Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Pilot od centralnego xsara picasso 2002 r.

Wbudkiewicz - 25 Październik 2014, 12:57
Temat postu: Pilot od centralnego xsara picasso 2002 r.
Witam
Kolejny problem wymieniłem baterię od pilota i to po raz kolejny i centralny działa w taki sposób, że raz otworzy, a raz nie wkurza mnie już to. Wymieniałem już parę razy baterię i nic to samo
Co to może być

morski - 26 Październik 2014, 13:21

Miałem to samo.Wsiądź do środka sprawdź czy słychać za każdym kliknięciem odzywa się centralka,jeżeli tak masz uszkodzony zamek drzwi.U mnie tak było.Po wymianie zamka drzwi kierowcy problem zniknął.
Wbudkiewicz - 26 Październik 2014, 20:05

Sprawdzałem tak jak doradziłeś i.... 10 razy z kolei otwierał i zamykał, a 11 raz już nie chciał. Chwile odczekałem i znowu działało
Mr.Z - 30 Październik 2014, 19:32

Też czasami tak miewałem że nie chciał zaskoczyć z pilota. Tak jakby bateria była padnięta, ale po jakimś czasie wracało samo do normy.
swanek - 7 Maj 2015, 16:19

Też był ten problem u mnie, okazało się że był naderwany lut przełącznika w pilocie. Trochę cyny, polutowałem na nowo przycisk i chodzi jak burza :)
materwyx - 7 Maj 2015, 16:25

Na AlleDrogo można kupić zestaw naprawczy pilota. Są w nim takie dwie blaszki które potrafią się złamać co skutkuje wyżej wymienioną "dolegliwością"
Wbudkiewicz - 6 Czerwiec 2015, 14:33

Witam.
Powiem wam, że z moim pilotem od centralnego dzieją się dziwne rzeczy. Jak jest normalnie złożony, wymieniona bateria działa tylko przez chwilę. Jak go rozbiore, tzn. Rozłoże na części .... samą płytkę dołożę do baterii działa bez zarzutów. Tylko go złoże do kupy chwile pochodzi i koniec..... macie pomysły co to może być?
Jestem bezradny.....

matolek26 - 12 Czerwiec 2015, 14:34

Zimne luty. Lutownica w dłoń i do dzieła. Jak byś mieszkał bliżej to bym ci poprawił...
Wbudkiewicz - 4 Luty 2016, 23:04

Witam!
Teraz centralny to chyba totalnie padł. Z przycisku (ręcznie) działa, ale pilot totalnie nic.
Doradźcie co zrobić.
Wymieniłem mikrostyki w pilocie i też nic.

wojtis1990 - 4 Luty 2016, 23:58

Wbudkiewicz, kup uniwersalny sterownik za 50 zł i ciesz się dwoma nowymi pilotami i świętym spokojem.
darek44 - 5 Luty 2016, 07:26

Podobna sytuacja u mnie z pilotem raz działa raz nie zakupiłem nowa obudowę z aaledrogo i złożyłem dalej to samo ,jeżeli polutowałeś styki założyłeś nową baterie i nie mam poprawy to w monecie składnia pilota blaszki zasilające nr.1 na zdjęciu odkształca się i lub lekko dotyka do styku zasilającego nr.2 albo porostu styka bokiem i czasami kontaktuje czasami nie .Przy rozebranym pilocie akurat jak lekko złożysz obudowę blaszki zasilające trafiają idealnie i dlatego działa .Spróbuj lekko(tak żeby nie urwać czy uszkodzić ) podgiąć je do góry i ustawić tak aby był równo z stykami zasilającymi.
Wbudkiewicz - 5 Luty 2016, 12:59

Wojt is 1990- powiedz gdzie kupić taki uniwersalny sterownik
sasun71 - 5 Luty 2016, 13:10

Wbudkiewicz, Na Aledrogo;)potem masz oryginał otwierania z klucza a z pilota z tej dokładanej stacji centralnego.Mama tak samo w xsarze ale robiła mnie to firma sprzedająca alarmy i centralne...i kup coś polecanego a nie z najniższej półki cenowej.Są różne-nawet z podnoszeniem szyb i otwieraniem bagażnika w opcji
przykład
Do darek44-robiłem co zalecasz ale niekiedy siada elektronika i jedyna opcja to zakup sterownika ,chyba że kilka stówek wolnych się ma na zabieg w Aso;)

wojtis1990 - 5 Luty 2016, 16:14

Wbudkiewicz, kupiłem taniochę, dokładnie TEN ponieważ w Xsarze miałem pilot który wyglądał identycznie, tam montowałem PROXIMA SRPI za 100 zł.
W sumie to na allegro jest tego do wyboru do koloru i można sobie upatrzyć co się chce.
Moje oba miały wszystkie funkcje oprócz otwierania bagażnika bo mi to nie potrzebne. Zamykam i otwieram auto z 2-giego piętra, 100 metrów łapie na pewno, dalej nie sprawdzałem. Uważam że to jest bardzo dobre rozwiązanie jak fabryczny pilot lub centralka wyzionie ducha.

Jacoll - 13 Grudzień 2022, 17:06

Odświeżę temat 😉
Jak sprawdzić czy aby pilot na pewno działa. Chodzi mi o nowy nośnik...
Po zmianie BSI dokupiłem pilota i nie chce się przypisać do BSI. Oczywiście wszystko robiłem wedle zalecanej procedury :-P i ni cholery.

Adam1965 - 13 Grudzień 2022, 18:21

W punkcie gdzie zakładają baterie i dorabiają groty mają maszykę która sprawdza czy pilot wysyła sygnał
Jacoll - 13 Grudzień 2022, 20:43

Adam1965, dzięki za info 🤗

Mimo wszystko coś czuję po kościach że skończy się na uniwersalnym... tak jak tu wcześniej radzili 😉

Adam1965 - 13 Grudzień 2022, 21:15

Masz problemy tylko z centralnym czy z immo też.
Może po prostu kupiłeś z już uszkodzoną elektroniką albo inną częstotliwością.?
Mi kiedyś w Oplu właśnie gość od kluczy sprawdzał swoim urządzeniem czy podaje sygnał

Jacoll - 14 Grudzień 2022, 10:17

Adam1965, klucze dopisane, auto odpala, centralny działa 😉 ino z kluczyka.
Dlatego obstawiam winę pilota... no chyba że coś nie tak robię w procedurze 🤔

Adam1965 - 14 Grudzień 2022, 13:30

Jeżeli pilot będzie sprawny to jest opcja modułu odpowiedzialnego za centralny.
Miałem podobnie w Merivie. Najpierw zaczęło się od tego że właśnie przestał działać centralny z pilota.
Obydwa kluczyki nie otwierały ani nie zamykały auta pilotami.
Jedyne to przez zamek.
Po jakimś czasie przestał działać całkowicie centralny i otwierały się przez zamek tylko drzwi kierowcy.
Po wymianie modułu nadwozia centralny wrócił do pracy

Czyli w XP może to być BSI


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group