Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C3 1.4 HDi 2004 rok wymiana podkładek pod wtryskami
Autor Wiadomość
extra22

Mój samochód: c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: diesel
Wersja:: chatback
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: rzeszów
  Wysłany: 18 Styczeń 2024, 10:43   Citroen C3 1.4 HDi 2004 rok wymiana podkładek pod wtryskami

Witam wszystkich ostatnio zebrałem się na wymianę podkładek pod wtryskami firmy bosch jedna książkowo przepalona.
Dokoła wtrysku pełno nagaru ale z demontażem nie było problemu tylko jeden dał w kość próbowałem nim kręcić na bolki i w pewnym momencie zaczął się obracał jak się okazało puścił na nakrętce przytrzymującej rozpylacz .Zamówiłem sciągacz do wtrysków zdemontowałem cewkę i za pomocą ściągacza wtrysk wyszedł

Teraz mam pytanie dół wtrysku odkręciłem dosyć mocno górę cewkę itd poskładałem jak była
Czy on się nadaje do montażu czy tylko kosz wcześniej auto na tych wtryskach pracowało idealnie

Drugi ważne pytanie z jaką siła nabyć dokręcona śruba trzymająca wtrys która dociska łapkę w systemie Bosch
Szukałem i nic w sumie się 4 Nami 65 stopni
Nawet w serwisówce było ale simens i delphie brak Boscha

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 18 Styczeń 2024, 18:39   

Dla pewnosci udal bym sie do serwisu wtryskow na sprawdzenie . Nawet momenty dokrecania sa scisle okreslone dla wtryskow. Nie wiem , co dokladnie rozkrecales, ale pod cewka jest bardzo mala kuleczka (zaworek), ktorej obecnosc ciezko przewidziec, a bardzo latwo mozna ja zgubic.
Odnosnie dokrecania ten moment jest prawidlowy, niezaleznie od rodzaju wtrysku. Bardzo istotne jest, aby nie przekroczyc sily dokrecania, bo pekaja lapki i wtrysk wypada. Zbyt maly moment z kolei moze byc powodem szybkiego zniszczenia podkladki uszczelniajacej.

 
 
extra22

Mój samochód: c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: diesel
Wersja:: chatback
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: rzeszów
Wysłany: 18 Styczeń 2024, 23:51   

Dzwoniłem do firmy regenerującej wtryski i stwierdziłem że kupię używany sprawdzony na stole
Co do siły dokręcania odpowiedzi była trzeba dokręcić z umiarem :) fachowo na temat to tak jak z piciem każdy ma rożny umiar dziwie się za wtrysk Boscha był wcześniej montowany a na jego temat nie mogę znaleść jaka siła itd dla pewności

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA