Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - 2.0 hdi gaśnie na luzie

dalmashin - 7 Marzec 2014, 18:28
Temat postu: 2.0 hdi gaśnie na luzie
Witam.
Mam xsare 2.0hdi 90KM kombi 2001r. Około miesiąc temu zauważyłem pewien problem podczas jazdy. Mianowicie gdy wciskałem pedał gazu samochód jakby najpierw na ok. 2 sekundy zwalniał poczym przyśpieszał (takie mam odczucie, tak jakby najpierw lekko nacisnąć hamulec po czym pedał gazu). Zdarzyło się to już kilka razy i trwa zazwyczaj ok. 1 min. Żadne kontrolki od silnika w tym momencie się nie zapalają. Dziś jednak dokładnie miałem ten sam objaw jednak podczas dojazdu do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła samochód gasł. Gdy puszczałem sprzęgło to odpalał mi na biegu, lecz gdy musiałem się zatrzymać nie mogłem już odpalić go z kluczyka. Normalnie kręci lecz nie odpala. Zepchnąłem go na bok i posprawdzałem kable (były ok.) i odłączyłem kleme od aku. Po ponownym podłączeniu klemy auto odpaliło bez najmniejszego problemu. Przejechałem parę kilometrów i znów to samo. Za trzecim razem przy przekręcaniu kluczyka zauważyłem, że wskazówka prędkości z zera uniosła się na ok. 18km/h po czym zaczęła lekko falować. Próbowałem odpalać ale nic to go zepchnąłem na pobocze i jeszcze raz spróbowałem bez zdejmowania klem. Odpalił normalnie. Dodam także, że czasami gdy stoję na światłach (na luzie) obroty skaczą od ok. 600 do 1100 (mam wrażenie, że już prawie zgaśnie zaraz ale nie). Dzieje się to czasami ale tylko raz do tej pory przy takim skakaniu obrotów silnik zgasł. Może to ma związek z dzisiejszymi problemami. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

sasun71 - 7 Marzec 2014, 19:19

dalmashin napisał/a:
2 sekundy zwalniał
miałem tak po kupnie auta-było zamulone na wydechu...ale większych problemów nie miałem jak Ty. poza tym w poście rok auta 2001 a w profilu niczym nówka ;-)
dalmashin - 7 Marzec 2014, 20:38

Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz dokładniej sprecyzować, że mialeś zamulone na wydechu. W którym miejscu? W jaki sposób oczyszcileś?

Ps. Profil juz zmienilelem.

wojtis1990 - 7 Marzec 2014, 20:41

dalmashin napisał/a:
Czy możesz dokładniej sprecyzować, że mialeś zamulone na wydechu. W którym miejscu? W jaki sposób oczyszcileś?

Zapewne wyciął katalizator :lol:

sasun71 - 7 Marzec 2014, 20:58

dalmashin, dałem mu czadu łagodnie mówiąc na trasie..nic nie ingerowałem w wydech.nowe filtry paliwa i powietrza a poza tym dwa razy dodatek na wtryski ale proporcja mniejsza niz zalecane na bak (obroty lekko falowały i dlatego dodatek)
morski - 9 Marzec 2014, 08:16

sasun71-jaki to był dodatek na wtryski???????
sasun71 - 9 Marzec 2014, 09:35

morski, żeby nie było że reklama :mrgreen: :lol: firmy xeramic .czarna butelka ;-)
ANTYCYT - 9 Kwiecień 2014, 15:26

Przerabiałem ten problem 2 razy. Zakupiłem identyczną xsarę i na początku miałem taki mały problem że raz na jakiś czas gasł.
Okazało się że to postępuje( falowanie, regularne gaśnięcie). wymieniłem zaworek CR i przeszło na 2000 km. Potem okazało się że to pompa CR łuszczy się czyli 1500 PLN. Był spokój na 10000 km. Do tego jeszcze zrobiłem wtryski trochę pojeździła i problem z pompą powrócił. Straciłem na xsarze dużo kasy. Ogólnie nie polecam naprawy tego auta gdyż w moim przypadku była niopłacalna (trzeba wymieniać CAŁY układ paliwowy w jednym czasie). Po takim zabiegu ponoć jeździ, ale tego już nie sprawdzałem.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group