Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Tempomat
Autor Wiadomość
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 21:43   Tempomat

Witajcie,

ostatnio Tata zapytał czy nie mogę mu założyć tempomatu. Podjąłem temat i przeszukałem parę stron. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości bo nie chce utopić 100 zł na coś co się nie sprawdzi. Jak dobrze zrozumiałem wystarczy dokupić manetkę od tempomatu dla C2 z 2007 roku podłączyć ją do kolumny kierownicy. Podobno tam jest wszystko już fabryczne. Manetka łatwa do załatwienia. Jednak moje wątpliwości zaczynają się w miejscu gdzie napotkałem stwierdzenie, że są dwa typy manetek. Jedna z limiterem a druga bez. Ta z limiterem podobno wymaga jakiegoś czujnika pod pedałem gazu. Jak go nie ma to działać nie będzie.

Prośba do was czy orientujecie się jak to wygląda? Ja u siebie w XP mam na manetce mam ON/OFF a do C2 widziałem limiter i coś tam jeszcze. Lexie mam więc w kompie włączenie tempomatu problemem nie jest, tylko kwestia doboru właściwej manetki.

 
 
kunik91

Mój samochód: c5
Paliwo: HDi
Wersja:: exclusive
Rok prod.:: 2001
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 73
Skąd: częstochowa
Wysłany: 29 Styczeń 2015, 22:37   

ja założyłem do c5 2001 manetke z limiterem, niestety limiter nie działa a sam tempomat owszem, sprawdz jaki masz czujnik hamulca pod pedałem:) to powinno wyjaśnić sprawe
jeśli jest taki
https://www.google.pl/sea...480%3B800%3B600
to kupuj taką manetke
https://www.google.pl/sea...eot%3B644%3B189

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 11:31   

Cześć,

Dotyczy C2 2007 1.4 8v VTS

w końcu przyszedł czas na aktywacje tempomatu. Czujnik hamulca jest 4 przewodowy, czujnik sprzęgła jest, manetka założona i w teście widać, że wszystkie przyciski reagują (Manetka z samym tempomatem).

W BSI - czujnik sprzęgła obecny, czujnik hamulca obecny
W kalk. wtrysku regulacja prędkości mam 3 opcje, Ograniczenie prędkości pojazdu LVV (brak możliwość obecny ), regulacja prędkości pojazdu z limiterem (brak możliwość obecny) i regulacja prędkości pojazdu bez limitera i tu mam wyłącznie tylko brak.

Macie pomysł jak sprawić aby regulacja prędkości bez limitera była obecna ? Może jeszcze w innym miejscu należy coś przestawić ? Jeszcze dziś po pracy będę próbował coś przestawiać ale jak wy znacie krok po kroku co zrobić to będę wdzięczny za pomoc.

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Maj 2016, 15:37   

Hej,

udało mi się jakoś aktywować tempomat więc temat z mojej strony zamknięty.

Domyślam się, że chodziło o to by tym autem się przejechać aby zatrybił, że jest tempomat.

Pozdrawiam

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA