Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

XM - wkladka zamka klapa kombi

pszczola - 15 Kwiecień 2010, 07:46
Temat postu: wkladka zamka klapa kombi
witam serdecznie:)
prosze o pomoc - jak sie dobrac do wkladki zamka w klapie kombi- chodzi mi dokladnie o to jak ja wyjac z plastikowej obudowy - od 2 dni patrzymy sie na siebie i jak na razie ona jest gora;)

pszczola - 15 Kwiecień 2010, 21:09

spoko:)
zamek jest wymontowany - chodzi o wyjecie metalowej wkladki z plastikowej obudowy

wuwuzela - 16 Kwiecień 2010, 22:18

a może kolega jakies foty porobi było by łatwiej
pszczola - 17 Kwiecień 2010, 07:43

wszystko jest trudne az stanie sie proste! - sprawa jest banalna - w plastikowej obudowie jest otwor, w ktorym po wcisnieciu wkladki pojawia sie blaszka-zapadka - wcisniecie jej waskim srubokretem uwalnia wkladke i juz:)
ps. a za klape dzieki moja jeszcze troche posluzy:)

Czarny_Rycerz - 4 Grudzień 2011, 20:36

Witam !
Chciałbym odgrzać temat...
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem pięknego XM'a. Niestety jest w nim dużo do roboty, m.in. nieszczęsny zamek klapy bagażnika kombi, dlatego śmiem pytać szanownych kolegów,
jak wyciągnąć, wymienić wkładkę zamka w tym ustrojstwie ?
Poprzednik napisał jak lecz niezbyt zrozumiale...
I jeszcze - Jak wygląda ta część oryginalnie ? Mam podejrzenia, że moja jest lekko niekompletna.
Dołączam zdjęcia pod tym linkiem
http://wyslijto.pl/plik/b74z168k21
Niestety nie udało mi się załączyć ich 'normalnie'.
Proszę o pomoc
Damian

grigori333 - 4 Grudzień 2011, 20:38

Ja nie mogę otworzyć zdjęcia.
Czarny_Rycerz - 4 Grudzień 2011, 21:11

Tutaj daję pojedynczo fotki.
Czarny_Rycerz - 7 Grudzień 2011, 14:38

Temat nadal aktualny, jeśli ktoś ma kombi niech pomoże.
henryxm - 7 Grudzień 2011, 15:41

Czarny_Rycerz, Wymieniałem wkładkę w swoim starszym XM i nie pamiętam ,żeby był z tym problem .
Odkręć śrubkę M5 z pokrywy wkładki,włóż kluczyk do zamka i przekręć go ...prawo ...lewo...i wyciągnij wkładkę .
Psiukni go w razie czego wudu lub innym specyfikiem odblokowującym .

Czarny_Rycerz - 7 Grudzień 2011, 18:38

Jeśli chodzi o wyciągnięcie wkładki z obudowy to nie ma problemu, pokazano to tutaj

http://citroen.org.pl/for...er=asc&start=15

i z tym sobie bez problemu poradziłem ! Chodzi o wyciągnięcie wkładki z tej nieszczęsnej obudowy, ale w kombi. Nie wiem jak jest w hatchback'u. Na zdjęciu nie widać tego dużego plastikowego elementu ;/ Chce wymienić samą kładkę, niestety nie dostałem kluczyka od poprzedniego właściciela. Traktowałem to wudu i innymi smarami. Musi tam być jakiś haczyk lub zapadka...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group