Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - czuc nierówności na kierownicy

hefaistos - 26 Czerwiec 2014, 23:25
Temat postu: czuc nierówności na kierownicy
Witam

zastanawiam się nad takim problemem a może to nawet nie problem tylko jestem przewrażliwiony i ten typ tak ma. Chodzi mianowicie o to iż w xsarze da się odczuć na kierownicy większośc nierówności na naszych, jakby nie było, wspaniałych drochach. Zwłaszcza zauważam to na jakiś tarkach czy groszku na drodze. Kierownica wtedy potrafi sama kręcić się w lewo i w prawo a wydaje mi się że tak być nie powinno w porównaniu do innych samochodów którymi jeździłem. Tak na prawde w zawieszenieu nie robiłem nic od 70tys które przejechałem oprócz 2x wymiany drążków stabilizatora ale je odrazu słychać poprzez głuche stuki w kabinie. Nie robiłem z powodu gdyż co zajade na warsztat (nie zawsze ten sam) to odpowiadają że zawieszenie jest sztywne i nic nie kwalifikuje się do wymiany.
Która część odpowiada za sztywność kierownicy na nierównościach, da się to jakoś zlokalizować?

wojtis1990 - 26 Czerwiec 2014, 23:38

Końcówki, sworznie, luz na listwie magla, luz na krzyżaku, luz na łożyskach amortyzatorów.
Jacoll - 26 Czerwiec 2014, 23:42

hefaistos, Ciśnienie w gumach dobre? Nie jest za dużo?
karola44-81 - 1 Lipiec 2014, 18:25

Obstawiam zużyte, może nawet uszkodzone amortyzatory.

U mnie niby przęglady przeszło rewelacyjnie, ale ciągle coś pukało i nieprzyjemnie się jeździło.
Założyłem nowe amortyzatory i auto zmieniło się diametralnie.
Teraz przód płynie po drodze, a żadnych drobnych nierówności nie słychać i nie czuć w rękach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group