Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Modernizacja, tuning - Centralka z pilota jak podłączyc

marylin - 9 Marzec 2015, 23:02
Temat postu: Centralka z pilota jak podłączyc
Witam jak w temacie chciałbym zamontować centralkę z pilota tylko nie wiem jak sie do tego zabrać posiadam względna wiedzę na temat elektroniki lecz nie wiem pod które przewody podpiąc ten sterownik ta centralka


Dzięki

Galburts - 4 Maj 2015, 08:38

mozesz sie podpiac do centralki za schowkiem ja tak zrobilem ale nie pamietam kolorow
audikom - 4 Maj 2015, 12:55

Najprościej podpiąć się do centralki w aucie .
Schemat urządzenia dostajesz w komplecie , wyszukujesz na nim na których przewodach pojawia się sygnał wyjściowy zamknij/ otwórz po użyciu pilota (wcześniej oczywiście podłączasz urządzenie pod napięcie / masę auta )
Podłączasz te wyjścia sygnału do posiadanej w aucie centralki w miejsca które wcześniej wyszukałeś na schemacie auta lub wyszukałeś za pomocą " drucika " , czyli prościej w te miejsca które po otrzymaniu sygnału powodują zamknięcie / otwarcie auta .
Jest to proste rozwiązanie i podłączenie, mniej zabawy (nie wymieniasz całej centralki wykorzystujesz tylko nowe piloty ) , wadą jest to że nie wykorzystujesz innych możliwości jeżeli posiada je nowe urządzenie (np. domykanie okien czy sygnalizowanie optyczne i akustyczne ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group