałem - czujnik deszczu, świateł, niezapiętych pasów z przodu i z tyłu, czujniki parkowania, czujnik opon i mam święty spokój.


Popadasz ze skrajności w skrajność :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group