Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
bezpiecznik sondy
Autor Wiadomość
mustang0808
mustang0808

Mój samochód: citroen xsara picasso
Poj. silnika (cm3): 1795
Paliwo: benzyna,lpg
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: czyżew
Wysłany: 29 Maj 2016, 16:22   bezpiecznik sondy

Witam wszystkich ,dzisiaj z rana wyjeżdzająć na wakacje xsarą Picasso 1.8 z gazem,zaczeło wywalać bezpiecznik F 34 od sondy lambda ,dodam przy tym od razu gaz przełancza na benzynę i tak co pare minut,wymienie bezpiecznik ,przełącze na gaz podjade pare minut i znowu to samo,Panowie pomóżcie od czego zacząć.dojade na benzynie ale mam trochę drogi więc może wróce na gazie,

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Maj 2016, 10:58   

Na F34 wisi nie tylko lambda ale i EGR i zawór oczyszczania spalin (czy jakoś tak). Skoro pali bezpiecznik to sugeruje zwarcie a więc może warto sprawdzić te trzy rzeczy. Jedyna ciekawostka czemu tylko po przełączeniu na LPG tak się dzieje.

 
 
mustang0808
mustang0808

Mój samochód: citroen xsara picasso
Poj. silnika (cm3): 1795
Paliwo: benzyna,lpg
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: czyżew
Wysłany: 31 Maj 2016, 13:25   bezpiecznik sondy

dzięki za podpowiedz,byłem dzisiaj u gazownika ,pod f34 było zasilanie gazu,temu wywalało,zasilanie lpg podpiął pod kluczyk idodał dwa bezpieczniki do gazu,lpg śmiga teraz szukam EGR,nie mogę go znaleźć :shock: ,sonda dwa miesiące temu wymieniałem,zajżałem dzisiaj na kanale jeszcze raz na nie ale nic nie widać,

 
 
MAMUTH

Mój samochód: Xsara Picasso
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: PB + LPG
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2003
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2014
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 10:17   

To Ci magik podpiął :) . Przecież tam są dwie ładne śruby z "+" przy obudowie filtra powietrza. Druga sprawa do trochę dziwie się, że teraz podpiął Ci po stacyjce zamiast tak jak pisze praktycznie pod aku i dodatkowy bezpiecznik dla samego komputera gazu.

W sumie to jak teraz Ci działa to znaczy, ze komp gazu ciągnął tyle, że już dla tych odbiorów bezpiecznik był za mały więc nie ma sensu sprawdzać zaworów czy sondy.

A jak chcesz wiedzieć gdzie jest EGR to najlepiej zdjąć plastik z góry i masz po prawej stronie z tyłu silnika taki dość duży element do którego jest podłączona wiązka elektryczna. To jest właśnie EGR.

 
 
mustang0808
mustang0808

Mój samochód: citroen xsara picasso
Poj. silnika (cm3): 1795
Paliwo: benzyna,lpg
Wersja:: combi
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: czyżew
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 14:46   bezpiecznik sondy

Dzięki za zainteresowanie ale bezpiecznik f34 dalej wyrzuca,ale chociaż na gazie jeździ,musze gdzieś poszukać fachowca ,ponieważ jeden chciał już sonde i zawór EGR wymieniąć za raz

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA