Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Car Audio - Citroen xsara II by czaszunia1

czaszunia1 - 26 Styczeń 2014, 22:16
Temat postu: Citroen xsara II by czaszunia1
Siemacie , po przejrzeniu nastu fur na forum, kolej przyszla na mnie na zaprezentowanie instalki zrobionej w moim aucie.

Kilka slow na temat instalacji zanim się temat rozleje, Jest to moja druga instalka i zapowiedzialem sobie ze ma być przynajmniej dobra. Poprzednia była nawet bardzo dobra po moich modach ale fura poszla do ludzi i wszystko wyjalem i wsadzilem w ta fure. Wiec doswiadczenie mniejsze lub wieksze ale jakies jest.

Opis instalki i foty beda tak poukladane, w jakiej kolejnosci prace były wykonywane wiec nie patrzcie na to ze cos jest nie dokonczone a biore się za co innego i wracam do tematu pozniej.

Wiec do rzeczy :

Pacjet to CITROEN XSARA II kombi (break)

Fura z 2004 roku z nieduzym przebiegiem wiec zostanie u mnie na dluuuuugie lata. Jeszcze nie jednego moda w niej zrobie. Pacjent:



Srebrna moja, zieloniutka to cytryna wojtka (obiecalem mu ze pojawi się w temacie)

Pokladowe klocki:

Clarion 958 rmc

Kicker bx 300.2 na woofy

Eton POW 160 - woofy

Sencor SCA 250 na tw

Helix RS 801 - tweety

Kicker zx 1500.1 na suba

Sub Kicker S8L7 chyba ze zachce mi się wiekszego spl to wsadze wiekszego brata S12L7.



Instalacje zaczynamy od zdjecia boczkow z drzwi i obejrzenia co by tam podlubac Ku mojemu zachwytowi ze zaczynamy cos dlubac,szybko same wrota postawily mnie na ziemi,bo tu nie ma jak lap wsadzic z mata. Ale ok, mysle nie takie cuda się robilo wiec do dziela.

Wrota wygladaja tak:











Po zerwaniu fabrycznego „wygluszenia” ukazaly mi się wrota:





Po zdjeciu boczkow i tych pianek czas zaczac dzialac. Zaczalem od prawych drzwi (lepiej zepsuc wrota których mniej się uzywa a lepiej wykonac te kierowcowe W ruch poszla szmata z rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym(pol banki mi zostalo po drzwiach ze starej fury jak tam wrota kleilem). Po odtluszczeniu czas przyszedl na mate GMS 07XL i tak to się toczylo:

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-jYwfry6jUmI/UuU_I59kVlI/AAAAAAAACRs/IdK_M_SoG_g/w365-h489-no/9.jpg
[/img]



I drzwi powiedzmy wstepnie po zew stronie zostaly zrobione. Jedyne co to we francuzie jest taka cienka i miekka blacha ze balem się czasem walkujac mate zebym nie przebil się przez blache drzwi. Wrota wymatowane porzadnie w kazdym zakatku ,aby tam gdzie moje rece i klucze czy jakies pomocnicze narzedzia nie dostawaly to nie wklejalem maty.



Tu widzimy kawalek kosci z przepustu zalana wtyczka guma i plastikiem;/ ale o tym w dalszej czesci litanii.



3 dni siedzialem nad dwojka drzwi żeby wykleic je tak jak ja chce w kazdym zakamarku, wzmocniania fabryczne poprawic na 2 warstwach. Ci co widzieli ze zaczynam dlubanine nie dowierzali i oczywiście pukali się w czola – po co to robisz. Po 3 dniach wrota były do zamkniecia.Ale zanim to zrobimy to trzeba się dokopac do przepustow w drzwiach i sprawdzic co za piny tam siedza i jak to wyglada ? a wyglada to nastepujaco:





oczywiście nie obylo się bez niespodzianek bo kale były już ponacinane od otwierania i zamykania drzwi tyle lat. Ale nic to poklejenie izolacja pomoglo.



Możecie uwierzyc albo i nie ale przez prawie 30 minut gapilem się na ta kosc od strony drzwi i dumalem jak to zrobic żeby nie przewiercic się przez jakis kabel w kostce. Na szczescie się udalo , i tu żeby poprzekladac kable przez kosci i piny porozwiercane przydal się kolega z forum citroena Wojtek (Jeszcze nie raz go wspomne) Po przelozeniu kabli wygladalo to tak:



Po calkowitym poskladaniu i probie szyb i zamkow czy dzialaja (na szczescie nie przecialem nic) wrotka były gotowe do przyjecia dystansow. Ale zanim dystanse trzeba pomyslec ktoredy puscic ta cala wiaske przewodow glosnikowych RCA i zasilanie ? I tu zaczely się piekielne schody..

Żeby sobie troche usprawnic prace ,zaczelismy wybebeszac cytrne ze wszystkiego w co zostala ubrana fotele, kanapa, listwy, slupki, dywany, plastiki, konsola po czesci.



Pomyslem było przepuszczenie RCA po calym ogrzewaniu (za schowkiem) w prog ,normalnie w profil zamkniety , i wypuszczenie go zaraz przed tylna kanapa ,bo nie ma miejsca na puszczenie 3 rca i 2 par kabli glosnikowych pod tapicerka. Troche krwi nam się ulalo ale dalismy rade. Oczywiście Wojtas caly czas pomagal jak mogl (on na focie) W peszelek zmiescilo się raptem 2 rca do wf i tw a subowy poszedl obok bo i tak jest dobrze ekranowany o niego się nie boje. A wyszlo to tak:





Jak widac ladnie powiazane trututkami i przewleczone w progu. Kable glosnikowe jednak postanowilem puscic po wew stronie za pasami jak by w razie cos zawsze można podciagnac.



Czas na zasialanie i jak to zrobic ktoredy kabel puscic?

Nie moglem wymyslic ktoredy puscic kabel zasilajacy bo w progu pod tapicera się nie dalo (za gruby ) i tapicerka podlogi jest wyklejona gruba gabka dla wyciszenia albo czegos. Wiec szukanie najprostrzych rozwiazan się zaczelo i gonitwa mysli : bokiem na skos pod dywanikiem , pod autem No w tym aucie nie ma w profilach zadnych przepustow żeby puscic kabel.A co najlepsze to xsara ma puszczona wiaske glowna prawym progiem a prawie nic lewym. Wiec sianie po instalce prawie gotowe ,ale nic to dzialamy.

Zasilka puszczona z komory silnika:



Rozwiazanie klemy bardzo proste i ciekawe bo cytrus nie ma wiąchy kabli zasilajacych a tylko 2 kable po 6mm2. wiec to co miałem w zapasach po instalce z poprzedniej fury trzeba wykorzystac.

Blizsza fota klemy:



Maly kabelek to zasilanie do woltomierza.

Zasilanie wpada nad pedalem gazu



i leci sobie tunelem srodkowym do tylnej kanapy , pozniej pod dywanikiem i w prog pod tapicerka i do tylu na pake





Kablomania polozona wiec przyszla pora na jakis pierwszy odsluch czy cokolwiek się nie dzieje i czy wszystko hula .Lepiej sprawdzic zanim się pozamyka wrota i zlozy fure tak sobie pomyslalem. Wiec z Wojtasem wszystko powyjmowalismy z polek i dawaj hurtem do zabudowy ,trza podlaczyc i sluchac:



Szybki odsluch czy aktywa dziala i odetchniecie z ulga, kosci nie przewiercone szyby się zamykaja i opuszczaja wiec fura gotowa na dalsz etap prac. Cieszylem się jak dziecko z lizaka ze to gra.Wiec co by czasu nie tracic zamykamy wrota i kleimy dystanse.Otwory technologiczne zakrywalem blacha milimetrowa spokojnie starczy na to co jest. Oczywiście mata od wew strony zostala wymatowana i dopiero przykrecona na tzw pchełki, do drzwi. po zabiegu wyglada to tak:



na 2 duze otwory poszla blacha na zamkowy otwor tylko mata bo zamki w xsarach lubia się chrzanic wiec wolalem zostawic sobie furtke bez prucia a tylko dobrze zamatowac. Ciegla poszly w peszelki żeby wszystko zakleic.

Dystanse skladaja się z 3 szt po 22mm każdy wiec swoja tube już mam. Blacha w swietle wf zostala wycieta na rowno z dystansami. Kolejny dzien i nowe zadania czyli wyjscie z drzw i wrota prawe na gotowo,lewe w trakcie dzialania:



peszelki również wymatowane żeby scisle siedzialy.





W trakcie lewych wrot wpadl szwagier obgadac swoja nstalke,przywiozl nowa zabawke subowa wiec trzeba było pomacac i pogadac (chcial sprawdzic czy nie oszukuje przy matowaniu-cichociemny agent)

Lewe drzwi:

To już ja wyciskajacy ostatnie soki z maty waleczkiem oczywiście.



W trakcie montowania dystansow trza było pociac tapicere żeby wlazla na woofersy wiec dremelek w grabe i Wojtas do dziela a ja za szpachlowanie jego grilla. Miałem taka faze na robienie ze siedzielismy do 3 w nocy w warsztacie i dlubalismy a to w xsarce a to przy grillu Czas pracy jaki był wtedy to 8 rano do 3 w nocy
W miedzy czasie pomyslalem nad maska ,może i ja by trzasnal 07? I tak tez się stalo:



na to poleci jeszcze jakas pianka ale już jest cicho.

Wrota zostaly ogarniete i zamkniete to coz zostalo? to co tygryski lubia najbardziej-zabudowa.Zabudowa owa mieszkala w poprzednim aucie wiec uparlem się na modywikacje nie duze ale musi zostac gorna podloga z dziurami na piece.

Najpierw zabudowa z poprzedniej fury:



Troche ciecia przerobek i kombinowania ale udalo się doprowadzic kupe mdfu do ladu i skladu żeby pomiescilo się to i owo w srodku. Pol dnia skladania i dopasowywania kabli do piecow oplotowywanie tego ,Gdyby nie wojtas to chyba bym tam zglupial bo kto jak kto ale on pomogl mi najwiecej.Humor i dowcipy mamy podobne wiec to bratnia dusza i z nim codziennie przez 3 tygodnie rzezbilismy xsare zamiast w domu wolal ze mna siedziec. A po za tym mamy wiele wspolnych cechZa to ja mu zrobilem gril do jego cytryny .

Kablologia jaka wszla z tego wszystkiego wyglada jak wyglada ale spoko malina niech kupie uchwyty z opaskami (te slawetne z forum) to poskladam to do kupy. W trakcie testow już z malym strojeniem wyszla skucha z piecem do tw ,i zamiast tego trafil na tw mój stary piecyk Kicker kx 200.2 i teraz pedzi on helixy. I cala piecownia znow wspolnie na kickerach.

Otwierana na dwakiedys będą silowniki albo zawiasy:



Punkt masy:



A to już gotowa zabudowa ogarnieta i odkurzona:





Żeby nie było tak fajnie i wesolo to w dniu wyjazdu z warsztatu fura odmowila zamkniecia się i odbijalo prawe drzwi wiec kolejna nocka bez fury. Na szczescie znalazlem przyczyne i zostala wyeliminowana .

Fura się poskladala i jako takie dzwieki wydaje ale wszystko zaczelo trzaskac jak się zrobily sztywne wrota jak to zwykle bywa .

Już wiem ze do poprawy będą plastiki tapicery bo się nie miesci. i jakos trzeba będzie uspokoic rezonanse boczkow bo te plastiki mnie do szalu doprowadza wiec kilka dni bez boczkow będzie jazda

Po trochu strojenia wyszlo calkiem fajnie , suba przesunalem tylko na strone kierowcy bo tak gra znacznie lepiej wiec będzie chwila to na warsztat popoprawiac boczki zamienic piece poukladac kable i dostroic system pod moje koslawe uszy



Ot i cala instalka rady porady mile nie mile mile widziane Ale jak mowilem to nie koniec modow wiec jeszcze cos będzie zrobione np. zmieniara ktorej nie mogę odpalic jakos;/ ale to z czasem.

wojtis1990 - 26 Styczeń 2014, 22:27

Trochę nam się z tym zeszło, ale zabawa była przednia.
Posmaruj wazeliną techniczną klemy bo znowu będą śniedziały od poboru prądu.
I weź popraw te błędy i odstępy bo naprawdę ciężko się czyta :wpale:
A gra bardzo przyzwoicie :lol:

adeq95 - 27 Styczeń 2014, 13:34

Super robota powoli u siebie kombinuje coś podobnego :D Możesz wstawić zdjęcie jak wyglądają drzwi po założeniu boczka i głośnika, jak to tam wkomponowałeś ?
wojtekp - 27 Styczeń 2014, 14:48

Widac, ze praca wymagajaca duzo zaangazowania i serca. Wedlug mnie zabudowa z tylu wyglada rewelecyjnie i z niecierpliwoscia czekam na zdjecia drzwi i koncowy efekt dzwiekowy, ktory na pewno wkrotce sprawdze.
Mysle, ze wielu uzytkownikow jest ciekawych ile kosztuje wykonanie takiej instalacji i czy sa przewidziane rabaty w gronie forum ;-)

czaszunia1 - 27 Styczeń 2014, 16:40

Foty wrót zrobie jak bede w aucie, popstrykam troche. .Co do odsluchów zapraszam serdecznie.
A co do kosztow instalacji to jak mialbym robic taka xsare raz jeszcze to ktos by sie musial wykosztowac bo fura ciezka do ogarniecia. Ale wszystko jest umowne:) Oczywiscie granie robione pod gust i grubosc porfela wlasciciela:)

czaszunia1 - 2 Luty 2014, 17:53

Mialem dodac foty wooferow wiec tak tez robie:
wojtis1990 - 2 Luty 2014, 20:12

Mieliśmy kupę śmiechu i zabawy przy cięciu boczka dremelem hehheh.
Deadi - 25 Maj 2014, 17:51

Super robota :)

Mi cały czas chodzi po głowie podobna robota, jednak w moim przypadku chce się skupić na modzie przednich drzwi, czyli jakieś wygłuszenie, jakiś dystans i właśnie uspokojenie boczków, bo trzeszczą niemiłosiernie.
Suba i wzmacniacz sobie odpuszczam, bo po co to skoro z przodu mam lipę, więc byłby to przerost formy nad treścią
Mam Xsare 3D, tylne głośniki 130mm wymontowałem i zapodałem w półkę 2x woofery GMS 160mm, które grają w trybie suba - po przesłuchaniu nastudziesięciu kombinacji ustawień LPF, HPF i korektora doszedłem powiedzmy do kompromisu i z bagażnika zrobiłem pseudo sub, który uzupełnia braki basu wynikającego z lipnego przodu. Więc dlatego chce się skupić no przodzie i tam zrobić porządek.
Zapytam tylko o dystanse - jaka średnica, szerokość i wysokość 3x22mm i jak je zamontować?

czaszunia1 - 8 Czerwiec 2014, 20:25

Deadi napisał/a:
Zapytam tylko o dystanse - jaka średnica, szerokość i wysokość 3x22mm i jak je zamontować?

Pierwszy dystans przykrecony do blachy drzwi, drugi do pierwszego przyklejony i przykrecony a trzeci zew dystans przyklejony i przykrecony do drugiego:)
jak chcesz zrobicporzadek z przodem to nie gadaj ze piec nie wchodzi w gre bo jak dasz piec to caly przod rwie do przodu. Suba sobie nie odpuszczaj bo akurat tu sub pomaga i to bardzo. Mysle ze ciezko ci bedzie zakupic woofery ktore suba zastapia (a sa takowe) Te 2x165 z polki wywal i wsadz 10" suba w skrzynce zamknietej.
Co do boczkow to sam nie mam patentu na nie ale mysle o wyrzywicowaniu calych boczkow albo sniezka z włóknem :)
U mnie po wymatowaniu auta zaczekla sie odzywac teraz dopiero deska rozdzielcza ,lapie takie dziwne rezonanse ze pol fury bedzie do rozebrania i do wymatowania.

Deadi - 15 Lipiec 2014, 14:18

Wczoraj zamówiłem sobie SUBa, dzisiaj przyszedł i trzeba go podłączyć :D

Wybór padł na skromnego Magnata BS30 + Edition Two ;)

Powoli obczajam jak to podłączyć najprostszym sposobem i oczywiście zacząć muszę od kabla zasilającego, którego nie wiem jak zapodać do kabiny i stąd prośba byś wskazał magiczna dziurę i poradę jak się do niej dostać ;)

Kolejne pytania w przyszłości ;)

Deadi - 15 Lipiec 2014, 19:03

Temat obczajony :D

Kabelek przepuściłem obok linki maski i głównej wiązki - mało roboty i super efekt.

Mniej wiecej obczaiłem także którędy puścić resztę kabli do baga. Chyba puszczę je wzdłuż progu pod wykładziną lewą stroną, miejsca jest dość, a i dojście łatwe.

czaszunia1 - 15 Lipiec 2014, 19:47

Ile dales za to "cudo" magnata nowka uzywka?
Kable puszczaj tak zeby zasilanie nie lecialo razem z rca bo mozesz lapac zaklucenia a to wiaze sie z dalszymi kombinacjami.
Kolejna sprawa to kable glosnikowe i rozwoj car audio czy chcesz sie w to pobawic czy tylko lomotanie plastikowego basu ci wystarczy.

Deadi - 17 Lipiec 2014, 22:57

Sprzęt z reguły kupuję nowy, bo wtedy wiem co mam ;)

Za komplet z kablami zapłaciłem 399zł + kurier free, więc darmoszka w zasadzie, a że jest to mój pierwszy SUB to cudów i wodotrysków nie oczekuję, po prostu chcę uzupełnić więcej basu.

Jestem już po montażu, po podłączeniu i odsłuchu :-D

Kabel 12V, chinch i remote wypuściłem z konsoli centralnej pod kolumną kierowniczą, przez skrzynkę bezpieczników i wpuściłem razem wzdłuż progu pod wykładziną zaczynając przy klamce do otwierania maski, wypuściłem przy tylnym boczku i wpuściłem pod kanapą do baga. Wszystko podłączałem i usłyszałem niebo w uszach ;) (jeśli pojawią się jakieś zakłócenia to kable rozdzielę na dwie strony).


Co do mojego podejścia do CA - podejście mam takie jak do wszystkiego - po pierwsze rozsądek , a po drugie najlepszy stosunek ceny do jakości ;) Na razie wszystko chodzi na kablach Peiynga Basic, szału nie ma, 12V ma 5mm2, więc bata nie ma, ale roboty dużo nie było z położeniem, więc w przyszłości nie wykluczam zmian. Z obecnymi zakupami moje CA pochłonęło 1200zł, więc ni to mało ni to dużo, najważniejsze, że wystartowałem, a na ilu się skończy to nie mam pojęcia, chociaż korcą mnie już przednie wrota by je wygłuszyć, więc kolejne ~300zł się szykują ;) Póki co jestem zadowolony z efektów i nie prędko mi do audiofilskiej choroby ;)

Radio: Sony CDX-GT 650UI
Przód: JBL CS-6C podpięte pod radio
Tył: GMS-1865 podpięte pod radio
SUB Magnat BS30 + Edition Two

czaszunia1 - 18 Lipiec 2014, 19:49

Chcesz mi powiedziec ze kabel zasilajacy masz o grubosci 5mm2?! Cena jest poprostu obledna za magnata i kable. Mogles troche poczytac badz sie podpytac i cos bysmy wymodzili. Czytajac podpis wnioskuje ze masz gmsy z tylu. Ale wez je odlacz sprzedaj. Zrob drzwi wedle ksiazek i madrosci mata gms 07xl zakryj otwory technologiczne i zalep mata znowu. W temacie moim masz pokazane co i jak.
Co do cen to 1200 zl poszlo ci w co bo jakos za duzo wyplaciles kasy na " dobre" granie. Zestaw przedni jeszcze jak cie moge na poczatek dobry. Opisz co jak z subem jak sie zgrywa , jakie masz dokladnie kable przekroje zasilania i glosnikowe i rca. Podejrzewam ze piec bedzie goscil wiec troche pracy przed toba. I duzo wiekszego budgetu.;-)

Deadi - 18 Lipiec 2014, 21:21

Mała pomyłka - Kabel 8GA, czyli 8mm, a bezpiecznik na kablu 30A
Głośnikowy 2.5mm

Co masz na myśli obłędna cena? Żebym wiedział, to bym tych GMSów nie kupował tylko od razu w SUBa się zaopatrzył ;)

Głośniki puszczę na allegro i będzie już na parę mat ;)

Dzisiaj już wszystko zamontowałem na sicher wraz z stabilnym zamocowaniem - Suba przykleiłem na rzepu + zaciągnąłem na dwa paski do prętów od tylnej kanapy, a wzmacniacz przykręciłem do wykładziny ;) jutro zrobię fotkę.

Co do wygłuszania drzwi: na blachę położyć ową 07XL od wewnątrz i zewnątrz czyli łącznie 2 warstwy, a kładłeś coś na boczek? bo widziałem, że są pianki 2mm albo 3mm i myślałem by wykleić tym właśnie boczek od środka.

Poza tym dalej męczą mnie te dystanse - co zrobiłeś z plastikowym fabrycznym gniazdem? modyfikowałeś boczek w tym obrębie?

czaszunia1 - 18 Lipiec 2014, 22:18

8mm2??!!!! To jestes niezlym kamikadze! Kabel zasilajacy to minimum 20mm2 w gore!
Cena obledna bo za tyle co napisales to mozna calkiem fajnego suba kupic. Magnat to wcale nie jest cos dobrego. Czasy tej marki minely mega dawno temu.
Co do wygluszenia drzwi w temacie masz pokazane co i jak zrobic.
Pianki nie dam bo nie zamkne tapicerki na spinki.
Co do dystansow to boczek jest pociety na szerokosc dystansow oszczedzilem tylko to dolne mocowanie boczka podcinajac dystanse.reszta to ciecie boczka zeby wlazlo to wszystko przez dystanse na miejsca.
W obrebie woofera u mnie na boczku jest jedna wielka dziura.

Deadi - 18 Lipiec 2014, 23:55

Po co taki drut, skoro wzmacniacz generuje maksymalnie około 16A?
czaszunia1 - 19 Lipiec 2014, 08:39

Po to taki drut ze jak zrobisz drzwi i troszke poczytasz co i jak sie z czym je to bedziesz zakladal albo 2 kanal albo 4kanal i mono do suba . A wtedy kabelek 8 mm bedziesz sobie musial wymienic razem z rca bo pizdzingowe kable sygnalowevto juz naprawde ............
Uwierz ze jak raz sprobujesz to to jest nalogiem. Hobby bardzo postepujace.

Deadi - 20 Lipiec 2014, 19:39

Gdybym planował w niedalekiej przyszłości poważny upgrade to wziąłbym pod uwagę to co piszesz, ale z racji, że po 1. położenie kabla trwa około godziny-dwóch, a po 2. kolejny najbliższy plan to drzwi, a wzmak to daleki plan to nie było sensu pakowanie 100zł w kable do sprzętu za 400zł ;)
czaszunia1 - 20 Lipiec 2014, 20:17

no wlasnie uwierz ze pakowanie kasy w kable to podstawa. I jestem pewien ze jak zrobisz wrota to bedzie ci malo i malo wiec wkoncu kupisz jakis piecuch i dopiero sie zacznie:)
Deadi - 20 Lipiec 2014, 21:09

Dlatego wszystko robię etapami, bo cel to osiągnięcie relatywnego ideału ;)
Wiadomo, że kable to sprawa kluczowa, ale z racji, że kable peyinga miałem za free, a nadają się do tego co mam to ja dałem, a jak będzie potrzeba to się wymieni na coś lepszego :)

A powiedz mi tą blachę nitowałeś? nawiercałeś coś w drzwiach? aaa i widziałem, że w okolicy dystansu na drzwiach jest przetłoczenie, nie było problemu by ten dystans idealnie przylegał?

wojtis1990 - 20 Lipiec 2014, 21:13

Deadi napisał/a:

A powiedz mi tą blachę nitowałeś?

Przykręcona jest na blachowkręty :P ale czaszunia1, był za bardzo zamaszysty i co 3 ci mu uciekał hehe.
Deadi napisał/a:
okolicy dystansu na drzwiach jest przetłoczenie

Już nie ma bo zostało potraktowane szlifierką kontową :P

Deadi - 20 Lipiec 2014, 21:30

w sensie wycięte czy spłaszczone? ;)

co raz bardziej mnie to przeraża :-D

czaszunia1 - 20 Lipiec 2014, 22:02

dziura jest wycieta kontowka na wymiar dystansow i wszystko do kupy skrecone zeby nie bylo lipy. Nie ma sie co przerazac tylko trzeba robic dobrze. Blacha jest przykrecona pchelkami do drzwi
Deadi - 12 Marzec 2015, 13:49

Witajcie ponownie :)

Wracając na moment do tematu SUBa - kupiłem nowe Chinche SINUSLIVE CA50 i puściłem drugą stroną. Faktycznie puszczone kable sygnałowe puszczone razem z prądowym generowało zakłócenia - teraz problemem znikł.

Natomiast ponownie powróciłem do tematu wygłuszenia, bo nadal mnie irytuje trzeszcząca tapicerka. :D

Jestem na etapie kompletowania mat, jak zacznę robotę dam znać :)

czaszunia1 - 13 Marzec 2015, 06:02

Jakimi matami bedziesz drzwi robil? I pamietaj ze tapicerka jest plaska ( co za furak?), widzisz jaka roznica w kladzeniu kabli jest teraz. Jak cos sluze pomoca bo widze zaczynasz robic cos ok:-) tylko przyloz sie do zrobienia drzwi bo cytryny to maja miekkie blachy i trzeba by zrobic x2 na zew poszyciu.
Deadi - 25 Marzec 2015, 00:07

Do oklejenia drzwi używam taśmy dekarskiej Tytan.
Wczoraj pozdejmowałem boczki, nic nie urwałem :D , a dzisiaj wziąłem się za robotę. Na razie oklejone prawe drzwi. Jutro robię lewe i zaczynam przygotowania do wytłumienia boczków.
Co do dystansów kupiłem 36mm+12mm. Wszystko okleję GMS-012, skleję czarnym silikonem uniwersalnym i wkręcę na blachowkręty. Jutro pocykam fotki to wrzucę ;)
A boczki myślę by potraktować od wewnątrz pianką do okien i silikonem, to znaczy wszelkie większe dziury wypełnię pianką, a wszelkie szpary i ruchome elementy zaleję silikonem. Gdy wszystko zaschnie okleję je GMS-012 3mm. Myślę, że wszystko powinno się zamknąć i jakość pomieścić :)

czaszunia1 - 25 Marzec 2015, 08:35

Jak wrota wyklejasz dekarą to zrob poszycie zew. Na dwóch warstwach. I uwierz ze sie oplaci. Mam nadzieje ze bedziesz zakrywal blacha otwory technologiczne zgodnie ze sztuka a nie zostawisz to nie zrobione?! Co do oklejenia dystansow pianka 012 to raczej kiepski pomysl. Zrob ten zabieg dekamatem;-) ,bo pianka nie da dodatkowej sztywnosci. Na boczek wystarczy i 01 ale jak masz 012 tez bedzie ok . Powodzenia w modach i dawaj foty:-)
Ps, mam nadzieje ze glosnikowe przepusciles w przepustach? I co za zestawik chcesz w drzwi dac?

Deadi - 26 Marzec 2015, 00:19

Niestety nie mam warunków garażowych i odpuściłem sobie nitowanie blachy bo ciężko na ulicy wiercić nie mając prądu ;)
Dekarką okleiłem wnętrze i zewnętrzną część drzwi, na zewnątrz dałem2-3 warstwy, więc trochę pomoże to zastąpić blachę. Dzisiaj skończyłem lewe drzwi i obrobiłem boczki.
Dziś również dostałem dystanse 36+12mm i matę 012.
Boczki wypełniłem silikonem sanitarnym we wszelkich zakamarkach i szczelinach oraz wyciąłem (a raczej wypaliłem lutownicą :D ) troszkę gniazda by wpasować dystanse. Pasują idealnie, zachowałem dwa oryginalne mocowania na wkręty i dodatkowo skręcę dystans wraz z boczkiem do blachy drzwi by wszystko było sztywne.
Na razie brak komplikacji, jutro zabejcuję na czarno dystanse, poszukam w sklepie wkrętów i wstępnie przymierzę boczek do drzwi. Niestety do pracy mam na 14, więc wiele nie na robię.
Matę 012 wkleję w boczek pod warunkiem, że będzie luz przy przymiarce, a jak nie będzie to tylko fragmentami by odseparować go od drzwi.

Kabli też nie ciągłem bo nie chciałem ruszać wiązki, głośniki grają pod radiem, wiec na razie darowałem sobie ten zabieg, a gra odseparowany JBL CS-6C

Mam nadzieję, że po całej tej operacji zniknie ten drażniący i szpecący dźwięk trzeszczącej tapicerki, a przy okazji dojdzie trochę basu :)

czaszunia1 - 26 Marzec 2015, 19:38

No to jak nie dawales blachy na drzwi tylko zamatowales o tak oo to bedziesz mial mega podbicie na dolnych rejestrach w grze wf. A to kardynalny blad bo mata bedzie dzialac jako membrana bierna.
Kable ori i wszystko pod radiem to tez troche pol srodki bo nawet polowy z tego co te jeble moga nie uzyskasz
Choc dobrze ukierunkuj tw zeby choc gora miala rece i nogi. Bo radio podejrzewam ze nie ma czasowek?

Deadi - 27 Marzec 2015, 00:29

Ja ten zestaw mam już zamontowany od dłuższego czasu i gdyby nie pierdzące przednie drzwi to byłoby nawet znośnie, choć brzmienia mogłoby być więcej dlatego zdecydowałem się ruszyć wrota i je udoskonalić. Radio mam Sony CDX-GT 650UI - czasówki są i nawet są słyszalne różnice.
czaszunia1 - 27 Marzec 2015, 05:41

brzmienie to mozesz zmienic dodajac piec lub zmieniajac jednostke. A co do czasowek w radiu to z tego co widze nie to plynnych czasowek tylko pozycje. czy sie myle? Wrzuc kilka fot jak zrobiles te wrota bom ciekawy.
Deadi - 1 Kwiecień 2015, 18:10

Wrota skończone :-D

Fot nie ma, bo nie było czasu i warunków na pstrykanie.

Podsumowując:

1. Drzwi oklejone dekarką Tytan od środka 1 warstwa i zewnątrz 2 warstwy
2. Wszelkie szczeliny w boczku zalane bezbarwnym silikonem sanitarnym.
3. W miejsce mocowania głośnika wstawiony na silikon dystans łączny 48mm i wkręcony na wkręty do drewna od wewnętrznej strony. Miejsce rozciętego (lutownicą :D ) boczka przy oryginalnym dystansie oklejone i usztywnione dekarką - po przykręceniu boczka do drzwi nic nawet nie drgnie.
4. Cały boczek wyklejony od wewnątrz GMS 012 3mm, miejscami można dać grubiej, ale mi starczyło tylko na pojedynczą warstwę.
5. Wszystko spasowało się idealnie, że aż sam z ojcem nie dowierzaliśmy efektu naszej pracy (wiszę mu flaszkę za pomoc :mrgreen: )

Wrażenia:
- drzwi wyraźnie cięższe, czuć zwłaszcza przy zamykaniu
- pukając w drzwi od zewnątrz samochodu słyszy się pukanie jak w drzewo, dla porównania pukanie w tylne słyszy się dzwon ;)
- jest zdecydowanie mniej zniekształceń dźwięków wywołanych pracą głośnika i tapicerki, choć do ideału troszkę brakuje - ale to już wina wszelkich plastików.
- przed wygłuszaniem gdy muza grała głośno to w schowkach bocznych wszystko latało jak galareta, teraz zauważalne są minimalne drgania, która są mało wyczuwalne.
- basu jakoś nie przybyło, ogólnie dźwięk jakoś nie powala, choć to pewnie kwestia głośników i wzmacniacza
- podłączyłem próbnie te JBLe pod Magnata 2x55W i szału nie było, troszkę głębszy dźwięk, ale nie powalił na kolana, ale w końcu to wzmacniacz za 170zł.
- rozmyślam nad nowym wzmakiem, 2CH na przód lub 4Ch na przód + SUB, lecz kompletnie nie mam pojęcia co kupić (500-600zł), bo co opinia w necie to inna myśl.
- w planach mam jeszcze zrobienie tub w półce pod GMS 1865 i dołożenie jakiś tweetów, a z przodu założenie czegoś co w końcu zagra basem.
- na razie będzie jak jest, bo wczoraj strzeliła mi linka sprzęgła w centrum Wrocławia i musiałem wybulić 300zł na przywrócenie sprawności ;)

Jak możesz to poleć jakieś wzmaki, ewentualnie jak się ma moc RMS w głośnikach i w wzmaku, bo ponoć głośnik ma być mocniejszy (ile razy mocniejszy) i czym się kierować?

