Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Twardy pedał sprzęgła

pablo123 - 15 Październik 2014, 21:38
Temat postu: Twardy pedał sprzęgła
Witam mam taki problem, mechanik wymienił mi komplet sprzęgła oraz linkę po odebraniu auta ciężko chodzi pedał sprzęgła. Pierwsza była założona linka z samoregulacją a jak nie odebrałem auta to wymienił na linkę z regulacją ręczna ale jest to samo i do tego jakby coś obcierało przy wciskaniu pedała. Dodam że w tym czasie dwa razy wymieniałem łącznik pedała z linka bo nie wytrzymał.

PS: Jak w złym dziale to przepraszam.

sasun71 - 16 Październik 2014, 18:52

a dlaczego wymienił starą linkę? ja robiłem sprzęgło i dalej mam oryginał i zero kłopotu z tarciem czy ciężkim objawem a ma 14 lat..nowe nie znaczy dobre,brat kiedyś w krótkim czasie zerwał trzy sztuki zanim trafił na porządną linkę
pablo123 - 16 Październik 2014, 20:18

Witam on najpierw zaczął od linki a dopiero po tym wymienił sprzęgło,ale jak myślisz to jest wina linki czy może jakieś badziewiaste sprzęgło mi założył. Byłem u niego dziś a on mi że reklamacji nie uznaje bo wszystko jest dobrze już nie wiem co mam z nim zrobić bo kase wziął a poprawić nie chce.
sasun71 - 16 Październik 2014, 21:39

pablo123, widać to nie była linka skoro wymienił sprzęgło..poza tym może przedtem lżej chodziło bo słoneczko zmożone było już? druga sprawa to odpiąć i sprawdzić jak sama linka chodzi i ręką popchnąć dźwignie sprzęgła jak pracuje. Jaki to komplet sprzęgła? Ja mam LUKASA i nie narzekam. A co do linek to jak masz ,to załóż starą linkę i się przekonasz czy te nowe to feler kiepskiej jakości piłujące w pancerzu
ardr - 19 Październik 2014, 11:53

a może,ktos podpowiedzieć ,czy można przesmarować linkę od sprzęgła XP ,lub jakoś ja wyregulować aby sprzęgło lżej chodziło..???mój problem polega na tym,że mam twardy pedał sprzęgła a teraz zaczęło,coś zgrzytać w lince,po wciśnięciu pedału sprzęgła..
dodam ,ze nic przy sprzęgle nie robiłem,jeżdżę samochodem 5lat, zbiera się i jeździ OK..
przebieg 210.tys.

sasun71 - 19 Październik 2014, 18:47

ardr, skoro to na pewno linka to może się już prosić o wymianę ,możesz się spodziewać zerwania linki skoro prawdopodobnie piłuje w pancerzu no bo skąd ten zgrzyt.. :roll:
ardr - 20 Październik 2014, 09:39

źle napisałem, nie jest to zgrzytanie przy wciskaniu pedału sprzęgła, lecz popiskiwanie tak jak by było sucho w pancerzu link...czy jest to mozliwe..??da sie ja przesmarować.Jak u posiadaczy XP hdi 2000cm. chodzi pedał sprzegła,lekko.??? może od początku miałem zrypaną linkę..
Jakiej firmę, linkę polecacie..

ardr - 21 Październik 2014, 21:29

temat wyjaśniony.. linka została przesmarowana i wszystko gra..
pozdrawiam..

Rav - 21 Październik 2014, 22:03

Z tego co wiem to linek tego typu nie powinno się smarować. Pancerz wewnątrz ma teflon dzięki czemu linka pracuje lekko. Smarowanie wg mnie pomorze na chwilę.
sasun71 - 21 Październik 2014, 23:40

ardr, ZUCH :mrgreen: i oby na długo pomogło.. :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group