Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Xsara 1.9d - kontrolka STOP i ciśnienia oleju nie gaśnie

eNse - 5 Luty 2015, 13:37
Temat postu: Xsara 1.9d - kontrolka STOP i ciśnienia oleju nie gaśnie
Witam, objawił się u mnie problem ciągłego palenia się kontrolki stopu i ciśnienia oleju. Wcześniej zapalała się ale po odpaleniu od razu gasnęła, teraz świeci non stop i piszczy. Samochód nie jest mój więc totalnie się na nim nie znam, nawet bagnet jest dla mnie niezrozumiały, ale na chłopski rozum stan oleju wskazuje minimum. Problem w tym że nie wiem jaki olej tam obecnie siedzi, jedyna butelka jaką znalazłem to po 10w40 i skłaniałem się ku dolaniu takiego. Coś poradzicie? :-P
Rafal_93 - 5 Luty 2015, 14:15

jeśli olej sięga do minimum a kontrolka nie gaśnie to w najlepszym przypadku skopany czujnik ciśnienia oleju, a w najgorszym coś z silnikiem. Zapewne nie wiesz kiedy olej był zmieniany?
eNse - 5 Luty 2015, 14:19

Olej sięga do minimum ale kupię i doleję, zobaczymy co wtedy będzie się działo. Nie mam bladego pojęcia, jeśli nie pomoże to jutro pojadę z tym do mechanika. Dziś spróbuję dolać oleju, nie zaszkodzi a może pomóc.
wojtis1990 - 5 Luty 2015, 14:57

Na początek uzupełnij stan oleju, bagnet jest jak w każdym innym aucie, olej ma się zawierać pomiędzy minimum, a maximum. Jak to nie pomoże to sprawdzenie kabelków od czujnika, lubią się przecierać bo są obok kolektora wydechowego i temperatura też swoje robi, jak dalej to nie pomoże to zmiana filtra i oleju.
ROBSON1976 - 5 Luty 2015, 16:20

wojtis1990 - czujnik ciśnienia oleju nie jest obok kolektora wydechowego ;-) , tam jest czujnik poziomu oleju. Czujnik ciśnienia jest z przodu silnika na wysokości pompy tylko niżej.
wojtis1990 - 5 Luty 2015, 16:24

ROBSON1976, masz racje, z rozpędu pomyliłem czujniki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group