Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - jaki tłumik środkowy? lub ewentualny sposób naprawy

hefaistos - 11 Wrzesień 2014, 20:22
Temat postu: jaki tłumik środkowy? lub ewentualny sposób naprawy
Witam

Jaki tłumik środkowy polecacie do mojej xsary, chodzi o jakośc wykonania, trzymanie parametrów (słyszałem że niektóre nie pasują i trzeba je giąć) no i oczywiscie cene, nasz nieodłączny wskaźnik zadowolenia.

Problem jest taki że rozleciało się mocowanie tłumika środkowego z końcowym. Jest tam jakiś kołnierz w postaci grzybka który nie sposób pospawać na stałe bo nie da rady potem założyć tłumika środkowego i końcowego jednocześnie. Może ewentualnie zamiast wymiany ktoś ma sprawdzony sposób ską wziąć, dobrać, dorobić taki kołnierz? mam spawarki, mam gaz spawalniczy.

wojtis1990 - 12 Wrzesień 2014, 07:42

Da się kupić same "grzybki" to jest złącze francuskie i da się pospawać.
A o tłumikach był ostatnio temat, tam znajdziesz odpowiedź jaki kupić.

karola44-81 - 12 Wrzesień 2014, 10:12
Temat postu: Re: jaki tłumik środkowy? lub ewentualny sposób naprawy
hefaistos napisał/a:
Witam

Jaki tłumik środkowy polecacie do mojej xsary, chodzi o jakośc wykonania, trzymanie parametrów (słyszałem że niektóre nie pasują i trzeba je giąć) no i oczywiscie cene, nasz nieodłączny wskaźnik zadowolenia.

Problem jest taki że rozleciało się mocowanie tłumika środkowego z końcowym. Jest tam jakiś kołnierz w postaci grzybka który nie sposób pospawać na stałe bo nie da rady potem założyć tłumika środkowego i końcowego jednocześnie. Może ewentualnie zamiast wymiany ktoś ma sprawdzony sposób ską wziąć, dobrać, dorobić taki kołnierz? mam spawarki, mam gaz spawalniczy.


Do XP zakładałem zamiennik katalizatora z plecionką firmy Ferroz.
Spasowanie i wykonanie dobre. Nic nie ciałem i giąłem.
Do twojego auta znajdziesz tutaj:
http://ferrozkatalog.pl/u...egoly.html#null

hefaistos - 1 Październik 2014, 12:47

dzięki za odpowiedzi temat jednak rozwiązałem odkurzając spawarke :) . Może nie wygląda estetycznie ale jest pospawane dokładnie. dzięki i pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group