Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
1.4 VTi, szarpie straszliwie..
Autor Wiadomość
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Marzec 2024, 17:04   1.4 VTi, szarpie straszliwie..

Witajcie. Drogie forum, mam problem z którym nie do końca wiem jak się zmierzyć.. C3 II 1.4 VTi, przy porannym odpaleniu, łapie na strzał, bez problemu. Pojawia się on chwilę później, kiedy na wolnych obrotach i zimnym silniku samochód dusi się dławi, jakby chodził na 3 cylindry. W czasie jazdy jest OK, czasem spadek mocy i brak reakcji na gaz. Po przełączeniu na gaz, problem znika całkowicie. Do czasu aż zgasimy samochód i ponownie go odpalimy, zanim przerzuci się na gaz, szarpie strasznie. Dopiero gdy silnik porządnie się nagrzeje problem ustępuje, choć też nie zawsze. W warunkach parkingowych sprawdziłem czujniki temperatur, płynu i powietrza zasysanego, myślę że są Ok. Brak błędów na desce. Wrzucam link z filmem, niestety za duży do załącznika, więc dodaje tak. Rzućcie proszę jakimś pomysłem, mechanik ma zajęte terminy a ja się boję że któregoś dnia on po prostu stanie żonie w drodze do pracy..

Link: https://files.fm/u/gm85buatdq

Z góry dziękuję za każdy pomysł, może uda się to ogarnąć..

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 27 Marzec 2024, 17:40   

Bartek6364246, Witam.co to za żółta kontrolka po prawej na liczniku świeci ? Druga sprawa jak stare jest paliwo w tym aucie jeśli jazda po odpaleniu na gazie? Bo sąsiad przez paliwo nie odpalał motoru a o jeździe nie było szans..Do paliwa jakiś środek na wtryski można zapodać przed dolaniem świeżego paliwa jeśli te ma już miesiące i jest go mało..To w ramach takiej kontroli na nowym paliwie...Filtra paliwa raczej tu brak bo odchodzą od tego w nowych autach.Jeszcze świece do sprawdzenia ..

 
 
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Marzec 2024, 22:20   

Paliwo dolewane na bieżąco, więc jest świeże. Kontrolka która świeci to airbag, więc chyba bez związku ze sprawą. Do paliwa coś dolałem, także nie pomogło. Świece i cewki zmienione 2 miesiące temu, na droższe, nie jakiś badziew. Zauważyłem jednak coś innego. W czasie pracy silnika coś syczy z tyłu, w okolicy przepustnicy. Drugi objaw, gdy na chodzącym silniku odkręcę wlew oleju, nie ma zmiany, ale gdy po chwili go zakręcę spowrotem, silnik albo telepie, albo gaśnie. I wtedy syczenie z tyłu się nasila.. Nie mam już pomysłu na ten samochód, generalnie nie polecam.. :/

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 28 Marzec 2024, 20:41   

Bartek6364246, To trzeba to syczenie ogarnąć..być może na dolocie do silnika jest problem mieszanki paliwowo-powietrznej.

 
 
Bartek6364246

Mój samochód: Citroen c3
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna / gaz
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Kwiecień 2024, 21:16   

Jutro wrzucę go na komputer, być może dane rzeczywiste coś pokażą. Pojawił się inny objaw, na ssaniu, silnik na benzynie chodzi idealnie. Bez ssania przebiera.. Czy może być tak, że silnik krokowy daje takie objawy? I czy do zasilania gazem coś innego odpowiada za obroty biegu jałowego?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów

Wysłany: 5 Kwiecień 2024, 21:45   

Silnik krokowy czy raczej 4 wtryski sterowane komputerem ? Oraz mapsensor od paliwa i powietrza oraz temperatury..koryguje mieszanke.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA