Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
strzelania w tłumik ciąg dalszy(((((
Autor Wiadomość
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:26   strzelania w tłumik ciąg dalszy(((((

Chyba panowie za wcześnie się cieszyłem.W dalszym ciągu strzela w tłumik,wymiana paska nic nie zmieniła więc przyczyna musi leżec gdzie indziej.

_________________

Ostatnio zmieniony przez latawiec997 20 Czerwiec 2010, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:57   

To podjedź gdzieś gdzie bedziesz mógł sprawdzić mieszankę paliwową i sprawdź sobie zapłon

 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 19:49   strzelanie

No tak tylko ze z tego co mi wiadomo mam tzw uklad z iskra tracona i nie ma u mnie standardowego aparatu zaplonowego a co z tym sie wiaze chyba nie ma zadnej regulacji.Stawiam na jakis walniety czujnik lub ewentualnie sonde ale to tylko moje przypuszczenia.

_________________

 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 20:14   strzela

Ano mam kompa panie.To jest 1.6tgi,monowtrycho)).

_________________

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 06:00   

No więc jeśli nie masz jak ustawić a masz monowtrysk to na samym monowtrysku zapewne jest osadzony sterownik czy jak to się tam nazywa i może to padło i podaje złą mieszankę... chyba ze masz przepływomiesz to tez moze mieszać...

 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 21:09   strzelanie

Kolego Citro,troszkę po naszemu proszę)))czujnik stukowy?a cóż to za tałatajstwo?Jeśli chodzi o przepływomierz to też nie wiem czy cos takiego posiadam.Z resztą to się już mniej więcej orientuję.Pierwyj co to chyba trzeba będzie zrobic diagnostykę.Jakis psedo komputer mam pod fotelem,reszta to same czujniki.W kazdym razie nie wyswietla mi sie nic na zegarze ze jako by mialbyc jakis blad.Kiedys owszem,ale wymienilem sonde lambda i kontrolka juz nie swieci.Swiece sa czyste,nieokopcone ani nieopalone,kable w miare nowe.

_________________

 
 
wuwuzela
[Usunięty]

Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 06:01   

Czujnik stukowy jest to taka większa podkładka z kostką. Wyłapuje on stuki silnika potem przekazuje to do kompa skleja wszystko w jedną całośc i wiadomo co je grane. ale nie wydaje misię abyś posiadał coś takiego w 1.6. Co do przepływomierza to jest zazwyczaj umieszczony rzy samym filtrze powietrza ale najlepiej gdybyś zrobił fote silnika to było by wiadomo co masz a czego nie... Ale najlepiej było by podjechać na jakaś stacje diagnostyczną czy coś w tym stylu i niech lukną czy to czasem nie zapłon ;)

 
 
tomektb
[Usunięty]

Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 08:02   

i przy okazji sprawdź szczelinę świec zapłonowych, zbyt późny zapłon powoduje strzelanie w tłumik
luzy zaworów (mogą nie domykać)

 
 
robert
Aktywny



Mój samochód: Toyota Camry
Poj. silnika (cm3): 2994
Paliwo: LPG
Wersja:: EXCLUSIVE,
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1898
Skąd: Jedlina Zdrój
Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 20:38   

citro napisał/a:
Strzelanie w tłumik to nic innego jak zła mieszanka albo za dużo powietrza , albo zła dawka paliwa , ale i nie można tu ominąć przeglądu komputerowego i tak:
- analiza spalin
- sprawdzenie przepływomierza powietrza
- sprawdzenie przepustnicy
- pomiar czujnika stukowego spalania i przy okazji zmiana filtra powietrza na nowy :-/
jak to zrobisz to napisz czy pomogło ok????


Samo sprawdzenie na pewno nie pomoże, może co najwyżej zlokalizować usterkę. Jeżeli strzela w tłumik to raczej nie jest winą zbyt ubogiej mieszanki, bo niby co by miało tam strzelać. prędzej mogłoby to być:
- zbyt bogata mieszanka paliwowo-powietrzną
- uszkodzony zawór lub nieszczelność na zaworze wydechowym
- brak zapłonu na jednym z cylindrów.

Najprościej by było oddać samochód do warsztatu, tylko niestety może się to wiązać z dosyć dużymi wydatkami. Pomóżmy koledze.

_________________
Staraj się pisać posty po polsku, jak najlepiej potrafisz. Nie interesuje mnie czy masz "dys-coś tam".
Forum nie jest agencją towarzyską, nie dogodzi każdemu.
... Dopóki cyka, wiem, że żyje ...

Łada Niva - jak się nie zawiesi to zawsze przejedzie.
 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 21:05   strzelanie

No wlasnie o to biega by po warsztatach nie jezdzic inaczej bym wam d...y nie zwaracal tylko pojechal,zaplacil i spokoj albo i nie)).Diagnostyka,zla mieszanka terefere...i 150zl poprosze a ja dalej bede w kropce.Chodzi o to by jak najszybciej zlokalizowac przyczyne,wymienic czesc i po temacie.Zapomnialem wam dodac ze jak odkrecilem dolot powietrza nad tym wtryskiem czy gaznikiem,obojetnie jak to zwac to wszystko bylo okopcone,czarne czyli cos zlego sie tam dzieje.Auto pali bez problemowo,zimne czy nie wiec sam juz nie wiem co grane.

_________________

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 21:09   

Sprawdzałeś luzy zaworowe?!

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
tomektb
[Usunięty]

Wysłany: 23 Czerwiec 2010, 21:11   

chętnie byśmy pomogli, co staramy się robić. Tylko określ proszę gdzie strzela , bo w temacie w tłumik, a teraz mowa o okopconym gaźniku wię strzela w gaźnik , a to znaczna różnica :)

 
 
leniuk

Mój samochód: citroen bx
Paliwo: lpg
Wersja:: top
Rok prod.:: 1991
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: wrocław
Wysłany: 24 Czerwiec 2010, 10:54   

ja też mam okopcony ten dolot i raczej wydaje mi się ze to przez odpowietrzanie komory silnika.

 
 
mhm
hydrocholik :)


Mój samochód: Renault Laguna
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyniak
Wersja:: break
Rok prod.:: 1996
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Czerwiec 2010, 18:37   Re: strzelanie

latawiec997 napisał/a:
No wlasnie o to biega by po warsztatach nie jezdzic inaczej bym wam d...y nie zwaracal tylko pojechal,zaplacil i spokoj albo i nie)).Diagnostyka,zla mieszanka terefere...i 150zl poprosze a ja dalej bede w kropce.


Jakbyś chciał się kopnąć do Wrocławia, to mógłbym ci polecić bardzo dobrego diagnostę starej daty, który pomógł mi wyleczyć mojego BXa. Z Xantia też raz u niego byłem, to już wjeżdżając na hale powiedział (trafnie !) co dolega silnikowi :) Dokładniejsze oględziny tylko potwierdziły wstępną diagnozę :)

_________________
"MHM"
 
 
latawiec997
Mechanik



Mój samochód: Citroen Bx
Poj. silnika (cm3): 1569
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 1993
SKYPE - login: latawiec997
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 60
Skąd: Węgliniec
Wysłany: 24 Czerwiec 2010, 21:12   strzelanie

Robsonie:luzów nie sprawdzałem ale wydaje mi się że zaworki dzwonią.Tomektb:strzelanie w tlumik swoją drogą a okopcony dolot powietrza swoją i nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego?MHM:We Wrocku bywam od czasu do czasu po rodzinkę na lotnisku ale jak będzie trzeba....narazie auto pali i jezdzi a w portfelu nie za ciekawie((.

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA