Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Deszcz i kontrolka ładowania

VTR - 14 Październik 2014, 18:12
Temat postu: Deszcz i kontrolka ładowania
Podczas jazdy w deszczowe dni, po wjechaniu w kałużę, przy mniejszych prędkościach jak woda chlapnie gdzieś pod silnik świeci się kontrolka ładowania, pika dźwięk ostrzegawczy, czasem na moment zginie wspomaganie. Wymieniłem pasek+napinacz. Teraz problem pojawia się rzadziej, ale nadal jest. Pomaga wkręcenie silnika na wysokie obroty, wtedy czasami pasek krótko zapiszczy i kontrolka zniknie. Niestety po wjechaniu w następną kałużę zabawa od nowa :(
Co może być przyczyną? Macie jakieś pomysły?

wojtis1990 - 14 Październik 2014, 18:18

A co ty sie dziwisz ? 99,9% samochodów tak reaguje na wode.
Załóż sobie dolną osłonę i woda nie będzie zalewała paska.

VTR - 14 Październik 2014, 18:33

Dużo jest roboty z zakładaniem tej osłony pod silnik? W jaki sposób ją się mocuje?
wojtis1990 - 14 Październik 2014, 19:51

Kilka wkrętów + blaszki - tak to wygląda fabrycznie.
Na prawdę nigdy nie widziałeś osłony pod silnikiem ?

materwyx - 14 Październik 2014, 21:21

To Ci nic nie da. Ja w swoim Picasso mam to samo i osłona pod silnikiem też jest zamontowana. Zastanawiałam się co to może być. Wpadłem na pomysł że przyczyną mógłbyć brak plastiku ( kawałka nadkola ) za prawym kołem. Ten plastik ma za zadanie osłaniać pasek alternatora. Po założeniu tego plastiku - bo kiedyś mi odpadł - Problem ustąpił.
wojtis1990 - 15 Październik 2014, 07:33

A no to jak w ogóle macie plastiki pościągane to co sie dziwić że pasek zalewa ? Osłona pod silnikiem i boczne plastiki mają za zadanie chronić osprzęt i elementy silnika od uszkodzeń mechanicznych głównie, na zalewanie wodą też pomagają. Dochodzi do tego jeszcze jedna zasada, jak widzimy głęboką kałużę, a nie znamy tego miejsca to nie wjeżdżamy, a jeżeli zdecydujemy się jechać to jedziemy powoli.
VTR - 12 Listopad 2014, 23:26

materwyx, U mnie przyczyną było dokładnie to samo. Brakowało tej osłony pomiędzy wewnętrznym nadkolem a komorą silnika. Dokupiłem osłonę, założyłem i pomogło :)
materwyx - 13 Listopad 2014, 23:06

Prawdopodobnie pasek jak podłapie wody to się zaczyna ślizgać stąd takie ekscesy :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group