A jutro zrobię foty boczka i głośnika z zewnątrz ;)

czaszunia1 - 12 Kwiecień 2015, 10:15

Jestem bardzo ciekaw jak to gra, bo jesli przylozyles sie do drzwi to powinnobyc w miare poprawnie. Co do jakichs rezonansow boczkow i tapicerki czy plastikow to sie nie przejmuj wkoncu sie ulozy wszystko. Problemem xsary w drzwiach jest odbicie fali stojacej. Tutaj ratunkiem sa xorby(mam 1 kpl. na sprzedaz.) U mnie wyeliminowaly wszelkie znieksztalcenia i dol pasma z wf sie poprawil a caly wf znow zaczal pedzic jak expres:)
Napisz jak masz to wszystko podlaczone i poukladane. BO jesli masz czasy i lecisz z seryjnych zwrotek z zestawu to roznie to bywa. trzeba by albo z 4 kanalu puscic aktywnie o ile piec bedzie mial filtry albo troche pogrzebac w radiu na mozliwosci radia. Tw na slupkach?
Dokladanie jakichs glosnikow w polke sobie daruj bo to nie ma sensu i wszystko zepsujesz tym jak chcesz miec dobrze to zrobione.
Co do kupna piecow i suba to temat jest tak wielki jak morze. Piec kupujesz pod zestaw i preferencje muzyczne czyli jaki profil brzmienia cie interesuje. jesli masz 600 zl na piec i suba to raczej wyrobisz sie z piecem tylko 4 kanalem zeby pozniej kupic suba.
Co do mocy glosnikow i mocy wzmacniacza to polecam podstawowa lekture w postaci faq nazara wszystko opisane jak na tacy.
Ale w takim skrocie to wzmacniacz ma byc mocniejszy niz glosnik zeby mial na dnim kontrole . A czym sie kierowac w zakupie? ,jw profilem brzmienia jaki chcesz uzyskac. jaki masz docelowy zestaw z przodu? o jakim brzmieniu?
Wszystko da sie poukladac ale trzeba nad tym troche posiedziec bo to nie takie proste dla kogos kto dopiero zaczyna.

Deadi - 12 Kwiecień 2015, 12:05

Mam garść niusów :D

1. Kupiłem Crunch GPX 1000.4 ;)
2. Przy okazji odwiedziłem PRO sklep CA i sprzedawca ponad godzinę mnie oświecał - nie ma to jak pogadać w cztery oczy ;)
3. W owym sklepie zostałem zamroczony głośnikami Audio System M165
4. Podłączyłem owego Cruncha kablem 16mm, do przodu wstawiłem GMSy 1865 i tweety JBLa i w końcu usłyszałem BASS :D (midbassy JBL poleciały na półkę)
5. Tweety JBLa niestety pod wzmakiem dają po uszach i albo je pchnę na allegro razem z midbasami z półki albo je podłączę pod radio. (skłaniam się opcji 1 czyli sprzedam zestaw JBL, sprzedam GMSy i kupię M165 :D )
6. SUB choć marny to pod tym wzmakiem ożył - nie buczy, a po prostu ładnie gra - kiedyś może go zmienię, zwłaszcza po tym jak usłyszałem miazgę z 20cm suba ;)
7. Jak dla mnie już jest b. dobrze, a czuję, że za jeszcze niewielkie pieniądze może być cudownie ;)
8. dodaję fotki ;)

czaszunia1 - 12 Kwiecień 2015, 14:21

1 zamroczyl cie zebys kupil cruncha. Ile dales?
2 ciekawe czy cos z tego oswiecania sie sprawdzi bo sprzedawcy przewaznie nie maja pojecia o tym co mowia.chyba ze byl to naprawde dobry sklep....
3 Audio systemy dobre zestawy warte posluchania ale zeby miazdzace to nie koniecznie. Lepiej poszukac nawet AS 165c czyli wf z zestawu xion,radion. Albo helony ale to juz trzeba duuuuzo prundu.
4 mowilem ze jak podlaczysz przod pod wzmacniacz nagle ws,ystko ozyje. Te wf z polki wywal bo jesli to zrobiles po oswieceniu przez sprzedawce tzn ze albo chlop nic nie wie albo nie sluchales:-P
5 tw jebla nie nadaja sie do grania i trzeba troche zestawow przerobic zeby trafic w swoj profil. Ale as fajne tylko drogo deko.
6 gratulacje, a co za sub 8"? Jeszcze bys sie zdziwil co mozna z 8" zrobic. A na fotkach co to za magnat nie mow ze to to?:-/
7 za niewielkie pieniazki mozna zrobic budget granie na dobrym poziomie kwestia dobrania komponentow i posluchania innych aut na spotach. Zajrzyj do nas na forum strefy ca i zobacz gdzie sie chlopaki spotykaja cos naucza pomoga doradza:-)
A ogolnie gratulacje za dystanse ladnie wyszlo tylko swiatlo wf male. Mozna bylo wiecej wyciac.

Deadi - 13 Kwiecień 2015, 12:59

1. Na niego zdecydowałem się sam - 290zł za sam wzmak.
2. Ten akurat wydawał się być konkretny i rzeczowy
3. On jest przedstawicielem AS, więc może dlatego je zachwalał, ale fakt faktem odsłuch w sklepie i potem w samochodzie powalił mnie na kolana
4. Wystawiłem zestaw JBLa i GMSy na allegro i jak to sprzedam to kupię coś tylko na przód, a półkę wymienię na bez dziur ;) pomysł z głośnikami w półkę był mój :P
5. Zaraz idę je podłączyć pod radio, a jak sprzedam to kupię coś jedwabnego. Ogólnie to przymierzam się na EL COMP 6 kompletny zestaw na przód.
6. BS30 :mrgreen: jego wymienię na końcu na coś klasowego ;)

