Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Xantia ma focha nie odpala.
Autor Wiadomość
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 10:26   Xantia ma focha nie odpala.

Witam.
Temat jest następujący, w sobotę wziąłem się do wymiany świec prosta ale przy V-ce czasochłonna robota, po wymianie i złożeniu wszystkiego odpalam i silnikiem szarpie jak wściekłe drugi raz a za trzecim już jakby chciał a nie mógł, na drugi dzień sprawdzenie wszystkich połączeń i tylko kręci rozrusznik a silnik dalej nie chce zamiana świec podmiana cewki podobny efekt, znowu poprawić przejrzeć jeszcze raz jakby chciał raz może dwa kichnie aż klema aku gorąca i g..uzik. Wczoraj podmieniłem przekaźniki (bitrony) efekt podobny aż aku padł więc się dałem do ładowania, dzisiaj zobaczę jak będzie.
Zrobione na dzień dzisiejszy nowe świece, podmieniona cewka , przekaźnik ten koło kompa i drugi w skrzynce bezpieczników pod maską (nowy cartier) potencjometr przepustnicy podmiana sonda lambda podmiana....
Narazie brak pomysłów nie mam nikogo w okolicy z Lexią, tak ogólnie lipa.
jakieś pomysły, lub może ktoś z okolicy może podjechać z Lexią.

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 16:54   

I dalej lipa Aku naładowane niby kręci a nie chce odpalić, po wyciągnieciu kluczyka przez chwilę samo kręci 🤔
Podejrzenia stacyjka albo hmmm coś jak telepało to pasek rozrządu przeskoczył 🤔

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
waldek40

Mój samochód: citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna/lpg
Wersja:: MK2 LIFTBACK
Rok prod.:: 2005
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 17:17   

może kostka stacyjki? rozrusznik nie powinien sam kręcić

 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 17:35   

Coś więcej w tym temacie stacyjki 🤔 sama kostka do sprawdzenia czy cała stacyjka 🤔

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 18:08   

Witam. Jestes pewien, ze wszystko podlaczyles przy kolektorze? Czesto zapomina sie o czujniku podcisnienia z tylukolektora. Jego brak tez moze blokowac rozruch, W tym silniku nie ma przeplywomierza i sklad mieszanki regulowany jest podcisnieniem w kolektorze (rowniez). Jesli nic nie robiles pod pokrywami rozrzadu nie powinno nic zlego sie tam stac. Sprawdz , czy jest opor na cylindrach przy kreceniu walem korbowym. Sprawdz tez , czy jest cisnienie paliwa (czy slychac pompe po wlaczeniu zaplonu?) Ten silnik jest trwaly i raczej nie sprawia problemow w eksploatacji.

 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Styczeń 2021, 19:40   

Map sensor jest na miejscu wszystko jest podpięte kilka razy sprawdzałem, podmieniłem sporo oprzyrządowania, oprócz mapsensora, jutro jeszcze sprawdzę kostkę. Paliwo ciśnienie jest przy okazji okazało się że złączka paliwowa zasilająca szynę wtrysku popuszczała, obejma słabo trzymała więc wymieniłem obejmę i jest sucho.
Narazie próbuje znaleźć kogoś z Lexią w okolicy i jak narazie ciężko więc szukam co by tu jeszcze sprawdzić 🤔

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 16 Styczeń 2021, 16:00   

Rozrząd zrobiony bo był przestawiony na tip top i przez chwilę pochodził i zdechł 🤔 ale bynajmniej nie szarpało silnikiem.
Dalej szukam przyczyny.

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 17 Styczeń 2021, 16:15   

Dalsza walka z.... po podpięciu Lexii nie widzi kompa silnika, próba na proxii sprytniejszy program no pokazuje co sprawdzić i poleca sprawdzić zasilanie kompa silnika kabelek jeśli dobrze pamiętam 1320 albo 1350.
Plan na dalsze grzebanie podmienić komp/kalkulator z wcześniejszym resetem tegoż , sprawdzić masę, znaleźć ten 1320 czyli przewód zasilający kompa.

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
Mietek
Aktywny


Mój samochód: Xantia V6 Activa
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: Pb
Wersja:: Berline
Rok prod.:: 1998
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 744
Skąd: Bytom
Wysłany: 25 Marzec 2022, 12:20   

Aktualizując temat po długiej walce z V-ką
Była komulacja zdarzeń, czyli przeskoczył pasek rozrządu bo dostał się jakimś sposobem syf bród i pasek przeskoczył.
Były robione szlif głowice zaworów wymiana uszczelniaczy wszystkich popychaczy hydraulicznych itp itd .... i dalej coś było nie tak kompresja na przedniej głowicy w okolicy 10bar głowica z tyłu co bym nie robił maks 8bar.... więc chochlik gdzieś się dobrze ukrył i tam sobie siedzi.
Kupiony drugi silnik .... zasyfiony starym olejem szlamem czym kolwiek ci kolwiek tam było.
Ale wyczyszczony uszczelniacze wszelkiej maści wymienione plus popychacze hydrauliczne zaworów.
Oczywiście poszło nowe sprzęgło i cały osprzęt silnika no może oprócz czujnika detonacji 😁.
Kompresja w tym silniku z odzysku średnio 14 bar.
Już było trzykrotne płukanie sinika, za chwilę wymienię już na docelowy olej.
To było o temacie mechanicznym.
Ale też miałem zabawę z elektroniką elektryką.
Problemem była "pomologia" czyli nie stykały piny komputera sinika z wiązka z jednej strony a i z drugiej strony piny też się odezwały.
Wystarczyło🤪 znaleźć właściwy pin i go docisnąć.
Na dzisiaj jakieś pół roku jazdy jeszcze jakieś bolączki wychodzą ale ale... jeździ i to całkiem dobrze i dalej mam nadzieję nic nie wyskoczy "ciekawego".
Także dalej Xantia V-ka jeździ po naszych drogach.

_________________
Była mućka ;) Xantia Millesime HDi, jest Xantia ActivaV6 w trakcie poskramiania :D
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 25 Marzec 2022, 19:24   

Mietek, ZUCH :-D

 
 
bigsoft
XManiak


Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: PB
Wersja:: 2.9 V6 Automat; break
Rok prod.:: 1999
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 75
Skąd: SI
Wysłany: 25 Marzec 2022, 20:37   

Super, że sie nie poddałeś. Zobaczyć dziś starego hydropneumatyka na drodze to trzeba mieć szczęście.

Mam XMa z tym samym silnikiem i też na co dzień jeżdżę :)

Xantie jeszcze widuję, ale minąć się z drugim XMem...

Silnik V6 ponoć trwały, ale jak zacznie szwankować, to potrafi nerwów napsuć. Mój do dziś przerywa mimo, że wymieniłem wiadro czujników, cewkę +fajki , świece itd... ale mimo to jeździ. Sterownik silnika oczywiście nie widzi żadnych problemów. Do tego niestety u mnie kończą się panewki :(

Stacyjkę sobie sprawdź póki działa albo kup sobie kostkę nową, bo stara na pewno w końcu się rozsypie. Do Xantii bez problemu można dostać samą kostkę albo i całą stacyjkę nową.

_________________
Citroën XM 2.9 V6 MK2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA