Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Wzrost temperatury

fanx - 31 Lipiec 2014, 10:07
Temat postu: Wzrost temperatury
Wczoraj wrcajac z pracy nagle gwałtownie skoczyła temeratura na wskaźniku(max) i pojawił się komunikat STOP ENGINE, WYSOKA TEMPERATURA.

Wyłaczyłem silnik, chwile postałem. urouchomiłem ponownie -to samo. Potem włączyłem ogrzewanie w aucie na maxa, temp spadła to 3 kresek i dojechałem 20km do domu bez problemu. Zauważyłem ze wiatrak nie załącza się wcale. Bezpiecznik ok.Płyn jest.

Gdzie szukać przyczyny?

niamniam29 - 31 Lipiec 2014, 10:14

sprawdź na "krótko" czy załączy się wentylator, jeżeli tak to termostat. Jeżeli nie to znasz przyczynę
Dziadek59 - 31 Lipiec 2014, 10:42

Do sprawdzenia włącznik wentylatora. Jeśli po podłączeniu na krótko wentylator działa to do wymiany włącznik wentylatora.
fanx - 31 Lipiec 2014, 11:39

wentylator na ,,krótko" nie załącza sie ;/
fanx - 31 Lipiec 2014, 14:42

Nowy wentylator w sklepie 1900zł!!! szok;/

Trwają poszukiwania używki....

A tutaj ciekawy temat który znalazłem odnośnie nie działajacych wentylatorów na innym forum. MOże komuś się przyda..

http://citroen.auto.com.p...pic.php?t=85895

ps. jak podepne inny went to dam znać.

fanx - 1 Sierpień 2014, 13:25

Używkę bardzo trudno znaleść.

Czy ktoś może jest w posiadaniui takowej lub ma namiary na jakąs hurtownie w której można taki wentylator z reulatorem prędkości dostać?

ROBSON1976 - 1 Sierpień 2014, 14:38

Przecież nie musisz szukać od picasso może być od c5, berlingo, peugeota. Większość wentyli PSA są kompatybilne. Oczywiście najpewniej jest zweryfikować po vin-ie.
fanx - 1 Sierpień 2014, 19:00

No własnie z tym dopasowaniem po vinie jest lipa bo według sklepu cena jest taka sama do każdego auta...czy to C czy P...

zjeździłem wszystkie szroty w promieniu 30km od domu,allegro nie ma a jak ma to komplet za 700-800zł używany,ostatecznie kupłem po mega rabacie ze sklepu za 1270zł bez faktury. O dziwo po odwiedzinach ASO usłyszałem ze Citroen nie ma tej częsci w Polsce a sprowadzenie jej z Fracnji zajmie prawie 2 tyg!...

sp4lvc - 2 Sierpień 2014, 12:45

To jakieś jaja!
fanx - 2 Sierpień 2014, 15:50

Ale że co? jaja bo drogo? jaja że ASO nie ma? czy jaja że się popsuło? :)

Went wymieniony na nowy, śmiga aż miło, niestety byłem pod presją czasu bo jutro wyjeźdzam i musiałem mieć auto sprawne. Stary went był tak przegnity że szkoda gadać, sterownik prędkości była tak zmasakrowany że nie było co nawet próbować naprawiać...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group