Deadi - 17 Kwiecień 2015, 16:03

Kupiłem El COMP 6 :D
Sprzedałem JeBLe i GMSy
Pozbywam się Magniota ;)
I planuje kupić EXCURSION SX-10S4 lub coś podobnego
Jeśli możesz to doradź jaki sub (BR, zamknięty) do rocka i metalu będzie najlepszy i jakiej mocy do owego Cruncha 250W RMS w mostku.

czaszunia1 - 18 Kwiecień 2015, 09:38

Gratulacje:) tylko jesli sluchasz na codzien i glownie rocka i metalowej muzyki to EL compy szybko zmienisz;p cieply i bardzo miekki wf. a tw to juz wogole brak slow, ale podlacz i posluchaj bo sam musisz sobie opinie wyrobic:)
Co do suba to skladowych jest kilka:
1 muzyka (juz mam podpowiedz)
2 budget
3 litraz budy (ilosc zajetego miejsca w bagaju)
E-SX moze byc choc trzeba mu dac zeby ladnie zatelepal. a czemu 10 a nie 8"?

Deadi - 18 Kwiecień 2015, 15:13

Budget 300-400 za całość
Litraż im mniejszy tym lepszy, choć jak będzie większy to tragedii nie będzie ;)
8'' też może być - dla mnie nie mają znaczenia parametry jako takie - bardziej chodzi mi by to grało w pożądany sposób do pożądanej muzyki ;)
Nie chce cudować i bawić się w strojenie suba, bo kompletnie nie mam o tym pojęcia, bardziej chodzi mi o wytyczne typu closed gra tak, a BR bardziej tak. Niby czytałem Nazara i wiele innych artykułów, ale prawda jest taka, że wszystko gra inaczej, a do tego jeszcze każdy ma inną percepcję i w rezultacie wychodzi misz masz ;)

Muzyka raczej mieszana acz ze wskazaniem na owy rock/metal, El compami pocieszam się drugi dzień i na razie je oszczędzam żeby się wygrzały. Pierwsze co rzuca się w uszy to dobra średnica, wszystko gra na flacie bez loudnessów i innych cudów, a średnica to coś czego brakowało mi JeBLach czy GMSach.

Tak naprawdę konkretną opinię o nich wydam za jakiś czas jak wszystko w miarę dostroję i ogarnę :)

czaszunia1 - 19 Kwiecień 2015, 12:50

Jesli szukasz takiego suba do 300 zl to mam fajne subki na sell.
Twistera 12" kwadratowy subik twardo grajacy do muzyki rockowej igielka w budzie cl juz , nowy, 300 z przesylka.
IT MDS 08 , 2 szt w 35 litrach cl rewelacyjne suby szybkie i jak trzeba to zagraja z kopem. 300zl.
Cerwin vega 88 czyli rowniez 8" ale cewka 8 ohm i min 300 w trzeba jej dac. Pieknie grajacy subbas w budce cl 13 litrow. 300zl.
Co do wytycznych czy cl czy br to roznie bo br musisz robic pod konkretnego suba bo buda musi miec odpowiednie strojenie. Wymiary br itp wiec wiecej zabawy ale i zejscie wieksze czyli rozpierducha.
Cl to bardziej kulturalne granie . W punkt szybko i tak jak trzeba.

Deadi - 5 Maj 2015, 14:55

Po odpowiednim strojeniu doszedłem do wniosku, że szkoda kasy na nowego suba :)

Gain na maxa, ustawiałem z miernikiem, dźwiękiem 50Hz na podstawie prawa Ohma.
Docelowo powinno być ~32V, mi maksymalnie wyszło 25V (czy to "zasługa" wzmacniacza?)
LPF na wzmaku 80Hz, w radiu jeszcze muszę wyczaić na słuch.

Przód również ustawiałem z miernikiem i dźwiękiem 1KHz, tam bez problemu udało się ustawić gain na wyliczone napięcie z prawa Ohma, HPF na wzmaku 80Hz, w radiu OFF. Dodatkowo pod Dimensiony podpiąłem dołączone dodatkowe kondki by nie biły po uszach.

Efekty? to co kiedyś miałem na podbiciach, korektorach i innych badziewiach teraz mam na totalnie "czystych" ustawieniach :)

czaszunia1 - 5 Maj 2015, 19:35

Deadi napisał/a:
Gain na maxa, ustawiałem z miernikiem, dźwiękiem 50Hz na podstawie prawa Ohma.

to teraz mi powiedz jakie i kiedy -przy jakim volumie masz znieksztalcenia? bo podejrzewam ze sub lapie przester jak masz gaina na full. Podjedz na spota jakiegos do chlopakow to pomoga ci ogarnac to wszystko bo o rozlozeniu sceny nic nie pisales :) a tylko o subie.

Deadi - 6 Maj 2015, 00:10

Skala jest 50, do 40 spokojnie mogę słuchać, a powyżej to zależy od nagrania, choć sam sub nie wykazuje jakiś mega przesterów powyżej 40. Bardziej buda wpada w taki rezonans, że zagłusza suba ;)

Co do sceny to mam możliwość załączyć opcje Position na Front, Front L i Front R, a następnie korekcję tego od -3 do 3 i pozycję suba czyli daleko, blisko i normalnie.
Na razie jadę na czystych ustawieniach i z czasem będę modyfikował owy POS ;)

czaszunia1 - 20 Czerwiec 2015, 22:22

I jak tam postepy w sarce? Gra cos juz z glowa czy posucha:)
csbiczek - 12 Lipiec 2015, 09:37

No proszę kogo znalazłem:) Witam!:) Jest tu jakiś wątek do przywitania się etc?;)
czaszunia1 - 12 Lipiec 2015, 09:44

Siemasz:-) pozno sie tu zjawiles;-) witamy na forum. Widze ze nasze forum sporo uczy jak juz szukasz dzialu powitan. Poszukaj w ogolnym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group