Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Xsara / Xsara Picasso - Brak wskazań termometru

grotarti - 17 Czerwiec 2015, 22:18
Temat postu: Brak wskazań termometru
Co zrobić jak na wyświetlaczu są tylko dwie kreski, zero wskazań temperatury.
Mam XP 1.8 2002. Początkowo padł mi cały prawy wyświetlacz, kupiłem drugi zegar na allegro i wsadziłem nowy. Wpadłem już z przebiegiem, bo przepisał mi się wyższy stan licznika z wymienionego zegara do BCI, ale pytanie dotyczy termometru.
Wcześniej przed padnięciem wyświetlacza działał, teraz nie wiem czy przyczyny szukać w samym czujniku czy to wina wymiany wyświetlacza z innego modelu i trzeba np. coś odblokować w BCI?

MAMUTH - 22 Czerwiec 2015, 09:53

Wiem, że się czepiam ale nie BCI tylko BSI.

Jak dobrze Cię zrozumiałem to po wymianie wyświetlacza temperatura osiąga dwie kreski zamiast jak wcześniej trzy kreski? Bo się trochę pogubiłem, że piszesz o dwóch kreskach i jednocześnie o braku wskazań.

Jeżeli dobrze rozumiem to jak chcesz aby pokazywał Ci trzy kreski jak kiedyś to musisz przez lexie zmienić poziomy bo w jednych były dwie kreski a w drugich trzy kreski.

grotarti - 22 Czerwiec 2015, 19:21

OK. BSI, moja wpadka przepraszam.
Chodzi o termometr zewnętrzny, którego czujnik jest w lusterku. Na prawym wyświetlaczu w rogu powinno być wskazanie cyfrowe dla temperatury zewnętrznej, łącznie z minusową w zimę.
Termometr nie ma wskazań, czyli w miejscu przeznaczonym dla dwucyfrowego pomiaru temperatury, mam tylko "podkreślenia dolne" - jakby w ogóle czujnika nie było.
Albo funkcję trzeba odblokować dla nowego licznika albo czujnik padł albo inny powód przerwy obwodu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group