Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
XP HDI 2.0.Engine Fault, a mimo to silnik pracuje poprawnie
Autor Wiadomość
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Wrzesień 2020, 14:49   XP HDI 2.0.Engine Fault, a mimo to silnik pracuje poprawnie

Witam.
Mam Xsarę Picasso 2.0 HDI z 2003 r. Dzisiaj rano wyruszyłem nią do pracy. Odpaliła jak zawsze bez problemów po czym dojechałem do celu i zgasiłem silnik. Miałem wrażenie że po przekręceniu kluczyka auto paliło jeszcze 2-3 sek dłużej niż zawsze, ale silnik zgasł. Kilka minut później próbowałem uruchomić silnik ponownie i uruchomił się bez problemów ale świeci się kontrolka Engine Fault. Autko jeździ normalnie, bez zrywów, silnik - na słuch - działa równo i ma swoją moc. Teraz normalnie odpala i normalnie gaśnie (bez przeciągania gaśnięcia)
Co może być przyczyną i gdzie szukać problemów ?

Wiem że powinienem zacząć od diagnostyki, ale może ktoś miał podobny przypadek i posiada informacje gdzie może tkwić problem ?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Wrzesień 2020, 16:11   

Na myśl ...,mnie przyszła klapa gasząca silnika, skoro przedłużył prace silnika..Może kto inny coś :roll: A może chwilowy błąd który się nie powtórzy? mnie dwa razy nie chciał zapalić HDI przez 10lat i też nie wiem co było przyczyną jak odczekałem 10sekund ;-)

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Wrzesień 2020, 16:23   

Postał 6 godzin pod budynkiem (miejsce pracy) i mu przeszło. Błąd już się nie pojawia. Ciekawe jak długo. Taki przypadek zdarzył mi się pierwszy raz.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Wrzesień 2020, 20:23   

Jedrusia, Obserwuj temat-są koledzy z większą wiedzą;) Może coś napiszą ,mimo że test diagnostyczny by coś podpowiedział ,diagnoza lexia u mnie od 50zł była ,ale może ktoś z forum jest z Rzeszowa i ma sprzęt za piwo;)

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Wrzesień 2020, 22:09   

Dzisiaj była wymiana oleju, filtrów (temat umówiony). Później autko zrobiło ponad 30 km i problem nie powtórzył się.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Wrzesień 2020, 20:13   

Jedrusia, Czasem są błędy chwilowe..ale trzeba być czujnym:) W moim HDI czasem falują obroty i jest to raczej opcja gorszego paliwa lub zagrywek,pomaga dodatek do ON na czyszczenie wtrysków na bak paliwa a i reakcja lepsza;)

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 3 Wrzesień 2020, 20:22   

Ja od lat tankuję tylko na Lotos i tylko ON Dynamic (zima lato non stop). Filtr paliwa wymieniany wczoraj. Jest jak nowy ! Spokojnie mógłby jeszcze 2 lata oblecieć. Na dole filtru żadnych śmieci, opiłków itp. Mechanik, który wymieniał mi filtr, nie wierzył że wcześniejsza wymiana była 2 lata temu.
Nigdy nie wystąpił przypadek falowania obrotów lub inne kłopoty z silnikiem, dlatego to był mój pierwszy przypadek z Engine Fault.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 4 Wrzesień 2020, 07:16   

Witam. A moze jednak diagnostyka silnika i to Lexia? Mozecie dwa tygodnie dyskutowac i nie znajdziecie problemu. Diagnostyka zalatwi sprawe w pare minut. Swoja droga kazda przypadlosc zwiazana z bledem w ukladzie spalania wywali blad. To moze byc wszystko, co tylko ma wplyw na czystosc spalin.

 
 
Jedrusia

Mój samochód: XP HDI 2.0
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: VAN
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Wrzesień 2020, 07:33   

Tak, ale obecnie problem nie występuje, samoistnie się pojawił na kilka godzin, a po dłuższym odstaniu autka znikł.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Wrzesień 2020, 09:28   

dejnekomirek, Czasem ciężko w okolicy o kogoś z Lexią, u mnie miało dwóch aby taki sprzęt,teraz to mam coś ala Lexia w domu bo na nich nie mam co liczyć,na takie stare auta nie mają czasu ;) To był nawet problem z moim przypadkiem Checka sprawdzić..to co mnie podpowiedziałeś że może być winna obudowa filtra paliwa.Pozdrawiam:)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA