Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Jaki akumulator do Xsary II 1.6 16V

Mr.Z - 26 Listopad 2014, 11:42
Temat postu: Jaki akumulator do Xsary II 1.6 16V
Witam
Padł mi akumulator w xsarze, i tu moje pytanie jaki akumulator kupić? O jakich parametrach? Słyszałem że jak auto ma dużo elektroniki (klima etc) to powinno się kupić mocniejszy.

Proszę o info bo muszę iść zamówić do sklepu

grigori333 - 26 Listopad 2014, 12:35

Ale to już było :506:
NP. KLIK

Prviel - 26 Grudzień 2014, 01:12

No przy dużej elektronice ciut większy możesz wziąć. Chociaż medal ma dwie strony - jeśli jeździsz same krótkie trasy, będzie permanentnie niedoładowany wtedy. Katalog jenoxa pokazuje 45 Ah i 450 A (kody: 046620ZN, 052620ZN). I taki by spokojnie starczył w sumie. Większy, tak jak napisałem, możesz - pamiętaj też jednak, aby rozmiary nie przekraczały dopuszczalnych.
banan - 26 Grudzień 2014, 20:03

masz miec 45 -50 ah i tyle w temacie. nie kombinuj i nie poprawiaj fabryki...
Cytrynka91 - 5 Styczeń 2015, 13:25

Co do firmy produkującej akumulator, to polecam Westa, najlepiej model Forse, czyli Westa Forse (taki żółty). Ja w 1.4 mam 55 Ah.
MAMUTH - 5 Styczeń 2015, 15:33

Najlepiej weź instrukcję i tam jest wszystko w temacie akumulatora. Wybierasz jedynie pomiędzy firmą i ceną.

A tak na marginesie dla mnie stwierdzenie typu "im więcej elektroniki to lepszy aku o większej pojemności" jest mylne, ponieważ aku służy tylko do odpalenia samochodu a na pracującym silniku całe obciążenie prądowe bierze na siebie alternator. Jak pisali poprzednicy zwiększenie pojemności niż zakłada producent skutkuje tym, że jest on nie doładowywany, co przekłada się na jego szybsze zużycie.

matow - 30 Kwiecień 2022, 12:27

MAMUTH napisał/a:
Najlepiej weź instrukcję i tam jest wszystko w temacie akumulatora. Wybierasz jedynie pomiędzy firmą i ceną.

A tak na marginesie dla mnie stwierdzenie typu "im więcej elektroniki to lepszy aku o większej pojemności" jest mylne, ponieważ aku służy tylko do odpalenia samochodu a na pracującym silniku całe obciążenie prądowe bierze na siebie alternator. Jak pisali poprzednicy zwiększenie pojemności niż zakłada producent skutkuje tym, że jest on nie doładowywany, co przekłada się na jego szybsze zużycie.


również polecam ja korzystam z takiego:

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-forse-50ah-480a-en-prawy-plus/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group